Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhes lehek ha kihagytam 1...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes lehek ha kihagytam 1 szem tablettát?

Figyelt kérdés
körülbelül 1 éve szedek fogamzásgátló tablettát. 1-el többet vettem be véletlenül a napokban akkor már kb 1 heti adag volt hátra a 21 szemből! szóval mivel egyel többet bevettem ezért kimaradt a köv. nap. aztán együtt voltam a barátommal kb 5 napra rá... 18/L egyébkén most jött meg, de szerintem attól még lehetek az :S
2011. jan. 14. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Terhes vagy.
2011. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ennyire biztos?
2011. jan. 14. 11:05
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem aznap voltam együtt vele amikor nem vettem be és már 1 éve szedem...
2011. jan. 14. 11:06
 4/13 A kérdező kommentje:
Rosszul irtam a kérdést, szóval lehetek terhes ha 1-el többet vettem be?
2011. jan. 14. 11:12
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem volt jó ötlet napot kihagyni akkor sem, ha előtte véletlenül kettőt vettél be. Két jó megoldás lett volna, az egyik az, hogy rendesen folytatod a szedést 21 napig és a 21. napon egy másik levélből pótolod a 21. napi gyógyszer. Így 21 nap alatt 22 bogyót vettél volna be, utána szünet a szokásos módon. A másik lehetőség az lett volna, hogy sorban, időben beszeded a maradék bogyókat, így 20 nap alatt szedtél volna 21 szemet, így egy nappal előbb kezdődött volna a szünet, de nem lett volna lyuk a szedés során, mint így. Nem lett volna baj, ha kivételesen 20 napig szeded a gyógyszert, mivel a harmadik héten ha kimarad bogyó, amúgy meg lehet tartani a 7 nap szünetet, úgy, hogy nem szeded be, ami még hátravan, hanem szünetelsz.


A lehető legrosszabb megoldást választottad azzal, hogy kihagytál egy napot, máskor ilyet ne csinálj.


Ja és felejtsd el azt a hülyeséget, hogy számít, hogy mióta szeded a gyógyszert, régi és makacs tévhit. Nincs különbség aközött, hogy valaki fél éve-egy éve- vagy nyolc éve szedi a gyógyszert, mindegyiknél ugyanúgy lehet peteérés, ha rosszul szedi.


Egyébként nem hiszem, hogy terhes vagy, ha az lennél, nem jött volna meg, legalábbis más lenne, mint szokott. Ha aggódsz, akkor csinálj egy tesztet, ilyenkor már mutatja, ha van valami.


26/N

2011. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Többletgyógyszertől nem lehetsz terhes, hanem a kimaradt naptól.
2011. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
megint csak azt tudom mondani, hogy a betegtájékoztatót nem poháralátétnek adják mellé...
2011. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elolvastam a betegtájékoztatót! De igazándiból csak azt irja hogy "csökkenhet a védelem"...Nem tudom a vérzésem olyan amilyen szokott lenni. Elmegyek nőgyógyászhoz mindenképp ha elmúlik a menstruációm! Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 14. 11:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Életem, és szerinted nem a "CSÖKKENHET A VÉDELEM" a kulcsmondat? Ez jelenti azt, hogy a gyógyszer nem tudja garantálni a peteérés megakadályozását.
2011. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudom csak leirtam hogy csak ez az aggasztó mondat olvasható!
2011. jan. 14. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!