Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ettől nem lehetek terhes, ugye?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ettől nem lehetek terhes, ugye?

Figyelt kérdés
Szedek fogamzásgátlót idén június óta, s ugyebár vannak azok a hetek, amikor 1 hét szünetet kell tartani a mensi végett, csak nekem az alatt az 1 hét alatt nem rögtön az első nap jön meg, hanem mindig rá 4 napra csütörtöki napokon, ahogy abbahagyom a tabi szedését. A kérdésem a következő: A hétfő-kedd-szerda napokon nem élvezhet belém a párom, ha akkor szünetet tartok a tabiban és még mensim sincs? Lenne baba belőle, ha belém élvezne, vagy az alatt az 1 hét alatt is védelmet nyújt a tabi, amikor nem szedem? Mert eddig azokon napokon nem élvezett belém, de most kedden igen, remélem még így is véd a tabi. A válaszokat előre is köszi!
2011. dec. 1. 11:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nem, én Yadine-t szedek, de ugyanaz a hatásmechanizmusa, az is véd a szünetben. Javaslom olvasd át a betegtájékoztatót, mert bár - gondolom - fiatal vagy, a trombózis nem játék, és ha dohányzol, sürgősen tedd le a cigit. Egyik szaktársam pont 1 hónapja kapott mélyvénás trombózist (cigi+fogamzásgátló), 24 éves. Meg azt se árt tudni, hogy mi az, ami csökkenti a fogamzásgátló hatékonyságát, de ez is benne van a tájékoztatóban. Szóval olvasd át alaposan a leírást, ha kell, akkor többször is!
2011. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Sosem próbáltam a cigit, nem cigizek.

25 éves vagyok, így gondolom az is számít, hogy nem tizenévesen kezdtem el a tabit, s nem is tervezem sokáig szedni, csak amíg babát nem szeretnék, s utána már nem tabiznék, mert tudom, h szülés után veszélyesebb. Azt is tudom, hogy aki cigizik annak meg főleg nem szabadna szednie. Te mióta szeded a Yadint? Elolvasom többször is a tájékoztatót majd, köszi!

2011. dec. 9. 10:41
 23/24 anonim ***** válasza:
5 éve szedem, 24 vagyok. Szedtem közben Volinát is, ami ugyanaz, csak kicsit olcsóbb. Azt most sajnos pereskedés miatt bevonták a patikákból, mert a Yadine az eredeti, a Volina meg a magyar koppintsa. Sose volt semmilyen problémám, még 2-3 évig szedni fogom, utána jöhetnek a gyerekek.
2011. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Értelek, az jó! Én is úgy kb 3-4 év múlva szeretnék gyerekeket, majd 28-29 évesen. Üdv! :)
2011. dec. 10. 10:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!