Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ettől nem lehetek terhes, ugye?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ettől nem lehetek terhes, ugye?

Figyelt kérdés
Szedek fogamzásgátlót idén június óta, s ugyebár vannak azok a hetek, amikor 1 hét szünetet kell tartani a mensi végett, csak nekem az alatt az 1 hét alatt nem rögtön az első nap jön meg, hanem mindig rá 4 napra csütörtöki napokon, ahogy abbahagyom a tabi szedését. A kérdésem a következő: A hétfő-kedd-szerda napokon nem élvezhet belém a párom, ha akkor szünetet tartok a tabiban és még mensim sincs? Lenne baba belőle, ha belém élvezne, vagy az alatt az 1 hét alatt is védelmet nyújt a tabi, amikor nem szedem? Mert eddig azokon napokon nem élvezett belém, de most kedden igen, remélem még így is véd a tabi. A válaszokat előre is köszi!
2011. dec. 1. 11:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Olvasd el a fogamzásgátló betegtájékoztatóját. Teljesen normális hogy nem első nap jön meg a szünetben, mindenkinél így van. És igen, véd akkor is.Szép is lenne ha ilyenkor még egyéb módon is kellene védekezni, hiszen pont azért szedünk tablettát hogy ne kelljen kotonnal maszatolni.

A hibák pedig valóban a nők felelőtlenségéből adódnak, elfelejtik bevenni, hasmenés, hányás stb.

2011. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Értelek és köszi. A betegtájékoztatót többször is elolvastam, azt olvastam, hogy nem feltétlen rögtön az első nap jön meg ahogy szünetet tartok, csak azt nem találtam rajta, hogy a szünet alatt kell-e más módon védekezni, de lehet azért nem írták rá, mert annyira nyilvánvaló, hogy akkor nem kell. Még egyszer köszi! :)
2011. dec. 1. 12:39
 13/24 anonim ***** válasza:
Véd a tabletta mentes napokon is, nyugodtan beléd élvezhet, mi is voltunk már együtt így egy párszor, nem lettem terhes 5 év alatt.
2011. dec. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nekem is lenne egy kérdésem!

HOgy az ilyen kérdéseket mért nem a nőgyógyásznak tesszük fel????

Ja, biztos a legtutibb hülyeséget mondaná! De biztos jobb idegen emberek Véleményét olvasni, aztán eldönteni hogy kinek hiszel, mint normális embernek lenni és felhívni a dokit! Grt!

2011. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Azért, mert éppen akkor amikor felírattam a tabit, akkor ez nem jutott az eszembe, és hamarabb van itt feltenni a kérdést, mint sorban állni a nőgyógyásznál, mert legközelebb csak februárban megyek gyógyszert íratni. Meg mivel már több ismerősömet is megkérdeztem és mondták, hogy abban az egy hétben is véd a tabi, így ezért külön nem akartam már elmenni nőgyógyászhoz egy kérdés végett, majd ha legközelebb megyek februárban, akkor úgyis megkérdezem, csak addig még van 3 hónap. Meg kíváncsi voltam az hozzászólók véleményére is.
2011. dec. 2. 19:42
 16/24 anonim ***** válasza:
Feltalálták a telefont..!
2011. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Most már így utólag úgyis mindegy, de hogy biztosra menjek, inkább ismerősöket kérdeztem meg, olyat, aki régen szedett tabit, s aki már úgyis tudja hogyan mennek ezek, mert aki ugyebár szedett, az tudja hogy megy, meg itt a neten ingyen van, viszont a telefon meg pénzbe kerül, telefont nem csevegésre még kérdésfeltevésre használok, hanem időpont egyeztetésre, éppen ezért még az sms funkciót sem szoktam használni, a telefon telefonálásra való, nem sms írásra, se nem képek készítésére, se nem netezésre stb...
2011. dec. 6. 13:20
 18/24 anonim ***** válasza:

A szalagfólián látható nyílnak megfelelően haladjon, amíg mind a 21 bevont tablettát be nem szedte.

Ezt követően 7 napig ne szedje a bevont tablettákat. Ezalatt a 7 gyógyszermentes (szünet) nap alatt meg kell indulnia a menstruációs vérzésnek. Ez a vérzés, melyet "megvonásos vérzésnek" neveznek, a szünet 2. vagy 3. napján jelentkezik. [...] Amennyiben a Sensonette 75 mikrogramm / 20 mikrogramm bevont tablettát vagy Sensonette 75 mikrogramm / 30 mikrogramm bevont tablettát ennek megfelelően alkalmazza, a 7 napos szünet alatt is biztosított a fogamzásgátló hatás.

[link]

2011. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Hű, ezt így eddig nem is vettem észre, és tényleg benne van a tájékoztatóban, köszi, meg is találtam most már! Akkor ezek szerint Te - kedves utolsó válaszadó, Te is Sensonette-t szedsz? Még egyszer köszi! :)
2011. dec. 7. 14:56
 20/24 A kérdező kommentje:
Most néztem meg a linket! Nem is tudtam, hogy a netre tesznek fel különböző tabletták tájékoztatóit! Köszi! :)
2011. dec. 7. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!