Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy is van ez? Menzesz utáni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy is van ez? Menzesz utáni X napig fogamzásképtelen a női szervezet? FONTOS!

Figyelt kérdés
Évek óta vannak azok az igazából semmit érő felvilágosító órák az iskolában, és mivel hogy már 11.es vagyok, nem tudnak nekem újat mondani. Na de! Új védőnő jött hozzánk, és említett egy olyan dolgot, hogy a ciklust követő X napon belül, nem eshetünk teherbe. Hány napra érvényes ez? Vagy egyáltalán tényleg igaz e... Nagyon fontos!
2011. júl. 18. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

az utolso piros betus unnep utan esetleg...

huzzatok csak szepen GUMIT!

2011. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Argloss ***** válasza:
69%
Azt a védőnőt ki kellene dobni a fenébe... Valamivel kisebb az esélye igen, de erősen személyfüggő, szóval nem érdemes ilyenekkel játszani.
2011. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem személy, hanem ciklusfüggő :) Tudni kell, hogy mikor termékeny egy nő. Akkor, amikor peteérése van. Ez kb 3 napot foglal le. Csak ebben a 3 napban termékenyülhet meg egy nő. Ebben egyedüli rizikó, hogy a ciklus nagyon kiszámíthatatlan. Ha egy évig mindig 28 napra jött meg sem lehetsz abban biztos, hogy mikor is lesz tutira a következő peteérésed. Így biológiailag semmi téveset nem mondott a védőnő, a ciklusod alatt csak pár napon vagy termékeny, csak éppen te azt nem tudod tutira, hogy mikor is :)
2011. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van de még hozzátenném azt is hogy a spermák akár 10-11 napig is kihúzhatják....ami azért elég sok idő....és akkor viszont benne van a rizikó megint csak
2011. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Lehet hogy rosszul fogalmaztam bocsánat. A ciklus végét követő X napon belül. Egyébként rendszeresen, és pontosan szokott megjönni a havim. (És az első kommentelőnek üzenem hogy köszönöm a jóindulatúságát, és hogy megcsillantotta magasra törő IQ szintjét ezzel az igen hasznos válasszal ;) -.- )
2011. júl. 18. 18:17
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez a 10-11 napig elélő sperma nem igaz... az maximum 4-5 nap. De igen, ezt beleszámolva még inkább nem lehetsz biztos a dolgodban.

Mint mondtam, nem ér semmit sem, hogy eddig hogyan jött meg. Elég könnyen befolyásolható a peteérés, így elég egy idegeskedősebb hét és máris megjöhet előbb/később. Én fixen 27-28 napos vagyok, de egyszer 24re jött meg. Ez alapján pedig simán benézhettem volna, hogy mikor van peteérésem, azaz mikor szabad a szex.

2011. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A védőnőt el kéne hajtani a francba!

A ciklus vége meg a menszesz vége nem ugyanaz!!! A ciklus vége az az, amikor megjön a menszesz, hiszen mindig menszesz első napjától menszesz első napjáig tart egy ciklus. És bármikor teherbe lehet esni, nincs olyan h X napon 100%, hogy nem lehet teherbe esni, csak kisebb az esély.

2011. júl. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok:

Nem tudom miért kell leidiótázni, amikor ugyanezt írtam, amit te. Bármikor lehet teherbe esni a ciklus során, hiszen sosem tudod mikor van peteérésed. Nekem is volt már a ciklus 13. és a 28. napján is már. Ugyanígy lehet egy spontán peteérés a menszesz alatt is. Sosem 100%, hogy nem lesz terhes az illető, ha nem védekezik. Még akkor sem ha méri a hőt, hiszen abból is csak utólag látszik a Pé.


Szóval nem értem. Ugyanazt írtad le, amit én, ezek szerint kedves utolsó te is egy jó nagy fax vagy?

2011. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja és hozzátenném, hogy peteérés UTÁN magasabb az ébredési hőd. Pont onnan látod, hogy Pé volt, hogy akkor még alaphő alá is lemegy a hő (ha éjszaka volt peteérés). Tehát kérlek ne hülyézz le, ha nem értesz hozzá!!!
2011. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Idézlek: " És bármikor teherbe lehet esni, nincs olyan h X napon 100%, hogy nem lehet teherbe esni, csak kisebb az esély. "

NEM lehet BÁRMIKOR teherbe esni. A ciklus során 2-4 nap van, amikor TERMÉKENY a nő. A többi napon nem lehet megtermékenyíteni. Itt igen, egyedül az a kérdés, hogy mikor is van ez a 2-4 nap. De a maradék 22-30 napban (kinek milyen hosszú a ciklusa) NEM lehet megtermékenyíteni a nőt, ugyanis nincs mit :) A spontán peteéréseket meg hagyjuk már. Ugyanaz mint a peteérés, éppen ezért bizonytalan, hogy mikor is következik be a ciklus során. De értse már meg végre mindenki, hogy kizárólag a peteérés napjain képes megtermékenyülni egy petesejt.

2011. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!