Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mercilon = novynette? Kérdés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mercilon = novynette? Kérdés lent?

Figyelt kérdés

Mercilont szedtem 1 évig és most is azt írt fel a doki. Viszont a patikában a gyógyszerész azt mondta hogy készlethiány van 2-3 hete és hogy felirja a Novynette nevűt mert hogy ugyan az a hatóanyag tartalma.

Valaki szedte ezt a kettőt egymás utána?


2011. ápr. 15. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, nekem is azt mondta a gyógyszertáros, hogy ad Novynette-et, de inkább elmentem az orvoshoz, hogy írjon másikat. Persze Novynette-et írt. Szóval ezek szerint nagyjából ugyanaz a hatóanyag (biztos nem egy az egyben). De azért ne a gyógyszerész adja már csak úgy. Menj vissza az orvoshoz és mondd el neki mi van. Ha van még időd a gyógyszer kiváltása előtt. Ha nem akkor is menj vissza, hogy tudjon róla. Vagy hívd fel.


23/l

2011. ápr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mercilon:

Hatóanyaga: 0,15 mg desogestrelum (dezogesztrol) és 0,02 mg ethinylestradiolum (etinilösztradiol) tablettánként.


1. Mit tartalmaz a Novynette filmtabletta és mire szolgál?

Hatóanyagok:

0,02 mg Ethinyloestradiolum, 0,15 mg Desogestrelum filmtablettánként.



Ugyanaz a kettő :)

2011. ápr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm első :) megyek hozzá ugy is 2hét mulva eredményekért mindenképpen rákérdezek nála. :)

Második :) én is olvastam csak hát mégis... :)

Mondjuk Árban jobban megéri a Novynette mint a Mercilon..:)

köszönöm a kedves válaszaitokat!!!

2011. ápr. 15. 11:37
 4/16 anonim válasza:
Mindkettőt szedtem már, hiába ugyanaz az összetétel, én mégis görcsöltem a Mercilontól, és hosszabb ideig volt meg.
2011. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
persze mindenkire máshogy hat. Nekem a mercilontol spec. semmi problémám nem volt... :)
2011. ápr. 15. 13:26
 6/16 anonim válasza:

Sziasztok!


Én már 5 éve szedem és már 2 hónapja járkálgatok vele, hogy hol lehet kapni, mindenhol 1 hónaposokat adnak és nekem is ezt a Novynette-t ajánlják. Hát nem tudom, hogy mikor akarják már gyártani újra, nem akarom össze vissza enni a különböző gyógyszereket...nem vmi egészséges, valakitől azt hallottam leégett a gyáruk...hát utálom az ilyet...egyszer bevált a gyógyszer, azt nem lehet kapni...

2011. ápr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen én is igy vagyok vele... de márt megvettem a 3 havi Novynette-t Szóval most ezt kell szednem... mert a Mercilonra várhatok úgynézem...:S
2011. ápr. 19. 19:51
 8/16 Emi989 válasza:
Ma én is így jártam. Elmentem a gyógyszertárba ráadásul 2 várost is végig jártam ami 5 gyógyszertár volt és sehol se volt Mercilin. Mindenhol ezt a Novynette-t ajánlották, mert ugyanaz. Próbáltam hívni a nőgyógyászom, de nem értem el, viszont ma mindenképp el kell kezdenem szedni. Úgyhogy megpróbálom, szerintem nem lesz tőle bajom, mert a hatóanyagok ugyanazok. Viszont olcsóbb és egy dobozban 3 havi adag van, míg a Mercilon-ál úgy emlékszem, hogy 2. Jobban megéri ezt szedni, mint a Mercilont.
2011. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én is éppen tegnap jártam így! A gyógyszerészem azt mondta, hogy teljesen ugyan az, csak a gyártója más, ugyh. a szervezetre sem fog másképpen hatni, ugyh. mivel tegnap el kellett kezdenem szedni, így nem volt más választásom! Persze én is a neve miatt idegenkedtem, de ők biztosra mondták!
2011. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

közben én is ezt szedem már de semmi változást nem észleltem.

és igen olcsóbb mint a mercilon. Szóval ha beválik akkor inkább ezt fogom szedni..

2011. máj. 1. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!