Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érettebb nők! Milyen nehézsége...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érettebb nők! Milyen nehézségekkel jár a terhesség 9 hónapja?

Figyelt kérdés
Nem vagyok az csak kíváncsi vagyok, ha majd egyszer szeretnék.
2011. nov. 19. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Folyamatos gyomorégés. Reggeltől-estig, 9 hónapon keresztül. Alig lehet rá ezt-azt beszedni, és nem is nagyon mertem, mivel első a baba egészsége.

Hányinger, émelygés, undor egyes ételektől. Pont olyan, mint egy gyomorrontás, azt három napig elég elviselni. Nem hogy három hónapig!

Kb. öt percenként kell menni pisilni. Minél jobban kell, annál biztosabb, hogy a: rugdosni fogja a baba a hólyagod, b: olthatatlan szomjúság fog gyötörni.

Nyáron simán megittam 5 liter ásványvizet, miközben fele akkora a hólyag befogadó képessége. Később a kisbabával jól jött, hogy fejből tudtam, merre vannak a városban nyilvános WC-k.

Minden ruhád szűk, fáj a melled, a mellbimbód. Megőrülsz attól is, ha a ruha hozzáér.

A harmadik trimeszterben, nagy pocakkal hamar elfáradsz. Én speciel hamar el is ájuldoztam, mivel még mindig alacsony volt a vérnyomásom. A tüdőd is nyomja a baba (a maga csekélyke 4kilójával az én 160 centis magasságomhoz). Ettől függetlenül naponta hatszor kapod meg, hogy állják csak nyugodtan, nem vagy te beteg, csak terhes, és a többi. Az öreglányok hobbit csinálnak abból, hogy belédkönyökölnek a buszon, fellöknek a boltban, és sértegetnek. Ennyit a kismamákat övező kiemelt figyelemről...

A munkahelyeden is magasról le..ják, hogy te sűrűbben járnál ki pisilni, netán bekapnál egy kekszet, mert leesett a vércukrod, vagy 35 fokos meleg van, és szomjan halsz. Sebaj, a 36. hétig dolgozz nyugodtan, kétszer annyit, mert elvárják tőled, elvégre nem vagy beteg, csak terhes! Ha egy fél percre megállsz (teszem azt, épp kettészakadsz, egy "apróbb" jósló fájástól, vagy begörcsölt a lábad), már jön valaki, aki egy órát ecseteli, hogy ő bezzeg terhesen betonozott, lovat tört be, és 12 tonna fát vágott össze naponta.

Aludni nem tudsz: hason... áááá, hagyjuk... oldalt se, mert akkor a gyerek jár örömtáncot, hanyatt se, mert akkor nem kapsz levegőt.

Tombolnak a hormonok, hol elbőgöd magad, hol szétvet a méreg, hol meg nevetőgörcsöt kapsz, és még okod sincs rá.

A drága rokonok az idegeidre mennek. Lobogtathatod de a 4D ultrahangképet a kukival, neked akkor is lányod lesz, mert a: kerek a hasad,b: nagy lett az orrod, c: bal kézzel nyitod az ajtót.

Ismerőseid két részre osztod. Az egyik, aki mindig azt kérdi, hogy "Egyben vagy még?", a másik, aki azon lovagol, hogy "Híztál?" (Nem, ba+, terhes vagyok, vizes a lábam, az egész testem, szétrepednek a csontjaim, leszakad a derekam, mindezzel együtt a 9.hónap végére fel mertem szedni 3 egész kilót, ebből 4 a gyerek, de természetesen: HÍZTAM.) Még nem szültél, de már kapod a tippeket, hogy fogyj le, mert ő 30kilót hízott, és három hét alatt leadta. (Minek híztál tehén méretűre?!)

Természetesen nem elég, hogy magadtól folyton arra gondolsz, mivel ártasz/használsz a babának, kitölti minden gondolatod, hogy aggódsz érte, meg persze félsz, nehogy bármi baja legyen, gond legyen a szülésnél. Naponta hat történetet hallgatsz végig hat lábú, fél szemű, összenőtt, fogyatékos, vak gyerekekről.


Nagyjából ennyi.


A gyerekeimet szeretem, de bevallom őszintén, magát a terhességet úgy utáltam, ahogy van. Egy-egy perc dereng, amikor ültünk apával, és vadászott a rúgásokra, meg az, mikor először éreztem őket mocorogni, de kb. ennyi.

Szerintem csak süket duma meg önigazolás, amikor valaki azzal jön, hogy imádta a terhességet.

