Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Maradhat e el Menses FogamZás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradhat e el Menses FogamZás gótló Tabletta szedése esetén?

Figyelt kérdés
A Barátnőm szeptember óta szedi a Dianele fogazmzás gátló tablettát és ugye 21 tablettát kell szedni utánna 1 hét kihagyás a bnőm az utolsó tablettát szerdán szedte be és még midnig nem jött meg a mensese neki és hétfő van hozzáteszem nagyon beteg lázas gyógyszert is szed és egyik aktus során se élveztem bele vajon mire számitsak?? Tanácstalan vagyok és félünk :( Köszönöm segítségeteket
2011. márc. 14. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot szed? Mert attól is késhet, sőt ki is maradhat. De hozzáteszem, hogy a megszakítás ebben az esetben sem védekezés! Antibiotikum szedése alatt és utána is egy hétig kiegészítő védekezésre van szükség, ami nem egyenlő a megszakítással! Használjatok óvszert, és reménykedjetek, hogy eddig még nem esett teherbe. Szerintem csak a betegség miatt késik neki, de ha nem jönne meg a 7 napos szünetben, vegyetek egy tesztet.
2011. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is leszögezném, hogy fogamzásgátló szedése alatt nincs mensese, csak megvonásos vérzés (mivel nincs peteérés). Más gyógyszer befolyásolhatja a hatást, mindig el kell olvasni a betegtájékoztatót/ meg kell kérdezni az orvost, hogy befolyásolja az adott gyógyszer a hatást. Amúgy én is szerdán szoktam abbahagyni és utána vasárnap vagy hétfőn jön meg... Ha kimarad a vérzés a "szünetben" én a helyében mindenképp elmennék a nőgyógyászomhoz.

20/L

2011. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is Dienillet szedek (34N). Ha jól emlékszem, benne van a tájékoztatóban, hogy ha 1 vérzés kimarad, akkor még nincs semmi gond. (Egy teszt azért nem árt - csak a biztonság kedvéért.) Akkor kell orvoshoz menni, ha a második is kimarad. És ha most a köv. hónapban elkezd vérezgetni, mert az pl. előfordulhat. Akkor másik tabit fog kapni.

Egyébként ne parázzátok túl a dolgot, mi sosem használunk kieg. védekezést és megszakítást sem, és még egyszer sem estem teherbe (antibiotikum mellett, pedig szedtem párszor). Szeretném hangsúlyozni, hogy ezt megnyugtatásul írom, nem követendő példának, nálunk ugyanis nem lenne tragédia egy becsúszott baba, mert férjnél vagyok. Ne kövessétek a példámat, mert az, hogy én sosem estem teherbe, az nem jelenti azt, hogy más sem fog. De elég kicsi a valószínűsége. Ettől még védekezni kell, de félni nem igazán. Ha szerdáig nem jön meg, csináljatok tesztet (holnap zárva a patika), és ha legközelebb sem, akkor doki.

2011. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!