Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szeretném abbahagyni a fogigát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném abbahagyni a fogigátlót! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
az a problémám, hoy már 2éve szedem a Lindynette20-at és nem igazán vagyok vele megelégedve. Ugy érzem csökkent a libidóm, hüvelyszárazság is fennáll nálam, nah és persze a 2havonta előjövő hüvelygomba!Vágülis a gomba miatt hagynám abba, mindig előjön kapok kupot meg gyógyszert is, ez nekem már 4500Ftomba van (a páromat is kenegetjük Canesten krémmel) és már nagyon elegem van belőle.Most 18éves vagyok gyerek nem igazán lenne jó ha jönne, meg azt sem akarom hogy a mensim összezavarodjon,most igy jó, bár hallottam hogy ez nem normális hogy csak 2,5-3napig van meg, mert nem tisztulok ki rendesen!Félek abbahagyni, de szeretném!A párommal csak 2hetente találkozunk hétvégén,mert nagy köztünk a távolság!Ezért is gondolom hogy nekem nincs a tabira szükségem.3éve vagyunk együtt, az 1.évben megszakításos módszerrel védekeztünk és nem lett semmi és akkor sűrűbben találkoztunk,mert ő is koliba volt még mint én!
2009. febr. 27. 06:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyénenként változó, kire hogyan hat, ha abbahagyja. a leggyakoribb a vérzés rendellenessége. a tabletta tul.képpen álterhességet csinál, nincsen peteérés. amit írtál, hogy a mensesed 2-3 napig van meg, a tabletta szedése mellett normális, hiszen az nem igazi menstruáció. én is 2 napig vérzek tabletta mellett, a 3-4. napon már csak enyhe barnás folyásom van. tehát ha abbahagyod, számítani kell arra, hogy időbe telik, mire újra normálisan jelentkezik a vérzésed. a másik gyakori panasz a pattanások visszatérése, pláne ha a gyógyszer szedése előtt pattanásos voltál. ami a megszakításos módszert illeti, feltétlenül tudnod kell, hogy nem biztonságos. ha a tabletta elhagyása után újra így óhajtasz védekezni, azt ajánlom, főleg ne tedd, hiszen ahogy már mondtam, vérzészavarok léphetnek fel, és nem tudhatod biztosra, mikor van peteérésed. úgyhogy találj egy másik alternatívát a védekezésre.

a hüvelygombádról: nem jó ötlet, hogy csak úgy vaktában Canestennel kezeled magatokat. nem biztos, hogy megfelelő a gombádra, hiszen annak is lehet több fajtája. igazából nem is értem, mi ez a nagy Canesten mánia amúgy. el kell menni nőgyógyászhoz, aki kitenyészti a hüvelykenetedből a gombát, és megállapítja, milyen fajtájú pontosan, és célzottan kezeli vényköteles gyógyszerrel. amúgy elég valószínűnek tartom én is, hogy a tablettától gombásodsz. a a gond az, hogy mondanám, hogy válts másik fogamzásgátlóra, de ha ettől gombád vlt, vszínű, hogy a többitől is előjön. ezek a gyógyszerek mind ugyanazt a hormonkomponest tartalmazzák, csak eltérő mennyiségben.

2009. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Vérzészavarokra mindenképp. Én a helyedben nőgyógyásszal konzultálnék és elfelejteném a megszakításos módszert. Majd rájössz, mekkora marhaságot csináltatok, ha becsúszik a baba. Arról nem is beszélve, hogy észre sem vennéd, hogy teherbe estél, mert a tabi elhagyása bekavarna a mensidbe és a késést, elmaradást annak tudnád be, közben meg lehet épp teherbe estél. Létezik 1000 féle bogyó, lehet ha váltanál, megszűnnének a tüneteid. Egyébként távkapcsiban valóban a gumi vagy spermicidek a javasoltabbak, mint a tabi, de semmiképp nem a megszakítás. Az eddig csak a szerencséden múlt, hogy nem abba a 35 %-ba estél, akik így esnek teherbe. De ha neked megéri kockáztatni egy abortuszt, akkor egészségedre!
2009. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia, en kb 6 honapja hagytam abba a gyogyszert, a jo oldala,h azota lefogytam, es nem latszik meg rajtam 1 db suti is,mint azelott, allandoan be vagyok indulva (azelott sosem volt kedvem), sokkal jobb a kozerzetem.

