Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nemrég kezdtem el fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemrég kezdtem el fogamzásgátlót szedni. Nagy baj lenne ha nem tartanék szünetet az 1. és a 2. levél között?

Figyelt kérdés
December elsején vettem be életem első fogamzásgátló tablettáját (lindynette). Pont téli szünet lesz mikor meg kéne jönnie, de olyan terveim vannak, ahol ez elég kellemetlen lenne. Nagy probléma lenne ha nem tartanék szünetet az 1. és 2. levél között? Van rá esély, hogy mégis megjön?
2011. dec. 5. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Addig szórakozol magadon... amíg meddő nem leszel :P


Barom!

2011. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél:D
2011. dec. 5. 14:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Szivesen
2011. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Én nem barmozlak le, mivel megkérdezted. De ennek ellenére biztos h megfog jönni akkor is ha nem tartasz szünetet. Plusz szünet nélkül majd a jövőben nem is biztos hogy a megfelelő biztonsággal fog védeni a terhesség ellen
2011. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem nem fog megjönni, mert a tabletta alatt nem is igazi, hanem ún. megvonásos vérzés van. Tablettával lehet sakkozni, hogy mikor jöjjön meg, de ne gyakran csináld.
2011. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy megtartom a szünetet. Ha a szünet első napján megjönne és nem tartana 4 napnál tovább,akkor semmi gond nem lenne. De ezt meg nem tudhatom előre.
2011. dec. 5. 15:15
 7/13 A kérdező kommentje:
ÉS ha a 21 tabletta helyett 1-2 darabbal kevesebbet veszek be? Annak lehet vmi hátránya? Csak hogy biztosan elmúljon a vérzés addig az időpontig,amikor zavarna:)
2011. dec. 5. 15:20
 8/13 anonim ***** válasza:

Hááát, nem korai még neked a fog-gátló? nem azért, de van etegtájékoztatója, ahol világosan le van írva, hogy 21 SARABOT BE KELL SZEDNI, vagy megszűnik a védettség...

Esetleg úgy lehet sakkozni, ahogy írtad, hogy nem tartasz szünetet. De ez egyáltalán nem ajnálott, plánen me a legelső levél után... Amúgy is, általában a nők nagy részének a szünet 3-4-5. napján jön meg, az 1.2on kétlem..

oldd meg a programjaidat, vagy kockáztass hátha elcseszel valamit a szervezetedben...

Vagy felhívod az orvost..

De am mi lenen ha nem szednél tabit? akkor is megjönne és akkor is lenne programod.. Kibírod ígyis, főleg hogy kevesebb lesz a mennyisége

2011. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hááát ha az orvos korainak találta volna akkor valószínűleg eszébe sem jut, hogy felírja. De azért kösz..
2011. dec. 5. 15:52
 10/13 anonim válasza:
Szerintem ne próbáld meg szünet nélkül. Az elég kockázatos. Egyébként ez a típusú, megvonásos vérzés sokkal gyengébb lesz, mint a rendes menstruáció, nekem van olyan hónap, hogy akár tisztasági betét is elég. De ha mindenképp ragaszkodsz a vérzés eltolásához, hagyj ki 1 szemet, erről ír a tájékoztató, hogy ilyenkor mi a teendő.
2011. dec. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!