Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aki még soha nem szedett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki még soha nem szedett fogamzásgátlót, miért nem tette?

Figyelt kérdés

Légyszi olyanok, akik a KÉRDÉSRE válaszolókat kívánják piszkálni, inkább ne írjanak semmit!

Olyanok válaszát várom, akik aktív nemi életet élnek, nem 10 évesekét és nem fiúkét a poénokkal.. Köszi!


2009. márc. 31. 14:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is akartam szedni,de szerencsére hamar lebeszéltem magam róla (meg a párom is mondta,hogy ne) Nagyon sok előnye lehet,én ezek közül leginkább a fájdalom mentes,kiszámítható "menstruációra" vágyatam,de miután átgondoltuk,rájöttem,hogy nem éri meg.Ha majd oda kerülök,szeretnék könnyen teherbe esni és egészséges kisbabát a világra hozni.Ennek érdekében kerülök minden olyan tényezőt,ami ebben hátráltatna.Egyébként minket nem zavar az óvszer,néha tök jól elmókázunk vele,majdhogynem szeretjük is :) Ha pedig az érzésre vágyunk,akkor Pharmatex...
2009. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Én 25 éves vagyok és még sose szedtem semmilyen fogamzásgátlót. Nekem is nagyjából az általatok leírt érveim vannak. Egyrészt nem szeretném (és a párom sem szeretné), h mindenféle hormonokkal kelljen tömnöm mgam, ami felborítja a hormonháztartásomat. Másrészt örülök, h nem kell rendszeresen gyógyszert szednem, ráérek arra majd 80 évesen is. Várom a további hozzászólásokat :)
2009. márc. 31. 16:49
 13/23 anonim ***** válasza:

Én 18 éves vagyok, 19 leszek augusztusban, még nem szeretnék szedni, majd Én is kb 20 éves koromban...

Most szednem kell egy elég erős hormongyógyszert és mellette nem szeretnék fogamzásgátlót is szedni, meg az igazat megvallva, valamilyen szinten félek is tőle.. Tényleg sok rosszat lehet róla hallani.. persze jót is... de akkor is.. : )


Nani

2009. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 28 éves nő vagyok,életemben 3 db tabit próbáltam ki,de egyik sem vált be...Mercilontól rosszul voltam,Minulettől fájt a gyomrom,Melianétől pedig a lábam zsibbadt. De mivel szedés közben is rettegtem a mellékhatásoktól pl.trombózis stb,lehet h ezért is erősebben éreztem a tüneteket. Szóval összevissz 1 hónapig szedtem őket,így utólag örülhetek,hogy nem lett baj,nem botult fel a hormonháztartásom...egyet bevettem,egyet kihagytam...szóval elég hülyén csináltam...mai eszemmel már nem így tenném. na de a 3.után azt mondtam h elég,nem tudok azzal a tudattal élni,hogy nő az esélyem akár a szívproblémákra,tüdőembóliára akár a rákra...tudom,kicsit hipochonder vagyok,de én komolyan olyan tüneteket éreztem a testemben,míg szedtem,hogy megijesztettek...szóval soha többé...
2009. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%
Én 15 éves vagyok. Nem élek és nem is szándékozom mostanában nemi életet élni..De 2 nőgyógyásznál is voltam, és tényleg a fogamzásgátló lenne az utolsó és talán legjobb megoldás is az elviselhetetlen menstruációmra. 2-3 napig nem tudok iskolába menni a görcsöktől! Most már ott tartok, hogy a Cataflam se nagyon hat, amit egyébként a gyerekorvos nem is enged szedni de egyszerűen meghalok ha nem...és én úgy tudom, hogyha rendesen minden vizsgálatot elvégeznek és nincs probléma, akkor nem lehet tőle nagy baj...Vagy még így is? Persze még nem engedik az orvosok sem a fogamzásgátlót, de már 3 éve szenvedek és nagyon várom hogy elég idős legyek hozzá! :(
2009. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
25 éves nő vagyok, 5 éve párkapcsolatban élek és soha nem szedtem fogamzásgátlót. annyi féle más "humánusabb" fogamzásgátló módszer van..minek hormonokkal tömni a szervezetünket?!
2009. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%

Mindenkit meg lehet érteni!


Én se akartam szedni fogamzásgátlót de, miután elszakadt gumi és terhes lettem( sürgősségi tabi mellet) 18 évesen és volt egy abortuszom. Hát mit ne mondjak inkább a tabletta!

Azután elkezdtem szedni a tablettát.

24 évesen abba hagyva rá 3 hónapra ELSŐ próbálkozásra összejött a baba! (25 vagyok)

Lehet szerencsés vagyok!

-De nagyon sok mindentől függ minden. Még az is hogy, milyen csap vizet iszol mert, (FIGYELEM) női hormonokkal tisztítják a vizet.

Erre mondom is pl: barátnőm 2 évig próbálkozott a babával 1 év után elküldték minden fél le kivizsgálásra és sehol sem utalt arra hogy, meddő lenne. Majd a 6. orvos akit felkeresett házhoz kijött megmérni a hormonszintjét az adott csapvíznek és kiderült az adagolta neki a napi hormon szintet ezért nem tudod teherbeesni.

vagy akik 29 év fölött szülnek azok is nehezen esni teherbe.

Lehet lepontozni ez is egy fajta vélemény.


Hiába nem szedsz semmi hormonális készítményt az ott van!!

2009. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
39%

májusban leszek 17 és 2 hónapja szedek fogamzásgátlót,valamint 8 hónapja boldog párkapcsolatban élek. a menstruációm rendszereződött , és a görcseim (amik mindig voltak, és már 1 gyógyszer se segített) elmúltak.

annak ellenére h ilyen fiatal vagyok, mindig beveszem a tabit és odafigyelek rá.


a tabi előtt,gumival védekeztünk és sokszor,késett, így mindig paráztunk ( a gumit viszont mindig leellenőriztük) aztán 1szer megelégeltem a folytonos aggódást, idegességet és beszéltem nődoki ismerősünkkel,aki ajánlotta a tabit. és mondta h a görcsök ellen is jólenne.


(nem szedek mellette semmilyen más gyógyszert,max vitaminokat)


amúgy az igaz, h a tabletta csökkenti idővel,majd a teherbe esést?

2009. márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

utolsónak:

Van akinél igen van akinél nem ! Egyén függő!

Meg persze az is mióta szedi? Tartott szünetet 5 évente szedett-e másik fajta fogamzásgátlót.

Ja meg persze az is hány évesen akar teherbesni nem mind1 hogy, 24 vagy 29 vagy 35

2009. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Csak azt tudnám kik azok a gyógyagyúak, akik lepontozták az első oldalt!!!Miért? Mi olyat írtak ott az emberkék?
2009. ápr. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!