Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 évesen nagyon korai?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen nagyon korai?

Figyelt kérdés
szeretnék fogamzásgátló tablettát szedni.barátommal 2 éve vagyunk együtt, és még nem feküdtünk le. a gumitól nagyon félek, h kiszakad. a tabletta meg ha jól tudom majdnem 100%-os.lehet valamilyen következménye annak, h ha ilyen korán elkezdem szedni? dokihoz is elfogok menni, megbeszélni vele a dolgokat, de még nemtudom. Lehet h kiröhögne:D v ennyi idősen fel sem lehet írnia. Jah és légyszi ne hurrogjatok h hű de fiatal vagyoka szexhez. Tudom, de megbízom a páromban, szeretjük egymást.
2009. márc. 23. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát nézd!A doki felírja, de nem biztos,hogy ennyi idősen jó dolog tabit szedni!Én azt ajánlom,hogy várj a tabival még pár évet,amíg rendesen kialakul a hormonrendszered...Ha meg félsz attól,hogy kiszakad a gumi,használj mellé Pharmatex kúpot!De ahogy gondolod...
2009. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2009. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1: nem vagy fiatal hozzá, ezen ne parázz

2: asszem szülöi beleegyezéssel felirathatsz az orvossal tablettát. sőt, ha igazán lelkiismeretes, akkor a korodnak, és vérképednek emgfelelöt fog adni, igy a hormonszintedet sem vágja haza.

és aggodalmad teljesen jogos, bár én azért a gumit elöbbre tartom

2009. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Ha félsz hanem.

Ha szedsz tabit és védekeztek nem kell ágybabújni ennyi idősen.

Ne az legyen már az ien gyerek kapcsolatok legfontosabb dolga h keféltek.

Szeressétek 1mást. de ne ien módon még sztem. [:

17/F

2009. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sztem átlagos korban vagy, nem gondolom, hogy fiatal vagy hozzá. A többséggel szerintem 16-18 éves kora közt történik meg az első. Én 17 voltam.

A nőgyógyász nem fog kiröhögni, megvizsgál és felírja a neked megfelelő gyógyszert, esetleg elküld vizsgálatra (vér, vizelet). 2 éves párkapcsolatban vagy, ha stabilnak, jól működőnek érzed a kapcsolatot, szeretitek egymást, figyeltek egymásra, akkor szerintem semmi akadálya! A tájékoztatóban benne lesz, meg a doki is valószínű el fogja mondani mennyi időt kell várni, hogy hasson a tabletta. Csak rendesen szedd és nem lehet baj! Remélem jól fog sikerülni az első! :)

21(L)

2009. márc. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én akartam 16 évesen tablettát szedni, szerencsére nagyon lelkiismeretesek voltak az orvosaim. Azt mondták felirják ha akarom, de nem ajánlják senkinek ilyen fiatalon, mivel még kialakulatlan a hormonháztartás. Végül nem szedtem tablettát csak 17 évesen, akkor is nagyon korai volt, már rég leálltam vele, de érzem, hogy nem kellett volna.

Ha rámhallgatsz használjatok pharmateet óvszerrel, vagy pharmatexet megszakitással kombinálva. Igy biztos nem leszel terhes. Ha mégis kiszakad az óvszer ott van a 72 órás tabletta, mint szükséges rossz.

2009. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
fuh. köszi a gyors válaszokat:) naés az lesz a legbiztosabb ha elmegyek nődokihoz, és vele megbeszélem.:) mégegyszer köszi;)
2009. márc. 23. 20:28
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

felirathatod de szerintem es eleg jo esellyel tobbet art mint hasznal. inkabb maradjatok az ovszernel. nalunk is allanodan gond van emiatt....h epp nincs mert elfelejtettunk venni. h kell vele bajlodni. h allandoan felek h mi van ha kiszakad es megcsak eszre sem vesszuk. stb. szoval szerintem sem a legpraktikusabb megoldas. de sajnos jelenleg a legegeszsegesebb. en 18 evesen irattam tabit es nagyon rossz kovertkezmenyei voltak. azota is banom h hulye voltam es eroskodtem h irja fel. az ovszerrel en is felek de 3 ev alatt 1szer sem szakadt ki. jo minosegut kell venni es odafigyelni.

ha megis feliratod ellenorizd a melleidet havonta! okozhat csomot.... en mar megjartam :(

2009. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
Én 15 évesen kezdtem el szedni fog.gátlót. Nem lett semmi bajom tőle. Ja,és egyedül mentem el nő dokihoz,nem kellett hozzá anyu bele egyezése h irassak
2009. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

húha..hát igen, elég macerás lehet.

de remélem azért semmi komoly nem lett miatta :(:S

2009. márc. 23. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!