Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló tablettát szedjek?

Figyelt kérdés

Eddig kipróbáltam a Harmonetet, amitől 2 hónapon keresztül folyamatosan véreztem, így abbahagytam. A Diane35-öt majdnem 1 évig szedtem, de a neki tulajdonított mellékhatásoknak (légzési nehézség, álmatlanság, szúró mellkas) inkább abbahagytam. Lehet, hogy nem a tabletta, hanem a stresszes életmód áll a mellékhatások hátterében, de jobb a békesség alapon abbahagytam.


Elgondolkoztam más eszközökön is, de spirál, gyűrű kizárva, mert még nem szültem. A Pharmatex hüvelytablettáktól pedig tartok, mert nem hinném,hogy megfelelően védenek, azok után, hogy nem használhatók együtt óvszerrel.


Az óvszer önmagában nagyon jó, de félek, hogy baleset történik, és akkor egy lórugás hormonmennyiséget viszek be a szervezetembe sürgősségi tabletta formájában.


Állítólag a Diane35 nagyon magas hormontartalmú tabletta.

Szeretnék egy gyengébbet, és ehhez szeretném a véleményeteket kérni!


Mit hallottatok/tapasztaltatok a tapaszos fogamzásgátlóról?


Köszönöm előre is a segítséget!


2009. márc. 2. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

hello! a huvelygyuru ( Nuvaring) hasznàlhato szulés elott is !Megbizhato, és alacsony a hormontartalma, sot a szervezetet sem terheli meg annyira, mint a tabletta.( ezt hasznàltam, de abbahagytam, nàlam eros libidocsokkenést okozott, de ez ugye nem biztos, hogy a Te esetedben igy lenne)

A tapaszt nem hasznàltam soha, de szerintem nem tul kellemes, foleg nyàron, hetekig egy tapasszal a hasadon vagy karodon màszkàlni...

2009. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

keress fel egy orvost aki kivizsgál részletesen, akár hormonvizsgálatot is beleértve és ő megmondja.

nagyon jó ötletnek tűnhet itt tanácsot kérni, de mindenkinek más a szervezete és más való, illetve jön be neki vagy nem.

nyugodtan kérj itt tapasztalatot, de ehhez orvos kell személyesen

ezt nem gúnyosan mondom. csak ez az én véleményem

2009. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. A fogamzásgátló tablettát a hormonszinted alapján választja ki az orvos, és nem véletlenül ellenőrzi utána sem a hormonszintedet, hoszen változhat. Ő tudja megmondani mire van szükséged, illetve újat felírni, ha a réginél mellékhatások jelentkeznek.
2009. márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, és nem veszem gúnyosan a válaszokat! :) köszönöm,hogy vannak emberek, akiket érdekel embertáraik problémái.


Azt hiszem az igazi gondom a nőgyógyászommal van, mert nem érzem felelősségteljesnek és körültekintőnek. De nagyon nehéz a jó nőgyógyász megtalálása. Nekem ő az első nőgyógyászom, és inkább félek a változtatástól.

Köszönöm.

2009. márc. 2. 13:54
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Ne félj! Próbáld meg megkérdezni a barátnőidet, esetleg idősebbeket, hogy tudnak-e egy jó nőgyógyászt. Érdemes, mert sok problémától megkímélhet és ha egyszer gyereket szeretnél, nem akkor kell majd elkezdened keresgélni. Ez egy "bizalmi állás" nekem a hatodik lett olyan akiben megbízom már sok-sok éve.
2009. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az orvos tudja, milyen tabi kell neked.

Tudomásom szerint a pharmatex termékek használhatók gumival. A gumi+megszakítás is biztonságosabb, mint önmagában a gumi. A hüvelygyűrű is jó megoldás lehet, de ez is hormonális.

2009. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia !

Sajnos nem tudtam neked privit irni , ezert csak itt tudom megkerdezni. Latom te is szedted a Diane 35-ot ,en is egy evig ez januarban telt le, akkor abbahagytam es azota nekem nem jott meg. Sok stressz ert februarban , de nem tudom , hogy most a gyogyszer miatt maradt el , vagy a stressz okoz problemat , neadj isten valami mas lehet a hatterben. Neked volt utana vele gondod , vagy minden ment tovabb normalisan? Mennyi ido alatt urul ki a szervezetbol? Vagy a fogamzasgatlo hatas mikor mulik el ?Nem tudsz errol valamit ? Valaszodat elore is koszonom, ha gondolod, irj priviben vissza.

2009. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves 10:44-es válaszoló!


Én is most januárban hagytam abba, tehát még friss az élmény, hogy nyilatkozzak. :) de ha gondolod, beszélhetünk majd privben.

A szervezetből állítólag 1-2 hónap alatt kiürülnek. de én azt hallottam, ha valaki abbahagyja a tabit legalább fél évet kell várni, amíg újra folytathatja.


Olvastam még azt is, hogy a több éven át szedett tabletta zsugorítja a méhet, valamint legalább 5 évente illik váltani más gyógyszerre, vagy szünetet tartani!


Addig is minden jót!

2009. márc. 3. 10:54
 9/16 A kérdező kommentje:
a hatás a következő megvont vérzésig hat, tehát, az után már nem
2009. márc. 3. 10:55
 10/16 A kérdező kommentje:
a következőt úgy értem, hogy az adott ciklusban jelentkező megvont vérzésig hat, jesszu, remélem érthető :D
2009. márc. 3. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!