Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Heló! Fogamzás gátló tabletta?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Misu15 kérdése:

Heló! Fogamzás gátló tabletta? . (bővebben lent)

Figyelt kérdés
barátnőm 15 éves , eddig csak gumival csináltuk . ki akarjuk próbálni a fogamzásgátlót és arra lennék kiváncsi hogy mijet szedhet 15 évesen és hol lehet kapni és mennyiért! előre is köszönöm!
2011. nov. 19. 23:38
 1/10 anonim válasza:

Fogamzásgátlót csakis és kizárólag a nőgyógyász írhat fel kivizsgálás után!

Üdv.

Viktor

2011. nov. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Először is el kell mennie nőgyógyászhoz, aki megvizsgálja vesz kenet mintát, elküldi vizelet-vér vizsgálatra és a leletek után ír fel gyógyszert! NEM SZABAD más gyógyszerét szedni, mert nem mindenkinek jó ugyanaz a tabletta! Vannak kockázati tényezők is amit a doki tud, ezért kell mindenképpen dokihoz fordulni!!! Pl: szív betegek, trombózisra hajlamosak nem is szedhetnek fogamzásgátlót!


Áruk változó, de érdemes 3 havit egyszerre kiváltani, mert úgy hónapra lebontva olcsóbban jön ki! Az Én gyógyszerem 3 hónapra 5000 Ft. (Hozzáteszem, hogy fiatalok vagytok és mivel kettőn áll a vásár illik felesbe rendezni ezt!)

2011. nov. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de egy normális, lelkiismeretes nőgyógyász 16 éves kor alatt nem ír fel fogamzásgátlót, de inkább 18 éves kor alatt se nagyon. Azért, mert ez a gyógyszer rendkívüli módon felboríthatja a hormonháztartást, és egy fejlődő szervezetet- mint amilyen egy 15 éves lányé nagyon nem jó megzavarni ilyesmivel.

Persze van olyan, aki felírja akár kivizsgálás nélkül is, de én azoktól az orvosoktól visszavenném a diplomájukat.

Kell vérvétel előtte és Leiden-mutáció vizsgálat is, ezt is sok orvos kifelejti, pedig ha valakinek ilyen mutációja van, akkor nagy az esélye a trombózisra, így nem szabad fogamzásgátlót szednie, és sok fiatal lánynak van emiatt tormbózisa, agyvérzése, mert az orvosok nem kérnek ilyen vizsgálatot is a gyógyszer felírása előtt.

Ne haragudj, de én ennyi idősen nem javaslom, hogy a barátnőd fogamzásgátlót szedjen, minimum 2 évet várnék vele a helyében, a SAJÁT egészsége érdekében (és ha Te igazán szereted, és Neked is fontos az egészsége, akkor inkább lebeszéled róla most még).

20/L

2011. nov. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de am van a hormon nélküli. azt olvastam hogy 18 év alatt is nyuodtan lehet szedni
2011. nov. 20. 00:32
 5/10 anonim ***** válasza:

ha nincs benne hormon, akkor mi gátolja meg a megtermékenyülést?:D

sztem ne szedjen gyógyszert, bocs:D

2011. nov. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ebben a korban, ha fel is írják neked a gyógyszert, a szervezeted még nem alkalmas arra, hogy így szabályozd! Még a szervezeted is csak most "tanulja" szabályozni a ciklusodat. Ha elkezdesz szedni bármilyen fogamzásgátló tablettát, akkor soha nem fogja megtanulni szabályozni a szervezet magától a ciklusod, és komoly problémákat jelenthet majd, amikor felnőttként gyereket szeretnél. Én így jártam, bár nekem nem szex miatt írta fel a "hozzáértő" orvos, hanem azért mert 15 évesen megkérdeztem, hogy mivel lehetne gyorsítani, hogy rendszeresebb legyen, mert úszó voltam... A petefészkeim 19 éves koromra majdnem besültek :-( Ekkor közölték velem, hogy vagy továbbra is szedem a fogamzásgátlót, és egy életre elköszönök a gyerek lehetőségétől, vagy abbahagyom és imádkozom, hogy még ne legyen késő... Hál Istennek gyereket tudtam szülni, de a ciklusom most 30 évesen sem állt be. Szenvedek vele. A bőröm még csak most jön rendbe. A gyógyszer abbahagyása után teljesen tönkrement, és hosszú évek alatt sikerült csak helyre hozni. Ezek után szerinted megérné "kipróbálni"?????

Halgass rám... ott van pl. a Pharmatex. Szex előtt kb. fél órával kell egy tablettát felhelyezni, és megvéd a terhességtől. Egy csomagban 12 tabletta van, és kb. 3000 Ft. Létezik belőle krém is. Ha rákeresel a google-ban többet is megtudhatsz róla. De a nőgyógyász is fog segíteni kiválasztani a legmegfelelőbbet.

2011. nov. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs most látom,hogy a barátnőd nevében írtad... Ennek megfelelően átfogalmazandó E/3 személyre az előző hozzászólásom. Bocsi
2011. nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem létezik hormon nélküli fogamzásgátló tabletta. Ennek a gyógyszernek az a lényege, hogy felülszabályozza a női nemi működést, ami így gyakorlatilag "kikapcsol", emiatt nincs ovuláció, így nem jöhet létre terhesség. De ahogy már többen is írtuk, ilyen fiatal korban ez nagyon el tudja rontani a saját hormonrendszert, mikor az még nem tanulta meg a saját szabályozását. Persze van, hogy egyéb okból írják fel a gyógyszert, pl. Anyukámnak azért írták fel, mert minden meses alkalmával egész héten hányt és lázas volt, és így mikor dolgozni ment volna, képtelen lett volna a munkahelyén a teljesítésre. Így írták fel neki 21 éves korában. De olyan fiataloknak, mint ti, az óvszer a megfelelő módszer. Írta itt valaki a pharmatexet, az sajnos nem olyan megbízható, én sokkal inkább ajánlom az óvszert, az nyújt megfelelő biztonságos és védelmet. Ha eddig kibírtátok azzal, akkor még 2-3 évet bírjatok ki, utána már szedhet a barátnőd fogamzásgátlót, ha nagyon akar.
2011. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én írtam a Pharma-t. Én két évig használtam védekezésre. A nőgyógyászom ajánlotta. Szerintem megbízható, csak be kell tartani (szóról-szóra) az előírásokat. Sőt nem vagyok egyedi, több ismerősöm is használta hosszabb-rövidebb ideig, és sehol nem volt gebasz. :-) Persze az óvszer a legjobb, de ha szeretnék "egymást érezni", akkor alkalmanként ez is lehet jó megoldás... félősek esetleg kombinálhatják megszakítással :-)
2011. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
valakinek meg épp azért írják fel mert nem jön meg neki szabályosan,vagy egyáltalán nem hónapokig.Vagy pedig olyan fájdalma van hogy be is lázasodik.Ilyen esetben felírják 16 évesnek is.De 15 évesen ha nincs rá ilyen ok akkor nem érdemes felíratni.Ráér majd az pár év múlva.
2011. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!