Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Láttátok a néma sikoly című...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láttátok a néma sikoly című dokumentum filmet, ami azt mutatja be, hogyan zajlik egy abortusz? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Szerintem minden 10-enévessel meg kéne nézetni, bármilyen sokkoló is, hogy elgondolkozzanak rajta, valóban érettek-e a szexuális életre már 13-16 évesen és, hogy belássák, mennyire fontos a rendes védekezés.

Amúgy nem vagyok abortusz ellenes, ha muszáj, hát muszáj. Én csak tudom, mivel nem kívánt gyerekként éltem le az eddigi szerény 24 évem...Helyesebb lett volna elvetetni, de az én érdekem nem nézte senki...Hogy én akarom-e ezt az életet élni, amit nekem szánt a sors vagy sem...


2009. ápr. 8. 14:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
73%

Középsuliban biosz órán nekünk is levetítették. Rettenetes. Volt, aki ki is ment, mert nem bírta. De az itt linkelt videó se semmi. Talán még durvább is, mint a néma sikoly, mert ott csak fekete-fehér ultrahang képen volt látható az áldozat. De végül is mindkettő brutális. :(


Szerintem igenis hatásos lehet ilyet nézetni a fiatalokkal. Csak a hozzám hasonlóaknak, akik egyébként sem tennének ilyet egy picit gyomorforgató érzés volt nézni.

2009. ápr. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%

Megnéztem a linkelt videót és még most is rajtam van a sírás egyszerűen nem tűnnek el a szemem elől a látottak ... Én egyáltalán nem így képzeltem el az abortuszt, úgy gondoltam, hogy az a kis pici magzat még annyira pici, sosem hittem volna, hogy ennyire kivehető az arca, a kis szeme, a lábai ... Nekem most van egy 9 hónapos kisöcsém és imádom. Már ketten voltunk előtte testvérek és nem éltünk a legkönnyebb helyzetben és a család összeült mivel nem tervezett gyermek volt és Anya bár fájó szívvel de megkérdezte, hogy mi mit szeretnénk mert Édesapám eleinte nem szerette volna ha megtartja. :( Édesanyám pedig teljesen összetörve kérdezte, hogy mi szeretnénk -e a kistesót annak ellenére, hogy szűkösebben fogunk élni vagy, hogy teljesen átrendeződik az életünk? Én végig sem hallgattam szinte, hogy mit mond kapásból rávágtam nem egyszer, hogy nem érdekel milyen áron de én nagyon szeretném! Most ahogy eszembe jut Ő és lepereg az agyamban a videó annyira megrázott ...

Én óvszerrel védekezem a nem kívánt terhesség ellen de januárban éltem át életem egyik legrosszabb hónapját! Késett a mensim 2 hónapot és már biztos voltam benne, hogy terhes leszek ... Hiába 18 éves vagyok még tanulok és nem tarthattam volna meg. De Édesanyámnak azt mondtam, hogy képtelen lennék megölni egy gyermeket és mindenképp kell, hogy találjunk valami megoldást erre! Persze egyik nap így, egyik nap úgy gondolkoztam ... Éjszakákat sírtam, zokogtam át, hogy lehetséges, hogy van egy pici babám aki már hamarosan nem lesz velem ... De hála Istennek ilyen döntésre nem került sor ... Nem voltam terhes. De alig várom már, hogy később amikor lesz egy párom akivel őszintén szeretjük egymást és a jó Isten is úgy szeretné akkor legyen egy kisbabám! Amikor már tényleg az élet legnagyobb csodájának foghatom majd fel!

Egyébként a filmmel kapcsolatban én azt gondolom, hogy van akinek eljutna a tudatáig, hogy mennyire szörnyű dolog és talán aznap maga alatt lenne, rágódna ezen ... De tényleg igaz, hogy vannak annyira szívtelen emberek akiket ez abszolút nem tud meghatni ... és tényleg a legtöbben csak egy műtéti beavatkozásnak fogják fel, semmi többnek! De én azt mondom ezek a kis pici életek is épp olyan teljes értékűek mint mi akik már felnőttünk és dönteni tudunk a sorsukról! Lehet, hogy képesek vagyunk dönteni de nincsen jogunk ... csak az Istennek van joga eldönteni egy életről, hogy megszülessen -e? Persze azt kell, hogy mondjam, hogy ha pl. egy 13 éves lány esik teherbe és mondjuk nem a saját hibájából hanem megerőszakolták akkor ott tényleg nem tudom azt mondani, hogy helyes az, hogy megtartja még akkor sem ha nem a kisbaba tehet róla! Ha így belegondolok ... élete végéig arra emlékeztetné ez a pici, hogy Őt egyszer megerőszakolták és mekkora kínt élt ott át kislányként! Persze ezért lelehet pontozni, én nem állok az abortusz mellett de azért 1-2 nagyon súlyos kivétel mégis van ...