1 hatulutoje van,h nem jon meg percre pontosan, kb 1-2 hetet mindig kesik.

Vedekezni lehet tobbfajta modon ( a lenyeg,h az egyiket hasznald! )

2009. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Már megint itt a sok ijesztgető ember :D Végülis igaz, jobb félni, mint megijedni.

De a megszakítás is 1000x jobb, mintha bármikor felelőtlenül, megszakítás nélkül csinálnák. Ha egy egészséges pár 1 éven át próbálkozik babával, annak is "CSAK" 60-70%-a jön össze. Nagyon nehéz pont azt a 2-3 napot kifogni, mikor peteérés van. És emellett még a spermákkal is minden rendbe kell, hogy legyen. Márpedig arról nagyon keveset beszélnek, hogy sok dolog befolyásolja a spermák termékenyítő-képességét is. Pl. egy kád meleg fürdő vagy pár óra folyamatos ülés után sokkal kevésbé mozgékonyak, egy részük el is hal, vagy károsul, így ha minimális mértékben is, de kevesebb esély van teherbeesésre. És még rengeteg ilyen tényezőn múlik a dolog. Csak erről mindig elfelejtkezik mindenki.

Szóval ezzel nem azt akarom mondani, hogy akármikor, akárhol, mindenféle védekezés nélkül csináljátok, de a megszakítás nem is olyan rossz dolog, ha a fiú nem sül el túl hamar.


Ha tényleg ilyen kapcsolatban éltek, teljesen felesleges a tabi. Mi is távkapcsolatban élünk, bár én felírattam volna valami hosszú távú fogamzásgátlót, utóbb kiderült, hogy hormontartalmúról szó se lehet, és a barátom is kinyuvasztana, ha havi pár alkalomért hormonokkal bombáznám a szervezetem. Teljesen felesleges. Ha megszakítást kevésnek találod, (és gondolom gumizni nem akartok, azt senki se szereti), próbálj valami hüvelybe helyezhető készítményt. Magában (helyesen) használva, olyan szintű a védettsége, mint a guminak (és enyhe fertőtlenítő hatása is van), megszakítással alkalmazva pedig nagyon jó! Mi ezt használjuk, bár néha becsúszik az a korai elsülés, de akkor se parázunk :) :P


20/L

2009. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Az utolsó hozzászóló leányzónak üzenném, hogy a tabletta elhagyása után a megszakításos közösülés azért különösen kockázatos, mert nem lehet tudni, mikor van peteérés! kb 1 éve telik, mire helyreáll a normális ciklus. és ez nem ijesztgetés, hanem tény.
2009. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Éppen azért írtam a hüvelyi fogamzásgátlókat, mivel elég ritkán találkoznak, még a költségekbe is beleférne... És a megszakításnál tényleg jobb, főleg a semminél.
2009. febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: nem magam kezelgetem a gombát, hanem votlam mindig dokinál és ő irt fel kupot meg gyógyszert! Candida áll fetn nálam mindig, valamikormár meg sem vizsgál,mert tudja hogy ez gomba, mert mondom hogy darabos túrósszerű folyásom van!
2009. febr. 27. 15:31
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! még nem tudom hogy mi lesz, de hogy hiztam a tabitól az is 100, 2év alatt kb.8kg-ot szedtem fel és ezt mind a hasamra. ne mondjátok hogy fogyjak, tornázzak,mert nem megy, ez nem sima hizás ez a hormonoktól van. pattanásos szerencsére azelőtt sem voltam.csak azért szeretem a tabit mert pontra megjön a havi, és nem kell idegeskedni. a gumit azt nem szeretjük (azt is használtuk az 1.évben és igy jutottunk a megszakításosra), nem érzünk semmit sem. nem tudom mi legyen, nemsokára ugyis mennem kell gyógyszert iratni és majd meglátom hogy mi lesz.
2009. febr. 27. 15:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, en a 10.41-es vagyok. En is a hasamra hiztam!

En azt mondom,h ha nem elsz napi szexualis eletet, akkor jobb ha nem szeded. vannak mar spermicides kupok,tamponok,kaphatsz injekciot...

2009. febr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát igen jo lenne abbahagyni ,de lehet hogy ha majd összeköltözünk akkor meg jó lenne, de most igy nem tudom mi lenne a jó.a dokim meg olan fura nem tom hogy beszéljemezt meg vele. de hogy hagytad abba?mi miatt?
2009. febr. 27. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!