2011. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huh, bár még fiatal vagyok hozzá nagyon, de levetted a kedvem, valahogy egy szebb dolognak állítják ezt be.
2011. nov. 19. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Maga gyermeket várni szép dolog,de fizikailag nem mindenkinek szép,ráadásul aki 10 éve vár rá mondjuk lehet nem szenved annyira tőle,vagy olyan típus,hogy semmi baja nincs tőle,vannak ilyenek.40 hét rosszullét,szédelgés,gyomorégés.Az első trimeszter 1. 12 hét, számomra alvás,hányás,rosszullét szédelgés,fáradtság,levertség volt,az ágyból alig tudtam felállni,pedig 20 évesen voltam terhesen elég fiatalon. A 2. trimeszter az csodálatos volt semmim nem fájt,energikus voltam,jó kedvű,már kívánós is a palacsinta csípős csipsz,gyümölcsök,rakott krumpli jöhettek ezerrel.A baba már rugdosott az jó érzés volt és jó volt látni az Ultrahangon.Nem volt hasam semekkora 24-26 hetesen kezdett el nőni,nem volt teher a baba nem húzott a súlya.A 3. trimeszter áá az kegyetlen volt,magas volt a pulzusom,visszatért a szédelgés rosszullét folyton éhes voltam,szomjas,rosszul voltam a vitaminoktól,nem volt nagy hasam egyátalán de már húzott a baba súlya, fájt a hátam,derekam,nem tudtam aludni,fáradt voltam, fárasztott a séta,sehogy sem volt kényelmes,rosszul voltam ha ültem, az a rengeteg ellenőrzésre járás,kiakasztott, rengetegszer vettek le vért amitől egyébként is rosszul vagyok,hallgatni a sok sipítozó öregasszonyt ha hamarabb bemehettem a laborba vagy ültem a buszon villamoson. A fájások elviselhetetlennek tűntek, a baba rossz helyen rúgott meg, a hasam felső része a májamnál lezsibbadt,mert ott volt a lába.Alig vártam,hogy vége legyen.aztán megszültem egész rövid idő alatt, aztán az újszülött osztály olyan volt mint a pokol ráadásul kisfiam besárgult így 5 napig kellett bent lenni,minden látogatómnak zokogtam vigyenek haza én ezt nem bírom.De a babacuccok vásárlása mindig felvillanyozott a terhesség alatt vagy mikor láthattam őt,meg kaptam róla képet,vagy mikor mocorgott. Most féléves oda vagyok a kisfiamért,persze fárasztó dolog,de megéri,szülés után 4-5 hónapig kijelentettem nekem több nem kell,és most hogy pár barátnőm terhes,rájöttem,nagyon is hiányzik a terhesség, terhesen kitüntetett figyelemben volt részem,mindig érdeklődtek hogy vagyok,most már max a babáról érdeklődnek.Igazából 2-3 év múlva mindenképp szeretnék még babát,sőt lehet 2őt is.Figyelj mindenki másképp éli meg nekem talán az is benne volt,hogy hamar jött kb 1-2 évvel későbbre terveztük,meg mamám sem bírta jól tőle örökölhettem.De látod a szülés könnyen ment valakinek fordítva van,valakinek meg semmi baja 9 hónapig, de egyik barátnőm végig hányta a 9 hónapot,egy másik meg végig feküdte mert veszélyeztetett volt. Nagyon ember függő,de bármilyen nehéz is az a 40 hét ezekért az apró kis drágákért megéri :D
2011. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első 4-ről tudok mesélni :)

A 7. hétig ha nem tudtam volna a tesztek után, hogy terhes vagyok, semmi nem utalt volna rá. Naja, kimaradt a menzi.

Aztán elkezdődött: folyamatos fejfájás, szédülés, hányinger, undorodtam még a víztől is, fáradtam, este 9-kor elaludtam, éjjel felébresztett a fejfájás, 3-4 órát nem tudtam aludni. Pisiltem éjjelente 4x is, nappal nem tudom, hányszor.

Aztán elmúlt. Most a gyomorégés zavar, és időnként görcsül a hasam ahogy nő a baba.

De most már nagyon jó minden.

2011. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első: szuper amit írtál, pont úgy van ahogy mondod!!!!! :-)))) Hozzátenném még azt, amikor kioktatnak, hogy nem terhes vagy (fúúúj de csúnya szó az, mert benne van hogy teher), hanem áldott állapotban vagy! Áldott bammeg! És mosolyogj hozzá mint a Szűz Mária! Igen, van aki 6 hónapos terhesen félmaratont fut és mindig mosolyogva mesélni, hogy se hányinger, se rosszullét, de én biza le se tagadhattam volna az első 3 hónapot, mert zöld arccal másztam be a munkahelyemre. És utána jött még a java! Görcs a lábamban, gyomorégés mintha sósavat ittam volna és az állandó pisilés. Ha valamit el kellet intézni, akkor komoly útvonaltervezés kellett, hogy hol van wc.

Amúgy meg egy vagány csajnak tartom magam, de 9 hónapig olyan hisztis p...a lettem, hogy már magamtól is kiborultam.


Persze ott a végén a gyerek, aki miatt érdemes végigcsinálni (na meg tényleg nem mindenkinek szenvedés).


Persze utána is van poén: az öröm, amikor szülés után először tudsz úgy székre leülni hogy nem sziszegsz a fájdalomtól..

2011. nov. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!