Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tennétek akkor, ha minden...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek akkor, ha minden orvos mást mond a fogamzásgátlóm-antibiotikumom kölcsönhatásáról?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy általánosságban gyengíti az antibiotikum a fogamzásgátló hatását. A nőgyógyászom azt mondta, hogy nem kell kiegészítő védekezés. Erre a gyógyszertárban (akikkel jóba vagyok) azt mondták, hogy végig védekezzek gumival. Ekkor elbizonytalanodtam, és megkérdeztem a neten 3 ! nőgyógyász szakértőt, és mindegyik mást mondott. Az első azt mondta, hogy nem kell kieg védekezés, a második azt mondta, hogy 1 hétig gumi, a harmadik azt mondta, hogy ciklus végéig gumi. Már teljesen belezavarodtam, és nem tudom kinek higgyek.


Fogamzásgátló : Gestomix 2 levelem van most, az antibiotikumot az első levél utolsó előtti napján kezdtem el szedni. 10 napig szedtem az antib-ot, így ebből a levélből két nap átfedés volt. (remélem érthető voltam :) Ti mit tennétek?


2009. márc. 10. 18:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy hólyaghurutra szedtem Zanocint.
2009. márc. 10. 18:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából egy kis antibiotikum nagyon nem rontja, de egy nagyon minimális esélye lesz. Az első nőgyógyász szerint ez az esély elhanyagolható, az utolsó pedig mossa kezeit ha bármi történik.
2009. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

énis gestomix-ot szedek.igaz h csak most vagyok túl az első levélen.én a helyedben , inkább használnék gumit 1 hónapig. a gyógyszer hat vmien szinten a f.gátlóra , ez igaz, szerintem ,menj biztosra és védekezzetek gumival,még mellette. legalábbis én ezt tenném. ha nem akarsz terhes lenni.:)

tudod,jobb félni,mint megijedni.

az orvos meg mondd néha sok hülyeséget,elvégre nem naon érdekli,hisz nem ő lesz terhes.

2009. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor használj gumit ha 100 %-ig ki akarod zárni a teherbe esést. Azért mondják, mert van olyan nögyógyász vagy patikus aki kicsi esélyt sem ad. Viszotn antibiotikum nélkül is van esélye a gyógyszer mellett a teherbe eséshez, szóval döntsd el te.
2009. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!