Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Váltsak gyógyszert vagy ne,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váltsak gyógyszert vagy ne, ha mellékhatások jelentkeztek?

Figyelt kérdés
Most tartok a 3. levél 1,5 heténél. Első hónapban nem tapasztaltam semmi mellékhatást, de aztán a 2. levél közben antibiotikumot kellett szednem, és kb azóta érzek mellékhatásokat: mellfeszülés, néha pici alhasi fájdalom, ingerlékenység, hízás. Terhes nem hiszem h vagyok mert más tünetem nincs és védekeztünk rendesen (és meg is jött). Szerintetek váltsak gyógyszert, vagy maradjak ennél és írassam ki a következő 3 havi adagot?
2009. ápr. 14. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Konzultálj az orvosoddal, majd ő tanácsot ad és a tüneteid alapján eldönti, hogy másik gyógyszerre van-e szükséged.
2009. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha védekeztetetk mashogy is pl. ovszerrel, amikor szedted az antibiotikumot, akkor nem lehet gond. de nem is hat minden antibiotikum a fog. gatlora. a hizas meg lehet h csak a felgyülemlett vizmennyiség. ezt irja a tajekoztatoban h az nem is igazi hizás. persze, vannak akik nagyon meghiznak tole, az mar nagy baj, es akkor orvoshoz kell fordulni. mindenkeppen menj el nőgyogyaszhoz.
2009. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az antib. mellett és után nem védekeztél másképp, akkor igenis teherbe eshettél, még ha jelentkezett azóta megvonásos vérzés, akkor is.

Én Lindynettet szedek, most lesz a 3. szünetem. Folyamatos mellfeszülés, görcsök, pattanások. Nálam mondjuk az 1. szemtől végig jelentkeztek ezek a tünetek. Én beszereztem a 4. levelet is, még azt beszedem, aztán, ha még mindig nem múlik, akkor váltok. Én nem szenvedek még hónapokat, az tuti. Elég volt ennyi is... Azt mondják a 3 levelet ki kell várni, annyi a szoktatási idő. Menj dokihoz, mondd el mi van és majd eldönti, másikat ír-e vagy sem.

2009. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Védekeztünk másképp, de azért majd veszek egy tesztet...holnap megyek orvoshoz, csak előtte kikértem a véleményeteket, hátha van már ebben tapasztalat. Mivel 9re suliba kell mennem (nem akarok hiányozni), ezért 7re odamegyek, 7től van receptkiadás, az orvos csak fél 9től rendel. De majd meglátom mi lesz. :)
2009. ápr. 14. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!