Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan győzhetném meg anyumat? :S

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzhetném meg anyumat? :S

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve járok a barátommal. Nem olyan régen feküdtünk le először. Gumit használtunk, de szerintünk a tabletta biztonságosabb lenne. Mondtam anyumnak is és a reakciója rosszabb volt mint amire számítottam. :S Azt mondta, hogy ne csináljak ilyeneket majd ráérek házasság után..:O, meg hogy ne mérgezzem magam ilyenekkel, meg ő sem szedett soha. De már amiket most gyártanak jóval kevesebb hormont tartalmaznak és felírják tizenéveseknek is.. és a válasza természetesen az volt, hogy nem szedhetek.:O:S sosem beszéltünk ilyen dolgokról de azért ennél jobbra számítottam:S mit csináljak mert terhes meg nem akarok lenni ?


16/L


2011. ápr. 30. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

-menj dokihoz és írass fel tablettát

-vegyél óvszert

-ne dugj

2011. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát,nehéz ügy.

Én az anyukámmal tudok megbeszélni minden ilyesmit,de mondjuk én már 19 éves vagyok.

Szerintem többször kell vele erről beszélned,hogy szokja a gondolatot.Mindig az első reakció a legrosszabb,aztán megenyhülnek:)

2011. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Tessék kicsit pontosabban utánaolvasni, erre is jó a net.

Az alacsonyabb hormontartalom sem jó.

Az új generációs tablettáknál háromszoros a trombózis esélye.

A vízbe került hormonokat nem lehet eltávolítani, többek közt ezért van ennyi meddő pár, meg egyre több a nőies fiú.

A tabletta semmivel sem biztonságosabb, mint a helyesen használt óvszer.

Az óvszer az egyetlen, ami véd a betegségek, fertőzések ellen is. (Amíg nem estetek át egy alapon nőgyógyászati/urológiai vizsgálaton, addig jobb is, ha gumit használtok. Sose tudhatod, mit hordoz a barátod tünet mentesen.)

A tabletta az egyetlen módszer, ami nem okoz semmilyen mellékhatást egyikőtöknek sem, se rövid, se hosszútávon.


A tablettával tényleg ráérsz akkor, ha már rendszeres nemi életet éltek. Azért, hogy egy-egy hétvégén a drágádnak ne kelljen gumit húzni, és kényelemesen beléd engedhesse az ondóját, neked kár felborítani a még nem teljesen kiegyensúlyozott hormonháztartásod.


Azt meg se kérdem, ha te 16 vagy, akkor ezeket az igencsak borsos tablettákat ki fogja kifizetni neked...


Ne csodáld, ha anyád ellene van.

Meg nem mellesleg tán nem volt kíváncsi arra, hogy ti már rendszeres, aktív nemi életet akartok élni. :S

Ha nem, akkor meg jobb a gumi.

2011. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz lesz :\

Az anyukák nehezen fogadják hogy a lányuk felnő...

Nekem nem volt ilyen gondom, bármit bármikor meg tudok vele beszélni.

Tudja egyáltalán hogy már lefeküdtetek??

Mert ha nem akkor még az fog nagyot ütni nála..

2011. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Nagyon érett tőled, hogy fontosnak tartod a fogamzásgátlást és hogy próbáltál beszélni erről, valószinűleg anyukád még gyerekként néz rád és úgy véli ha nem szedsz tablettát akkor nem is szexelsz, persze ez nem így van... próbálj meg vele újra beszélni, és elmondani, hogy jobb mint az abortusz, és tényleg kevésbé ártalmasak a mostani tabik mint régebben, estleg kérd meg hogy menjetek el együtt nőgyógyászhoz, és ha az orvos szájából hallja a dolgokat akkor jobban elhiszi. Addig is vannak vény nélkül kapható szerek: pl. a pharmatex.

Ha nem tudod meggyőzni, akkor próbáljatok a barátod szüleivel beszélni a dologról, lehet ők segítenek és kifizetik a tabit neked, mert ugye nem csak a lányok hanem a fiúk felelőssége is a fogamzásgátlás, gondolom ők sem akarnak még unokát.

2011. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

18:35

Te milyen korlátolt vagy..

Azért van jó pár jó hatása is a tablettának.

Ha nincs hajlama a trombózisra, nem él egészségtelenül,nem bagózik,nem lesz neki baja tőle. (Amúgy is csinálnak előtte vérképet,májfunkciót).

Semmivel nem biztonságosabb a gumi..mivel a gyógyszer magasan a legbiztosabb. (Természetesen monogám kapcsolatban). Nem hinném,hogy egy szűz lány bármilyen horrorisztikus nemi betegséget hordozna és a srác sem hiszem,hogy a 20. nővel fekszik le,akik mind ótvar k.vák voltak..és egy év alatt már lett volna tünete. Hol a bizalom? Kérdező: folyamatosan nyúzzad anyudat,és mondd neki, hogy biztosra akarsz menni a védekezésben, mert nem akarsz bajt,van felelősségtudatod.

Ja és ha már az árnál tatunk..az én bogyóm 3 havi 3250 ft, és szex napi kettő van legalább..számold már ki,hogy mennyi gumi kellene 3 hónap alatt! Nos,szerintem lényegesen olcsóbb a bogyó. És nem kell figyelni,hogy lecsúszik,kiszakad stb..

2011. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mond azt anyudnak, hogy a menstruáció alatt az utóbbi időben a szokásosnál is szarabúl vagy és, hogy kihányod vagy nem hat a fájdalom csillapító( a bnőmel is ez van) és akkor ( ha elhiszi) megengedi a fogamzásgátlót mivel ugye akkor nem jön meg a menszesz.
2011. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó!! megvonásos vérzés jelentkezik(kb menstruáció...) pár nappal, miután abbahagyta a levelet. amúgy a bőrt szebbé teheti, és csökken a vérmennyiség-mmint menzeszkor.
2011. ápr. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem volt pecsételésem, pedig szedem már 17 éves korom óta. Amúgy én is azért kezdtem el szedni, mert 14 napig menstruáltam, meg valamikor havonta kétszer. Azóta normális, 4-5 napos, pontos ciklusaim vannak, és alig vérzek. Ezt még tényleg megpróbálhatod,bár miután vallottál,lehet átlátszó lenne a sztori.

22/L

2011. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget. :)

Egyépként egy könyvben olvastam róla direkt felvilágosítás céljából lett kitalálva és sok jót irtak róla.

2011. ápr. 30. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!