Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni a gyógyszert, terhes lehetek? Veletek előfordult már ilyen? Mi lett a következmény?

Figyelt kérdés

Laurinát szedek. Az utolsó (fehér) sorozatot szedtem. Csütörtökön még bevettem, pénteken elfelejtettem. Szombaton vettem észre, hogy nem vettem be. Ekkor elolvastam a betegtájékoztatót, és azt írta, hogy vegyem be az előző napit is, vagyis 2-t vettem be. A baj, hogy pénteken is, és szombaton is szeretkeztünk. Szerintetek? Azóta nem csináltuk.


u.i.: 9 hónapja szedem a gyógyszert.


2011. szept. 11. 15:43
1 2 3
 1/21 napietus ***** válasza:
100%

szerintem így, hogy a betegtájékoztató utasítasi szerint jártál el, nem lesz baj.


jövőre nézve tanács: telefonodon állítsd be az emlékeztetőt akárhány órára, akkor sosem felejted el. nekem ez vált be.

2011. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni,de ha a csomag elejéről vagy végéről (mint a te esetedben) hagysz ki egy tablettát,akkor nagyobb eséllyel lehetsz terhes,mint ha a közepéről.Szerintem kövesd a betegtájékoztatót,de én a helyedben felkeresnék egy nőgyógyászt tanácsért.


21/L

2011. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket! Nem kéne terhesnek lenni 17 évesen.


Első válaszoló: az a baj, hogy nekem be van állítva az ébresztőm 21:00-ra, de most nem tudom, hogy miért, nem szólt... :( Én meg annyira fáradt voltam, hogy örültem, hogy végre ágyba kerültem.


Mivel a 3. héten felejtettem el bevenni a tablettát, mennyi esély van a teherbeeséshez?

2011. szept. 11. 19:23
 4/21 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: mennyi idős vagy, ha szabad tudni? Köszönöm! :)
2011. szept. 11. 21:04
 5/21 A kérdező kommentje:
Az jutott eszembe, hogy úgy lenne logikus, ha nem lenne baj, mert már nem is 9, hanem 10. hónapja szedem a tabit. Van 7 napos szünet, amikor nem veszem be, mégis védett vagyok... A gyógyszer az első naptól kezdve védett. Kihagytam egy napot, csak van bennem annyi hormon, hogy ne legyen semmi baj.... Remélem. Majd a doki megírja. De ha azt is nézzük, hogy 18 bogyót bevettem, utána egyet nem, azóta már 4-et... Nagyon remélem, hogy semmi baj nem lett... :S
2011. szept. 12. 21:49
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy terhes lehetsz, nagyon kevés az esélye!!!
2011. szept. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehetsz terhes, az semmit nem ér, hogy hány hónapja szeded. Kb. 20 éve még számított, most már nagyon nem. Ha nem jön meg, vegyél tesztet.
2011. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A teszttel nem megyek semmire, mivel azt befolyásolhatja a fogamzásgátló.


Hogy érted azt, hogy régen ért valamit, de most már nem?

2011. szept. 15. 20:19
 9/21 anonim ***** válasza:
De érsz a teszttel, mivel már nem befolyásolja a fogamzásgátló. 20 éve még olyan sok hormon volt benne, hogy hónapok kellettek, mire kiürültek. A maiak meg már nagyon keveset tartalmaznak, 1 szem kihagyásával is simán teherbe eshetsz. Nem hiába kell szedni 24 óránként.
2011. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy így van, de nagy hülyeségnek tűnik. Tavalyelőtt ismerősömék gyereket szerettek volna, de azt mondta nekik a doki, hogy amíg nem ürül ki a szervezetéből a sok gyógyszer adta hormon, addig nem lehet/nehezen lehet gyerekük.


Akkor miért van az, hogy egy bogyó bevételének hiánya megváltoztatná a hatását? (Butaságnak tűnik.)

2011. szept. 16. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!