Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátlónál a 12 órát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátlónál a 12 órát az utolsó bevett szemtől kell számolni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A gondom, hogy esténként 7-11között szoktam bevenni a gyógyszert, de mindig megjegyzem, hogy előző este mikor vettem be. Nemrég a 2. héten kimaradt egy szem, amit msánap reggel pótoltam, Az azelőtti szemtől számítva nem telt le a 12 óra, ezért nem is paráztam, mert azt hittem nincs gáz. De az egyik barátnőm szerint nem az utolsó szemtől kell számolni, hanem általában. Azt szeretném kérdezni, hogy ki mit tud erről? Szerintem az utolsó szemtől kell számolni, vagy nem? És akkor parázzak vagy nem? Köszi előre is!
2011. márc. 30. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem nincs gáz, én is így jártam, és akkor vettem be amikor eszembe jutott, majd folytattam. Nem a legjobb (persze hogy rendszeresen kéne), de nem lesz belőle nagyobb bajod.
2011. márc. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Természetesen az utolsó szemtől kell számítani, mi máshoz képest tudnád számítani.

Mi az, hogy általában? Ezt nem értem.

2011. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szia! Ha este nem vetted be és reggel bevetted, és este is a szokott időben, akkor nem lehet baj. Ez másokkal is előfordult már, a nőgyógyász a biztonság kedvéért ilyenkor szokta javasolni, hogy szexuális együttlétnél néhány napig más fogamzásgátló módszert is vegyél/vegyetek igénybe(pl.: gumit, kb. még vagy 2 napig). Szóval ne izgulj!
2011. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen,én is így gondoltam! :) szép napot nektek! :)
2011. márc. 30. 11:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Pl minden nap 9kor beveszed.

Hétfőn beveszed 9-kor, kedden beveszed 9-kor, szerdán 9-kor pedig elfelejted.

Akkor nyilván a szerda 9 órától kell számolni a 12 órát.

Mi értelme lenne az előző szemtől számolni, mikor alapból 24 óránként veszed be. Ennyi erővel akkor mindig késel vele 12 órát?....

2011. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt 'az azelőtti szemtől eltelt 12 órát'

A fogamzásgátlót naponta egyszer, tehát 24 óránként szeded. Akkor ha elfelejted este, az már 24 óránál több az utolsó szemtől.

A 12 óra arra vonatkozik, ha este 7-kor elfelejted bevenni, akkor reggel 7-ig megteheted, így még kiegészítő védelem sem kell. az estivel meg folytathatod tovább.

Bár én az este 7 és 11 közötti időingadozást soknak tartom, ezzel a szervezetedet nagy próbára teszed, amit vagy kiáll vagy nem. Ezen is változtass, 7-8 óra közöttre, akár telefonos emlékeztető beállítással.:)

2011. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A 7-11 teljesen jó, nem kell aggódni.
2011. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem túl jó, hogy egyik nap hétkor veszi be, a másik nap meg 11-kor. Ez így nagyon kusza. Az orvosok is max. 2 órás eltérést javasolnak.
2011. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! A 12órát úgy értettem, hogy attól számítva 12óra, mikor be kellett volna vennem az esti szemet. A 7-11órát nem helyeslőknek; ezt nem úgy kell érteni, hogy egyik este 7kor a máskor meg 11kor veszem be,van mikor 8kor, vagy 9kor, de volt már 11kor is. Az orvosom azt mondta, hogy az azonos napszak a fontos, nem kell órára pontosan bevenni, mert én egyfázisú kombinált gyógyszert szedek, nem pedig háromfázisút, azoknál a progeszteron miatt fontos, hogy órára pontosan vegyék be.
2011. márc. 30. 14:18
 10/12 anonim ***** válasza:

11:27 vagyok.

Akár hülyeségnek is hangozhat, amit írtam, hogy az utolsó szemtől számítva, de természetesen úgy értettem, hogy az utolsó elmaradt szem időpontjától számítva. Azaz jól csináltad :) (ha jól értem :) )

Azért érdekes, mert én is egyfázisút szedtem, és nekem a lelkemre kötötték, hogy a lehető legpontosabban ugyan abban az időpontban vegyem be. Így szinte percre pontosan ugyanakkor vettem be minden nap.

2011. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!