Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor ellenjavallt a hormonáli...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor ellenjavallt a hormonális fogamzásgátlás? Milyen mellékhatások indokolják, hogy az orvos ellenjavalltnak tartsa a hormonális fogamzásgátlást?

Figyelt kérdés
2 hónapja szedek fog.gátlót (életemben először), de úgy néz ki váltanom kell. A tünetek (mellfeszülés, görcsök, hányinger, pattanások, puffadás) alapján neten megkérdezett dokik azt mondták, ez a bogyó nem jó nekem, menjek vissza az orvosomhoz, de volt, aki azt válaszolta, elképzelhető, hogy egyáltalán nem használhatok majd hormonális fogamzásgátlót. Mikor mondják azt az orvosok, hogy nem érdemes vele kísérletezni, tegyek le a hormonális fogamzásgátlásról? Nekem vajon újat fog írni 2. próbaképp? Nálatok hogy történt a dolog? Az 1. problémák után már nem javasolta, vagy kísérletezett még több gyógyszerrel is?
2009. márc. 13. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az első 3 hónap iszonyatos volt, annyira feszültek a melleim, hogy ordítani tudtam volna, amikor hozzáért vmi. Már a 2. hónap után elmentem dokihoz, azt mondta próbáljam ki a Premens-et, ez enyhíti a tüneteket, de 3hónap után derül ki, hogy vkinek jó-e a gyógyszer. Ennyi idő kell, hogy "megszokja" a szervezeted a bogyót. Nálam sajnos miután elmúlt a mellfeszülés, fokozatosan csökkent a libidóm, 6hónapig szedtem és most már egyáltalán nincs kedvem a szexhez. Most már magándokihoz járok, megkértem hogy írjon másikat, hátha az jobb lenne. Remélem ettől visszajön a libidóm.

Szerintem szedd türelmesen 3hónapig és próbáld ki a Premens-et, nekem bevált. Aztán ha még mindig jelentkeznek a tünetek, akkor esetleg kérj másik gyógyszert.

Jobbulást!

2009. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!