Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elképzelhető hogy valaki a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elképzelhető hogy valaki a terhesség alatt menstruáljon?

Figyelt kérdés

Nem pecsételő vérzésre gondolok, hanem rendes menstuációra, ugyanazzal a fájdalommal, vérmennyiséggel, színnel stb...

Csak azért kérdezem mert itt pár kommentben olvastam hogy lehetséges, szerntetek is, és ha igen akkor hogy?(amikor ez elvileg pont az ellenkezőjének a bizonyítéka)


2011. nov. 10. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elvileg létezik.


1. ling volt google-ben:

“Menstruáció” a terhesség alatt többféle okból léphet fel:


-a fogantatás viszonylag későn történik, ezért a “szokásos” időpontban leválik egy kis darabon a méhnyálkahártya

-a szervezet “emlékszik” rá, mikor kéne megjönnie, ezért a menses időpontjában a megszokott tünetek lépnek fel és minimális vérzés is jelentkezik

-hormonális okokból lép fel vérzés, ami nem “igazi” menstruáció, és nem is teljesen abban az időpontban jelentkezik, hanem az első harmad folyamán bármikor


[link]

2011. nov. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

bár nemvagyok orvos, de ebből azt veszem le hogy nagyon kevés vérrel jár...

és gondolom, hogy ha akkor jön meg amikor kéne és/vagy ugyanannyi vérrel jár akkor az rendes menstru

2011. nov. 10. 00:13
 3/11 anonim ***** válasza:
igen. egy ismerősöm fél évig menstruált teherbe esés után, nem is vette észre hogy mi a helyzet...
2011. nov. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
o, 1 a szazalekarany erre az irodalmi adatok szerint..
2011. nov. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KaTriinn ***** válasza:
Volt már rá eset, hogy valaki terhes volt miközben volt menstruációja is. De ez nagyon ritka eset, szerintem.
2011. nov. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Aki azt mondja, hogy terhesség alatt lehet menstruálni, az férfi. Ők ugyanis a menstruációt vérzéssel azonosítják.

Az a nő, aki terhesség alatt fél évig menstruált, nem szült volna gyereket 3 hónappal később.

Vérzés előfordulhat, de mint tudjuk, a menstruáció során a méhfal válik le. Ha ez akkor történne, amikor már egy megtermékenyített pete beágyazódott, elvetélne.

Úgyhogy, az itt olvasott "valós" történetekre ne adj, azokat mind hozzá nem értő és javarészt férfiak írják, mondván ők bizony hallottak erről...

2011. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amikor kismama írja le, akkor azt is biztos egy férfi teszi a megtévesztésért. Kicsit sok az összeesküvés elmélet nem ? :D
2011. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KaTriinn ***** válasza:
Igenis volt már rá eset, hogy valaki minden hónapban menstruált nem volt semmi jele annak hogy terhes, aztán 9 hónap után rosszul lett, kózházba került és kiderült hogy terhes és pár órán belül megszülte a gyereket! Szóval mondani lehet sok mindent az tény. De ilyen eset is volt már! AZ pedig biztos!
2011. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 LadyLee ***** válasza:

Akkor van gond, amikor a fogamzásgátló mellett esik az ember teherbe. Alapból akkor gyakoribb a vérzés a terhesség ellenére, és sokszor fel sem tűnik, hogy másmilyen / kevesebb, mert a fogamzásgátlótól alapból másmilyen, csak ún. megvonásos.


Egyik volt osztálytársam is így járt és sajnos ennek köszönhetően későn vette észre, hogy terhes, a terhessége nagyrészében pedig szedte a fogamzásgátlót, ami miatt a kislány korán és betegen született. Én ezért szoktam 2-3 havonta terhességi tesztet csináltatni akkor is, ha semmi jele a dolognak. Mivel már 27 éves vagyok, így a terhesség gondolata annyira már nem para számomra, az viszont igen, hogy véletlenül árthatok a magzatomnak azért, mert nem is tudom, hogy útban van.

2011. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ezzel az esélylatolgatással kapcsolatban annyit, hogy szerintem, ha még csak 0,00000001% is az esély valamire, az gyakorlatilag 50%-ot jelent, mert vagy igen, vagy nem
2011. nov. 10. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!