Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagytam egy napot! Gond lehet?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagytam egy napot! Gond lehet?

Figyelt kérdés
Belarat szedek! vasárnap elfelejtettem bevenni a tabit és csak hétfőn este lettem erre figyelmes amikor már a következőt szerettem volna bevenni. Gond lehet ebből? Szükség van másra is, minthogy egy hétig mással is védekezzünk a Párommal?
2009. márc. 24. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

melyik héten felejtetted el? attól függ... na de mindjárt mutatok vmit hátha segít:

Különösen nagy a teherbe esés kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat.


Ezért az alábbi szabályokat kell követni:


* Ha több mint egy tablettáról felejtkezett el a csomagban?

Ilyen esetben jobb, ha kikéri orvosa véleményét.

* Ha egy tablettát hagyott ki az első héten?

Vegye be a kihagyott tablettát, és alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 napban.

* Ha egy tablettát hagyott ki a második héten?

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, és a következő tablettákat a szokásos időben vegye be. A tabletta megbízhatósága fennmarad, nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása.

* Ha egy tablettát hagyott ki a harmadik héten?

Ilyenkor a következő lehetősége közül választhat:

1. Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, és a következő tablettákat a megszokott időben vegye be. Kezdje meg a következő csomagot, amint a jelenlegi csomag végére ér úgy, hogy ne hagyjon szünetet a csomagok között. Lehet, hogy a második csomag végéig nem jelentkezik megvonásos vérzés, azonban pecsételő vagy áttöréses vérzés léphet fel szedés közben.

2. Hagyja abba a tabletta szedését a jelenlegi csomagból, tartson 7 napos vagy rövidebb tablettamentes szünetet (számítsa bele azokat a napokat is, amikor kihagyta a szedést), és folytassa a következő csomaggal. Ha ezt a módszert követi, mindig a hét ugyanazon napján kezdheti a következő csomagot, mint rendesen.


Ha elfelejtette bevenni a tablettát, és a tablettamentes szünetben nem jelentkezik megvonásos vérzés, a terhesség lehetősége fennáll. Forduljon orvosához, mielőtt a következő csomag szedését elkezdené.

2009. márc. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már egy éve szedem a bogyókat! ebből a levélből ez a második hét volt. Tehát akkor kettőt kellett volna bevennem egyszerre? Mivel másnap este vettem észre, hogy kimaradt...
2009. márc. 25. 09:44
 3/4 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztató világosan leírja, mi a teendő. Csak el kéne olvasni és követni az utasításokat...
2009. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez tortent most velem, tegnap elfelejtettem bevenni de en potoltam. Nem lett semmi bajod? Szoval nem lettel terhes?
2009. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!