Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nemrég kezdtem el fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemrég kezdtem el fogamzásgátlót szedni. Nagy baj lenne ha nem tartanék szünetet az 1. és a 2. levél között?

Figyelt kérdés
December elsején vettem be életem első fogamzásgátló tablettáját (lindynette). Pont téli szünet lesz mikor meg kéne jönnie, de olyan terveim vannak, ahol ez elég kellemetlen lenne. Nagy probléma lenne ha nem tartanék szünetet az 1. és 2. levél között? Van rá esély, hogy mégis megjön?
2011. dec. 5. 14:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Fel lehetne már fogni, hogy a tabletta nem arra való, hogy az elfoglalt tinilányok összevissza tologassák vele a vérzésüket. Hormonokról van szó, ami igen rendesen beleavatkozik a normális működésbe. Nem lehet úgy szedni, ahogy neked éppen jól esik.


Az én dokim pl. egyáltalán nem ajánlja a tili-tolit, sem az első leélnél, sem máskor.

Egyébként azt csinálsz, amit akarsz, de azzal azért számolj,hogy nagy eséllyel akkor is esz vérzésed, ha nem tartasz szünetet.

Ugyanis a legtöbb nőnél jelentkezik áttöréses/pecsételő vérzés ilyenkor, ami zavaróbb lehet, mint a kb. 5 napos vérzés.

Bnőm egyszer akarta ezt csinálni (úgy, ahogy a tabletta írta), és a lett az eredménye, hogy egy teljes levélen keresztül vérzett.


Azt pedig szintén nem vszínű, hogy első szünetnapon megjön. Erről nyugodtan lemondhatsz.

2011. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak most kezdted, ne szórakozz ilyennel még. Így is bekavarsz a hormonjaidnak elég rendesen. És az tényleg tuti, hogy az első gyógyszermentes napodon nem fog megjönni, mivel a szervezeted nem tudhatja, hogy most következik a szünet.
2011. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szia! Én egyébként is tabletta-ellenes vagyok, ezt tudni kell. VÉLETLEN SE KÍSÉRLETEZZ A TABIKKAL! A hormonháztartásod teljesen felborulhat, és a végén simán lehet, hogy nem tudsz majd teherbe esni! Ez szerintem elég nagy érv arra, hogy ne próbálkozz ilyen tologatásokkal.

Én is szedtem tablettát valamikor, és most annak köszönhetem, hogy csak orvosi segítséggel lehettem terhes. Pedig én minden szemet időben szedtem be, és nem is kísérleteztem semmivel. Rajtam kívül még 3 ismerősöm járt ugyanígy mint én. Hát ennyit a fogamzásgátló tablettáról egyébként is... Üdv.

2011. dec. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!