Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy kell kiszámolni? Hogyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell kiszámolni? Hogyan kell "használni"? Naptári módszer.

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi h hogy kell kiszámolni naptári módszerrel, h mikor van peteérésem... meg mikor nincs. védekezés szempontjából szeretném, persze nem csak ezzel, de ezzel is csökkenteni a nem várt babát...
2011. ápr. 5. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
a mai npot, elosztod kettővel, hozzáadod a következő hónap utolsó napjának a számát, ezt megszorzod a mostani évvel, gyököt vonsz, és elosztod a PI-vel! és kész
2011. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem regisztrálj a [link] oldalon és akkor beírhatod a saját ciklusaidat, ott pedig egy táblázat majd megmutatja neked, amire kíváncsi vagy.
2011. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez azért nehéz, mert nem gépek vagyunk,tehát nem minden nőnek ugyanakkor van peteérése. Az átlagnak, akinek 28 napos ciklusai vannak, annak a 14. nap körül szokott. De pl.nekem 30-32 napos ciklusaim vannak és 17-18.napon van peteérésem! De volt egy olyan hőnap,amikor uh-al figyelték és a 14. napon volt! Szóval ez elég gyatra védekezés, mindenképpen kell más is mellé. Nem beszélve arról,hogy lehet rendkívüli peteérés!
2011. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A naptár módszer sajnos nagyon nem megíbzható. Ha szabályos 28 napos ciklusod van, akkor is a peteérésed lehet a 12., de lehet a 16 napon is. Plusz ugye bármikor lehet extra PÉ-d.

Ha ennyire figyelni akarod magadat, használd a hőmérőzést! Abból nagyjából látod, hogy volt-e és ha igen, mikor volt PÉ-d.

2011. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én használom.

Legalább 3 havi ciklus figyelés kell, hogy nagy valószínűséggel tudj következtetni az ovulációra.


Megnézed a ciklusod hosszát, azt elosztod kettővel és elméletileg akkor van.

DE: az előtte lévő napok (2-3) a hüvelybe jutott sperma szépen elédegél ált. 2 napig a hüvelybe, ezért az előtte lévő időszak is veszélyes!

Plusz ha neked nem úgy jön meg, ahogy a nagykönyvben mag van írva, akkor nem biztos a módszer. Ezért még kombinálni kell valami más módszerrel is. Pl. hüveszváladék vizsgálattal.


Csak úgy ne kezd bele. Menj biztosra.

2011. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor szóval félidő + - kb 3 nap a vészes, és a többi elméletileg nem annyira... v ilyesmi, és az a hőmérőzés az hogy van pontosan, mert erről sem nagyon tudok semmit se... eddig nem foglalkoztam ilyen védekezéssel ,és nem is figyeltem így magam, csak most vhogy rámjött ez a dili, h mikor van mim... és mindenképp használunk még + vmit mert ez sztem s e100% igaz nincs is 100%os védekezés... :S
2011. ápr. 5. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőmnek így született az első kisfia, naptármódszeres védekezés eredménye lett... Szerencsére ő már elmúlt ekkor 20, a pasival összeházasodott, segített szülő, nagyszülő, a barátnőm befejezte az egyetemet... Te is ilyen jó háttérrel rendelkezel, hogy belemersz ebbe vágni?
2011. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
férjem, fiam... van, de nem csak a naptárral védekeznénk, hanem azzal is, plussz még mellett más amíg a spirált nem teszik fel, mert nemtom mikor lehetség :( műtétre várok, így előtte nem rakják fel, és ez nemtom meddig húzódik.
2011. ápr. 6. 10:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha mással is védekeztek, akkor teljesen felesleges így is, hiszen két módszer ötvözése, ami közül az egyik teljesen megbízhatatlan, sem nem árt, sem nem használ... Remélem, a másik módszer komolyabb.
2011. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!