Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy mondjam el anyámnak,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el anyámnak, hogy fogamzásgátlot szeretnék szedni? Nem tudja hogy szexuális életet élek és még soha nem beszéltünk erröl.

Figyelt kérdés
16 éves vagyok
2009. ápr. 7. 14:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
ha az édesanyádnak nem tudod elmondani, akkor hogy lennél felnőtt? Ha nem vagy felnőtt, akkor miért élsz szexuális életet?
2009. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%
18 éves vagyok,és én sem mondtam el, hogy szedem,egyszerűen nem olyan a családom felfogása.Így hát jól hangzik a bizalmi dolog,meg nem felnőtt valaki,de, igenis az lehet,anélkül, hogy ilyenekről szólna.Mert az én környezetemben is vannak barátnőszerű anyák,akik mindig mindent elintéznek kicsi lányuknak, ha kell igazolnak hiányzást, hazudnak a férjüknek épp hol a lány.Az én anyukám nem ilyen, tudja, hogy nem vagyok szűz,elmondtam és kész.Így ha nem érzed úgy,hogy olyan a viszonyotok,ne mondd el. Azt viszont mérlegeld, hogy 16 évesen miből veszed meg az akár 7-8000-es gyógyszert, mi felesben vesszük, így annyira nem húzós.
2009. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


14:47-esnek üzenem hogy tudnak a barátomrol, másfél éve járunk és fél éve vesztettem el vele.


jah és julius 1jen leszek 17 :P

2009. ápr. 7. 16:35
 14/18 anonim ***** válasza:
83%
vagy elmondod neki nyiltan h sexuális életet élsz...vagy..hogy amikor menstruálsz görcsölsz és egyéb gyogyszerek nem segitenek...nekem ez volt az elsö szempont h elkezjem szedni a tabit...és megértette anyum..sokan azért szednek fogamzásgátlót emrt erősek a mensesgörcsei..
2009. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14.47-es vagyok

ha tudnak a barátodról, és ilyen régóta jártok (másfél év nem kis idő), akkor szerintem pont itt az ideje, hogy beszélj vele. Ezzel is mutathatod, mennyire felnőtt vagy.

2009. ápr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

én a 17. szülinapom előtti héten álltam oda anyum elé azzal, hogy jövőhéten megyek nőgyógyászhoz, mert rendszertelen a havim (2-3 hónapokat is kimaradt néha :S ), és fogamzásgátlót fogok feliratni. erre kérdezte, hogy lefeküdtünk-e már a barátommal (akivel akkor voltam kicsivel több mint másfél éve együtt) és mondtam, hogy igen. erre csak annyi volt a válasza, hogy remélem tudom, hogy a gyógyszer drága, és ő nem tudja fizetni (tényleg nem férne bele a költségvetésbe...) mondtam,hogy a barátom fizeti meg minden. :) ez volt fél éve és azóta anyuval bármiről tudok beszélni és kicsit engedékenyebb is lett :D


szóval, csak állj oda elé és hajrá ;)

17/l

2009. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia! enyém tudja hogy nem vok szűz,de azt nem hogy a mostani barátommal sexuális életet élünk.én azt mondtzam neki hogy kevés pattanást se szeretnék,meg tőle nem zsírosodika haj se nőnek kicsit a mellek is és ezért akarom meg hogy beálljon.simán engedte:)
2009. júl. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Szia! enyém tudja hogy nem vok szűz,de azt nem hogy a mostani barátommal sexuális életet élünk.én azt mondtzam neki hogy kevés pattanást se szeretnék,meg tőle nem zsírosodika haj se nőnek kicsit a mellek is és ezért akarom meg hogy beálljon.simán engedte:)"


Igen. Mert a szülők, főleg az anyukák hülyék, és azt hiszik, hogy a kislányuk (aki már nem is szűz, és barátja is van), csak azért akar fogamzásgátlót szedni, mert ennyi előnye van. Az meg, hogy nem lehet tőle gyereked, az meg szinte már-már csak egy mellékhatás. ;)

De ha neked így könnyebb...


Egyébként a szülőkkel/orvossal (utóbbival mindenképpen) beszélni kell a szexualitásról és a fogamzásgátlásról mert rengeteg tévhit forog közszájon, és ezek hamis mivoltáról egy terhességi teszttel meggyőződni több, mint kellemetlen.

2009. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!