Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik fogamzásgátlót válasszam?

Melyik fogamzásgátlót válasszam?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogamzásgátlót íratni, de nem tudom, h melyik lenne az ideális. Sajnos elég problémás az arcom, pattis, néhány heggel, mindenféle bőrgyógyászati kencét próbáltam már, egyik sem használt, ekkor mondta a doki, h forduljak nőgyógyászhoz. Illetve néhány szőrszál is megjelent az államon-nyakamon. Viszont elhízni sem szeretnék.

Előre is köszi a válaszokat! :)


2011. febr. 8. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
a fogamzás gátlót nem te a választod. mindent elmondasz szépen a nődokinak, megvizsgál, és felírja a legjobbat.
2011. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem te választod
2011. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász fogja kiválasztani, nem te. De valószínű, hogy a problémás arcra vagy cipromixet vagy dienillét fogsz kapni.
2011. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom és véleményem szerint nem Te választod, hanem az orvos fog neked felírni egyet az adottságaid alapján.Aztán ha nem válik be az nagyon hamar kiderül.Például, fejfájást kapsz tőle,hányinger, a megszokottnál erősebb menstruációs panaszok. Legalább is nekem annó ilyenek voltak. Ha valami nem stimmel, úgy is egyből a dokihoz kell fordulni, és egyszerűen felír egy másikat. Esetleg ha ilyen 8-10000 ft körüli az ára, akkor menj el másik dokihoz is, sztem az már gyanús és sok érte. Nekem az összes eddigi olyan 5000 ft körül volt 3 havi adag.Olyan dokit válassz, akit más is ajánl, akkor nem lehet nagy gond. Ja, önállóan ne szedj be senki fog.gátlóját, abból csak gond lehet és nagy felelőtlenség.

Ennyi, üdv.

2011. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
nékem a nőgyógyász alacsony hormontartalmút ajánlott, az életkorom miatt. a bőrömet gyönyörűen rendbe tette. amúgy, ne aggódj, ezek már modern készítmények; kevés az esély, hogy híznál tőle. de mondd el nyugodtan az orvosnak az aggályaidat. azért ő a szakember, hogy segíteni tudjon. ^^
2011. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlót nem te választod, de jó azt is tudni, hogy azt fogja ajánlani, amelyik gyógyszercéggel ő kapcsolatban van. Nekem kérdések, vérvétel nélkül írt fel anno egy bogyót, ami mondjuk bevált, de most már nem gyártják. aztán tartottam fél év szünetet, majd felírt egy másikat, amitől rosszul voltam, elkezdtem hízni. Van egy gyógyszerész ismerősöm, ő mondta, hogy azonnal hagyjam abba a szedését, mert az a bogyó a már szült nőknek van, akik nem akarnak már gyereket.

Ismét egy év szünet következett, majd újra elmentem dokihoz. Szintén vizsgálat nélkül felírt egy bogyót, meginterjuvoltam gyógyszerész ismerőst, hogy mi a véleménye, körülnéztem neten is a véleményekről, hát mindenki csak rosszat mondott róla. Ekkor kezdtem el szedni egy bogyót, ami jó, sőt, nagyon bevált. Egy rákszűrés alkalmával a doki megkérdezte, hogy akarok-e spórolni, mert van egy bogyó, ami ugyanaz, mint amit én szedek, csak mivel magyar, olcsóbb. Mondtam neki, hogy nem akarok váltani, jó a mostani is. Vizsgálat után akarom kiváltani a gyógyszert, erre látom ám, hogy akaratom ellenére a magyar bogyót írta fel. Elküldtem melegebb éghajlatra.

Itthon megnéztem az összetevőket, hát még csak fent se volt a neten sehol, nem is ismert gyógyszer.

2011. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor tévedésben voltam eddig, vagy csak egyedi eset volt a barátnőmnél, mert ő megkérte a dokit, h azt a bizonyos fogamzásgátlót írja fel neki, amelyiket szerette volna szedni.


És persze eszem ágában sincs orvos nélkül elkezdeni szedni valamit! :)

2011. febr. 8. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát az olyan orvost messze el kell kerülni.

Egyébként neked inkább egy alapos hormonvizsgálat lenne indokolt a szőrös és a pattanások miatt...

Ezzel pedig érdemesebb endokrinológiára menni.

2011. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!