Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes? Soknak számít...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes? Soknak számít ennyi késés?

Figyelt kérdés

Soha nem szokott ennyit késni a menstruációm, szinte mindig napra pontos(max+1nap). De most már 1 hete késik. A barátommal 2 hete voltunk együtt utoljára, óvszerrel védekeztünk. Nem vettük észre, hogy kiszakadt volna, de most félek egy kicsit. Lehet, hogy mégis terhes vagyok?

Ha nem, akkor mi okozhat még ilyen mértékű késést?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 4. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, vagy terhességi teszt, ha nagyon megijedtél. Inkább mint hogy egyszer csak észre vedd hogy nő a pocakod.
2011. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetsz, gyakorlatilag nagyon kicsi az esélye. Nekem is előfordult már ilyen, én is paráztam, de aztán utóbb megjött. Szerintem ne izgulj (nagyon), könnyen lehet, hogy csak a közelgő tavaszt érzi a szervezeted (nekem áprilisban mindig tolódik, minden évben 2 hetet), vagy lelki okai vannak. 1 héttel a mensi előtt már ELVILEG nem vagy termékeny, persze azért ez nem törvényszerű. Hogy megnyugodj, vegyél egy gyorstesztet egy drogériában vagy patikában (kortól függetlenül, kérdés nélkül ki kell adniuk!!!), egy hetes késés után már kimutatja, ha mégis terhes vagy.
2011. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ha óvszerrel védekeztetek, nem hiszem, hogy terhes vagy. Késést okozhatja stressz, antibiotikumok szedése, bármi. De ha nagyon aggódsz, vegyél egy tesztet.
2011. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A stressz az megvan most is, de eddig is mindig stresszes voltam. De nem tudom mi lesz ha terhes vagyok :S A szüleim nem értenék meg, még túl fiatal vagyok egy babához :|

Tudtok tippet adni, hogy ezt kivel beszélhetném meg?

2011. márc. 4. 09:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Velem. :P

de am szerintem beszéld meg a barátoddal hogy aggódsz és dobjátok össze a pénzeteket(nem tudom mennyibe kerül egy teszt) és menjetek el együtt a gyógyszertárba.

2011. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem szakadt ki az óvszer és az elejétől fogva a fiún volt (tehát nem dugta be anélkül), akkor nem lehet baj és csak a stressztől késik! Nem kezdtél el mostanában pl fogyózni?

Amúgy szerintem menj el és vegyél egy tesztet - mikor majd látod, hogy nega megnyugszol :) Nekem is volt olyan, hogy két hetet késett, tök para voltam, teszteltem egy negatívat és másnap meg is jött :D

2011. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az első az legyen hogy próbálj meg egy picit megnyugodni, és beszélj a barátoddal, meg fog ő is nyugtatni. várj még 1-2 napot és ha még akkor sem jön meg akkor menj el egy tesztért 800 ft-ért már lehet kapni. ha van testvéred vele is beszéld meg. amikor nekem volt ilyen gondom a barátom után hozzá fordultam és megnyugtatott rá egy napra meg is jött:)

szüleidnek csak akkor mondd el szerintem ha a teszt pozitív lesz, így ők sem idegeskednek feleslegesen addig, pláne akkor ha nem tudják hogy már nem vagy szűz.

2011. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nemi élet mellett sajnos sose lehet kizárni a terhességet, de a stressz, kialvatlanság, betegség, nagyobb fogyás, kimerültség is okozhatja esetleg. Mielőbb csinálj tesztet, mindenképpen reggeli első vizeletből (ha az egész éjszaka kiválasztódottban nincs kimutatható HCG, akkor biztosan negatív).

Ha a teszt pozitív, folytathatjuk privátban, CSVSZ-ben dolgozó védőnő vagyok, hozzánk küldik a terhesség megállapítása után azokat, akiknek gond megtartani, illetve az abortuszt fontolgatják.

2011. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az óvszer a szeretkezés elején felkerült, a barátod nem hatolt beléd óvszer nélkül és nem is csúszott le, akkor semmi esély a babára. Nekem mikor először együtt voltunk 10 napot késett. Vettem tesztet, persze negatív lett:)Azóta is mindig késik, pedig már több mint egy éve élünk nemi életet.Ha lefekszel valakivel, akkor a szervezeted hormonokat termel, amely a menstruáció késését okozhatja. Nyugodj meg,nem lehetsz terhes!:) De ha téged jobban megnyugtatna, akkor vegyél tesztet. 500-800 forintba kerül. Bármilyen drogériában, gyógyszertárban és bevásárlóközpontban hozzájuthatsz. De most megmondom, hogy ha veszel is, tuti negatív lesz:D Nyugodj meg,nem vagy terhes!
2011. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam :)

De azért veszek egy tesztet :)

2011. márc. 6. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!