2009. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
96%

nem birtam végignézni a belinkelt videot.....huhh...itt alszik mellettem az 5 hónapos kisfiam,és el se tudom képzelni h képes lettem volna ilyet tenni vele!ezek után hogy ő van,igy méginkább nem!már tudom milyen ha valaki lakik bennem.

de a videoban szereplő babák már több mint 12 hetesek lehettek és ugy tudom abortusz csak addig engedélyezett,vagy máshol később is?mert ha valaki később veteti el a babát mert pl beteg,és olyankor készitenek ilyen videot azt más szemmel nézné az ember nem????

2009. ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
90%
Ez nekem is megfordult a fejemben. Ezek a babák idősebbek voltak. Szóval nem tudom, hogy konkrétan milyen beavatkozásról láthattunk videót. De szörnyű volt .. :( Ahogyan elnéztem még a bánásmód is az volt ... Én megnéztem a teljes videót és a végén ahogyan a babát belecsomagolják egy papírba mint valami tárgyat ... annyira szörnyű volt látni, hogy hogyan bánnak egy emberi élettel aki nem tehet semmiről!
2009. ápr. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy egy 8 hetes magzatnak már elkülöníthetők az ujjacskái, teljesen felismerhetők a testrészei, teljesen "emberszerű". Szerintem a belinkelt videóban az első pici belefért a 12 hetes időszakba, de a vidi végén lévő szerintem kb. 6-7 hónapos lehetett...Gondolom, hogy ott elvetélés vagy betegség miatt kellett megszakítani a terhességet.

Egy biztos, nagyon megrázó videó és nem azért linkeltem be, mert abortuszellenes lennék... Inkább azért, hogy hátha aki látja, rájön, hogy védekezni mindig kell, hogy ne kelljen ilyen szörnyűséget elkövetni egy pici emberkével... Mert valljuk be, a mai fiatalok (néha idősebbek is) meglehetősen felelőtlenül élnek gyerekként szexuális életet. Gondolok itt pl. a megszakítással, naptár módszerrel, kimosással való "védekezésre".

2009. ápr. 10. 11:36
 26/27 anonim ***** válasza:
77%

A néma sikoly nevezetű kis filmecske egy ordas baromság...Aki valaha betette a lábát már biológia órára, és mondjuk a 3as szintet megütötte, annak már kéne hogy legyen annyi esze hogy tisztában legyen vele hogy egy 12 hetes magzat fele akkora sincs mint az a bábú amit a kedves "doktor úr" lóbál.

A 12. hetes kort nem véletlenül határozták meg. Az előtt még nincs teljes értékű gerincvelő, tehát a magzat nincs tudatánál, és nem is érez semmit. Nem "menekül" sehova és nem is "sikít" (na ezen már besírtam...), a mozgásai még reflexszerűek, nem tudatosak. Egyszerűen nem tudom elhinni hogy ezt akárki is komolyan veszi...Hatásvadász baromság, aminek az egyetlen célja hogy a nőket rémisztgessék, és bűntudatot keltsenek abban, aki meghozta a (talán egyetlen szóba jöhető) döntését.

Sajnos rengeteg videó kerint a neten amin viszont olyan magzatok vannak amik jóval idősebbek 12 hétnél. Ilyen időseknél viszont csak akkor végeznek abortuszt ha a gyerek már meghalt, vagy olyan rendellenességeket észlelnek ami veszélyezteti az anya életét. Ilyen képeket/ videókat feltenni a netre viszont egyszerű kegyeletsértés, szégyeljék magukat.

2010. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
amúgy én semmilyen menekülést vagy sikítást nem láttam...szerintem csak az látja bele aki elég befolyásolható...
2010. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!