Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem képes a nagy többség...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem képes a nagy többség elolvasni a fogamzásgátlója betegtájékoztatóját? Miért tesznek fel olyan kérdéseket, amikre a válasz ott van leírva?

Figyelt kérdés
Csak nekem evidens, hogy mielőtt bármit beveszek, elolvasom a betegtájékoztatót és ha baj van, az az első, hogy abban nézek utána, mi lehet a gond és ha nem találok választ, csak akkor kérdezek?
2009. febr. 15. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. elolvastam, de biztonság kedvéére megkérdeztem a dokim véleményét és majdnem lehidaltam a válaszától. Konkrétan: hasmenésem volt 5 órával a gyógyszer bevétele után. A tájékoztató 3-4 órán belüli hasmenés esetén írja a póttabletta bevételét, a dokim meg mondta, hogy nem biztos, hogy ennyi idő alatt felszívódott, akár terhes is lehetek...

Ok, nem lett baj, de akár lehetett volna

2009. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mondok neked durvábbat! A minap olvastam egy cikket, melyben az állt, hogy 10 órán belüli hasmenés, hányás is problémát okozhat, ha pang a gyomor és nem tud ürülni!!! Na én ettől hidaltam le. Sosem fogom biztonságban érezni magam :S

És arról hallottál, hogy a sok C-vitamin is hatástalanítja a fogamzásgátlót? Mert így van...Egy cikkben napi 1000 mg-ot jelöltek meg kritikus mennyiségként, de nőgyógyásznál utánakérdeztem és azt mondta, már 300 mg felett is veszélyes lehet.

És ezek azok a nagyon fontos dolgok, amikről a páciensek nagy többségét nem tájékoztatják és csodálkoznak, hogy teherbe estek...Talán az orvosomnak kéne felvilágosítania, nem nekem kéne önszorgalomból olvasgatnom és véletlenül ilyen cikkekre bukkanni...

2009. febr. 15. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.


Ettől a c-vitaminos dologtól én is lehidaltam.


Én még nem szedek semmit, akartam, de ezek után, szerintem nekem nem lenne megfelelő. Fájdalomcsillapítót sem vehetek be, se antibiotikumot semmit. Pedig nekem mindig van valami bajom.


Egyébként minden orvos ilyen, nem csak a nőgyógyász!!! Háziorvosomat konkrétan én oktatom ki, mert semmit sem tud. Én kérdezek utána a lehetséges vizsgálatoknak én mondom, hogy ide meg ide utaljon be és, hogy mire gyanakszom milyen vizsgálatot kellene csinálni. Mert ő sose tud semmit. De konkrétan az egész kórházban senki semmit.

A fogamon is vannak repedések, azt se tudta egy fogorvos se, hogy mitől van. Aztán egyszer véletlenül találkoztam eggyel, és ő mondta, hogy ez amire én gondolok a meleg ételektől, italoktól van és elpattan a fog. Vagy ha túl erősen összeszorítod és bereped, sok embernek van, ennyi.


Aztán bármi bajod van simán hazaküldenek egy olyan lappal,. hogy állapota rosszabbodott. És akkor most kihez fordulj? Pff. szánalom.

És engem néznek hülyének amikor listával megyek az orvoshoz és kérdezgetek tőle és egy tollal kihúzom amit már átbeszéltünk.

És rákérdezek dolgokra és fárasztja, hogy vitáznia kell velem erről. Hangsúlyozom nem veszekedni, vitázni. Tehát együtt átbeszélni és megoldást találni. Pedig nem beszélek hülyeséget, mert én tájékozódok, mert nekem fontos az egészségem mellett a hitelességem is, tehát jó ha tudom miről beszélek.

2009. febr. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Igen, tudok a C vitainról, és az antibiotikumról is. Meg a "baki" óta a 10 óráról is. Szerencséer - vagy nem - nekem ibs-em van, általában ettől van hasmenésem, ami a vastagbél problémája, így addigra felszívódott a gyógyszer. De ezentúl, amint érzem a jeleket, veszem is be a széntablettát.


Ezekután már tudod, ha el is olvassa az ember a tájékoztatót, jobb ha kérdez - mondjuk szerencsésebb az orvostól - mnt hisz feltétlenül a tájékoztatónak :)

2009. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A széntablettával is vigyázz! Én is azt szedek és ha azt beveszed, nem szívódik fel rendesen a fogamzásgátló! Ezt is orvostól tudom. Az a biztos, ha mindig védekezel egyéb módon is, ha bibi volt.
2009. febr. 16. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!