Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik fogamzásgátlót válasszam?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik fogamzásgátlót válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni fogamzásgátlót szedni, de nem tudom, hogy melyik lenne jó. Olyan kellenne, ami kevés "testi változást" okoz, tehát pl nem hízok el (ez nagyon fontos lenne :D ). Tudom, hogy természetesen el kell menni nőgyógyászhoz, de jobb lenne már úgy menni, hogy olvastam pár személyes tapasztalatot, ajánlást stb. Árat is írhatnátok. Köszönöm :) 19/L
2011. ápr. 6. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
akkorsem te döntesz a fogamzásgátlódról :D odamész, megviszgál és adja a receptet. nem megkérdzi hogy mit szeretnél szedni...
2011. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én Belara nevű fogamzásgátlót szedek 4 éve, 6500 Ft a 3 havi adag. Nagyon meg vagyok vele elégedve, az elejétől kezdve semmiféle panaszom nincs. Se pecsételő vérzés (az első 1-2 hónapban sem volt), se hízás, sem egyéb mellékhatás. De ami nekem jó, az nem biztos, hogy neked is megfelel. Sokan 3-4 fajta tablettát is kipróbálnak, mire az egyik végre beválik. Nekem szerencsém volt. Mindenképpen az orvossal konzultálj ez ügyben.
2011. ápr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Nekem a doki elvégezte a szükséges vizsgálatokat, mindent rendben talált, és azt mondta, hogy igazából mindegy milyen tablettával kezdjük, mert közel sem biztos, hogy beválik, lehet, hogy pár hónap múlva váltani kell, ezt úgy is ki kell tapasztalni. Aztán felsorolt néhányat, én meg azt mondtam, akkor legyen a Belara, mert arról már hallottam.
2011. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem az is fontos szempont volt, hogy ne 10 ezer forint legyen, hanem viszonylag az olcsóbb kategóriába tartozzon. Így ez alapján ajánlott nekem néhányat.
2011. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazából ezt a legjobban a nőgyógyász tudja megmondani, aki megvizsgál, kikérdez a menstruációdról (mikor volt először, szabályos-e, anyukádnak milyen) megkérdezi, h volt-e már kapcsolatod, elküld vérvételre, (esetleg ultrahangra) megnézi az alkatod (mennyire "nőies" v. fiús), vannak- e bőrproblémáid. Ezek alapján kiválasztja a kb. 30 féle készítményből, ami manapság forgalomban van piciny hazánkban, h neked melyik lenne az ideális. Ilyenkor ált. 1 hónapra írják fel, és utána visszahívnak, h meg voltál-e vele elégedve (nem híztál-e, libidó ok-e), és ha úgy tűnik, h jó, felírják +3 hónapra, és ezek után ismét ha van kérdésed/problámád, felteheted, és kérhetsz másik gyógyszert, ha az előző nem jött be. Nyugodtan mond meg, ha neked gondot okoz 7800 ft/3hónapi gyógyszer kifizetése, mert akkor fog ajánlani olcsóbbat, ami szintén beválik.


Személy szerint én 1 évig szedtem mercilont, 1 dekát nem híztam tőle, viszont a fent nevezett ára volt. Utána a bőrproblémák miatt váltottam cypromix-re, fél éve szedem, eddig semmi panasz, és szebb az arcom :) Ez 2500 ft/3hó.

(Rákereshetsz mindkettőre, írnak róla jót, rosszat nekem bejött mindkettő, annyiféle ember van. mindenkinek más a jó.)

2011. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A cypromix kifejezetten bőr- és szőrproblémákra való, nem is tanácsos 1 évnél tovább szedni, olcsó, de nem a legmegfelelőbb választás.
2011. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak vizsgálatok alapján az orvos tudja megmondani. Elvileg személyre szabottnak kell lenni a gyógyszer felírásának,tehát neked nem sok beleszólásod van,max annyi,hogy ne a legdrágábbat íja. Személyes tapasztalat meg azért nem ér semmit,mert mindenkinek a szervezete máshogy reagál a gyógyszerre. Én Laurinát szedek,meg vagyok vele elégedve,kb 7500 forint a 3 havi adag.
2011. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy normális és hozzáértő orvos magasról leszarja, hogy te melyik fajta tablettát szeretnéd (max megpróbál olyat keresni, ami árban megfelel). Azt adja, ami a te szervezetednek a legmegfelelőbb.

És ha ért a szakmájához, akkor a kikérdezésedből, megtekintésedből meg kell tudnia állapítani.

2011. ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! lehet hogy néhány válaszoló szerint rettentően hülye vagyok, de bocsásson meg a világ, halvány lila gőzöm sem volt idáig, hogy is megy a fogamzásgátló feliratás és csak kiváncsi voltam a véleményekre :)
2011. ápr. 6. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!