Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan tudom kiszamolni hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudom kiszamolni hogy mikor van az a periodus amikor biztosan (100%) nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
marmint az a periodus amikor nem vagyok fogamzokepes hogy tudjam hogyha elkezdem a sexualis eletemet akkor az ovszerel is akkor csinaljam amikor nem lehetek terhes
2009. febr. 24. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

100%? ...

Mégha lenne is, de aznap sperma jut beléd, nehogy azt hidd, hogy azok csak aznap maradnak életben.

2009. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet kiszámolni, nem vagy orvos hogy ilyen szinten vizsgáld magadat, ez mindenkinél más, egyénen belül is minden menstruációs ciklus másképp zajlik le. Elvileg akkor is lehetsz terhes ha már megindult a menstruációd.

Bár elég zagyván írtad le a problémádat, nem is értem az óvszeres részt ("hogy tudjam hogyha elkezdem a sexualis eletemet akkor az ovszerel is akkor csinaljam amikor nem lehetek terhes" - na ezt fejtse meg vki :D ).


22/f

2009. febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy 100 %-ig nem eshetsz teherbe. Amennyiben pénisz járt benned, mindig van esély a teherbe esésre, mert 100 %-os védekezés nincs, csak az önmegtartóztatás és mellette maximális figyelem a pettingek során.

Spontán peteérés bármikor lehet, mensi alatt is teherbe lehet esni, tehát naptár módszerre ne hagyatkozz. Ha több megbízható, vagy legalább egy megbízható és egy kevésbé megbízható védekezési formát kombinálsz, akkor vagy a legnagyobb biztonságban, mint pl. a holland módszer (tabi+gumi).

2009. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolót annyiban javítanám, hogy létezik pár 100%os védekezési forma (pl sterilizálás) de ezek csak műtét útján megoldhatók. :)
2009. febr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Utolsónak üzenem: a sterilizáció nem 100 %-os, csak az implantátum.

[link]

2009. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Jó akkor visszaüzenem Neked, hogy a táblázatodban arányszámok vannak csupán.

Sterilizásciónál elvágják a petevezetékeket, szerinted hogy lehetne valaki akkor terhes, ha nem jut át a petesejt a petevezetékeken? Kicsit nehéz úgy megtermékenyülni :D !

Mielött vitázol, olvass:

[link]

2009. febr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem vitázom és a statisztikát sem én találtam ki, hanem hozzá értő emberek. Én a statisztika alapján írtam,amit írtam. Ennyi.
2009. febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ugy latszik nem ertitek mit akarok kerdezni akkor mondom igy--> mikor van az a periodus amikor peteeresed van mert en azt hallottam hogy ket menstruacio kozt lehetsz biztosan terhes es a gumit arra ertettem hogy vedekezek gumival de meg akarom novelni az eselyet annak hogy ne essek teherbe persze tabletta nelkul
2009. febr. 24. 16:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

:D Hajtépés powa :D

Se az implantátum, se a vezeték elkötés/elvágás nem 100%-os. Csak, hogy megnyugodjatok mindketten. A biológia mindig is okosabb lesz még a világ legjobb nőgyógyászánál is, nemhogy nálunk, mezei embereknél. Sőt, a világ legbiztonságosabbnak hitt fogamzásgátlójánál is!

A petevezetéket nem vágják el minden esetben. Lehet, hogy csak elkötik. Egyik sem ad 100%-os védelmet. HHa egy nőnek egy az egyben kivennék a női szerveit, méhét, petefészket, petevezetéket, mindent... Akkor lenne 100%-os a védelem. Meg persze, ha sose szexel.

Táblázatokra hagyatkozni nem érdemes, se akkor, mikor "gyengébb" fogamzásgátlót akartok kipróbálni, se akkor mikor komolyabbat, pl. implantátum, injekció, sterillé tétel. Mégpedig azért nem, mert biztos, hogy a te szervezeted bizonyos dolgokra máshogy reagál, mint annak a 100/1000 nőnek, akiket épp teszteltek.

2009. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Peteérésed általában a menzesz megjövetelének napjától visszaszámolt 14. napon van. Ha rendszeres a ciklusod, akkor erre számolj előre és hátra 3 napot, abban a közel 1 hétben jobb, ha jobban odafigyeltek a védekezésre.

Emellett vannak olyan esetek, mikor orgazmus vált ki peteérést, vagy egy hónapban 2x érik, vagy nem is érik. Ezért kiszámolhatatlan szinte.

Ha biztosabbra akarsz menni, akkor reggeli hőmérsékletmérés pontosíthat a dolgon. Menzesz idején kisebb a reggeli hőd, nekem pl. 36,1 szokott lenni. Peteérés idején ez felugrik nekem 36,6-ra, és ez a hő megmarad a következő menzesz kezdetéig, amikor megint leesik 36,1-re. Ha teherbe esel, általában a magasabb hő megmarad, és mindennapos hőemelkedés is lehetséges, vagyis én esetemben lehet, hogy 37-re is felmenne.

De a hőmérséklet ingadozások is egyénileg változnak, ki kell tapasztalni. Valamint bármilyen kis betegség s befolyásolhatja, olyan is, amit nem veszel észre magadon, de a tested érzékeli. Vagy ha reggel pl fordulsz kettőt mielőtt hőmérőzöl, már akkor is felugrik pár tized fokot a hőmérséklet.

2009. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!