Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló injekcióról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló injekcióról véleményetek?

Figyelt kérdés

2 nap múlva kapok fogamzásgátló injekciót. A nőgyógyászommal, minden más lehetőséget (különböző okok miatt) kizártunk.


Használ valamelyikőtök ilyen injekciót? Milyen mellékhatások jelentkeztek ténylegesen Nálatok? Mire számíthatok?


20/L


2011. jan. 5. 18:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ezzel csak az a probléma, hogyha valamilyen allergiás tünetek vagy komolyabb mellékhatások jelentkeznek nem hagyhatod abba a szedését mert egyszerre szúrja be. Ezért nem választottam ezt, mert hát kényelmes mert nem felejtem el soha bevenni és hasonló okok miatt, de a fenti okok miatt nem vállalnám be.
2011. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát én semmi pénzért nem adatnék be ilyet. És nekem egy nőgyógyász azt mondta, hogy SENKINEK nem ajánlja. Tök kontrollálhatatlan. Mi van, ha mellékhatásai lesznek? Azt nem lehet kiszedni belőled...


Miket zártatok ki és miért?

2011. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mivel nem szabályos a mensim ezért a tabletta kizárt. spirálhoz túl fiatal vagyok. Gyűrű meg ilyenek, számomra nem hosszú távú megoldás. stb.


Ennél maradtunk.


Csak egy mellékhatástól félek: elhízás!


162 cm 45 km vok, szerintetek mennyi az esélye, hogy elhízok tőle? :-(

2011. jan. 5. 18:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Uram isten...az orvosod megbolondult?:D


"Mivel nem szabályos a mensim ezért a tabletta kizárt. spirálhoz túl fiatal vagyok. Gyűrű meg ilyenek, számomra nem hosszú távú megoldás. stb. "


Azt mondod azért nem szedhetsz tabit, mert nem szabályos a mensid. Tudod mit tartalmaz az injekció? HORMONT. Csak sokkal sokkal többet, mint a tabletta.

Több hónapig egyáltalán nem lesz tőle vérzésed, szerinted ilyen esetben ezt kell?

Nem is értem hogy jutott eszébe az orvosnak.


Ne haragudj, de szörnyen nagy butaság lenne ilyet beadatnod magadnak. Inkább használjatok óvszert, vagy pesszáriumot és spermicidet együtt.

2011. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az utóbbiak nem hosszú távúak. :-(


Nagyon feledékeny és be kell vallanom hiányzik belőlem a felelősségtudat a tabi szedéshez.


Az egyáltalán nem kizáró ok, ha nincs vérzésem! Sőt! Örülnék is neki!


Egyedül az elhízástól félek!


Szeretem a barátom, megteszem érte!

2011. jan. 5. 18:44
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Simán szedhetnél tabit. Ha ennyire kihagy az agyad, hogy napi 1 tablettát beszedj azonos időben, akkor mit tudsz csinálni mást? Semmit? Ennyire nem lehetsz hülye.

A szomszédom injekciót kapott és migrénes görcsöket okozott nála..azóta abbahagyta.

2011. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Elhízástól?! Te dilis vagy? Az a legkevesebb (amúgy előfordulhat), de ember kitudja mi kínod lesz még tőle! Szerintem ha ennyire nem fogod fel hogy mit jelent az az injekció, meg saját bevallásod szerint nem vagy elég felelősségteljes akkor ne szexelj! Várj amíg megjön az eszed...
2011. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
olvass utánna rendesen és akkor belátod te is hogy ez a megoldás nem jó, főleg a te esetedben hogy nem rendszeres a menstruációd. Ja és fiataloknak tudtommal nemis ajánlják ezt a módszert. Helyedben más orvost keresnék, a végén majd azt érd el hogy gyereked sem lehet. Bár ha nincs felelősségtudatod ezt biztos nemis mérlegelted.
2011. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

www.orvostudakozo.hu

Dr. Hamvas Ferencre katt, és olvasgasd a kérdéseket (lehet keresni is).

Szerintem elég butus vagy, ha az elhízástól félsz legjobban. Szerintem nem az a legrosszabb, amit az injekció okozhat.


Bemásolok néhány kérdést és választ:

"t dr ur

ahogyan a leveleiböl leszürtem ön nem igazán javasolja a fogamzásgátlo

injekciot !

én egy honapja kaptam meg és én is minden nap pecsételö vérzést

észlelek,de ez normális ugye?

egyébként a beadástol számitva mennyi idönek kell eltelnie hogy már védett legyek valoban 2hétnek?

válaszát elöre is köszönöm


Nem fogalmazott helyesen. Nem nem igazán, hanem igazán nem javaslom. Nem elég probléma Önnek az állandó pecsételés? Igaz még szerencsés ahhoz képest, aki folyamatosan vérzik vagy vérezget. Ön biztosan védett."


"A Depótól 2 hónapig véreztem"


"üdvözlöm!

szeretnék fogamzásgátlót,de tanácstalan vagyok melyik legyen.hallottam egy injekcióról amit 3havonta kell beadatni,és ezidőben végig véd.azt mondják a barátaim ezt használjam majd.

mit tanácsol?ön mit mond erre az injekcióra?

tanácsolja ezt ön is?

köszönettel


Nagyon nem tanácsolom, mert nagyon sok, a hatás háromhónapos lejártáig szinte kezelhetetlen vérzéses mellékhatása van."


"Helyette a depo provera injekciót adja immár 3 éve amitől van hogy fél évig nem menstruálok,rám jött 5-6kg amitől szabadulni nem tudok és ennek tetejében sokszor érzek rosszullétet ami mellkasi szorításban jelentkezik.Tényleg nem szedhetném a jól bevált gyógyszerem?vagy csak az injekció a heppje a dokimnak,ja és a libidóm is csökkent alig kívánom a szexet. "


"Tisztelt Doktor Úr!


2 Szülésen túl vagyok mi a véleménye a 3 hónapig tartó injekciós fogamzásgátlóról? Mennyire megbízható, és ha mégis gyermeket szeretnénk az utolsó inj.beadása után mennyit kell várni illetve mikor áll vissza a fogamzóképesség ???? Köszönettel: Írisz


Van néhány szer, amit az ellenségemnek sem ajánlanék, ez egyik azok közül. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc

"


"Kiderült, hogy nem szedhetek fogamzásgátlót, óvszerrel nem szeretnénk védekezni.

23 éves vagyok, és nemsokára szeretnénk gyereket, csak meg szeretnénk várni, amig kitisztul a szervezetünk, az enyém is felkészül a terhességre, stb...

Milyen fogamzásgátlást tudna javasolni nekünk? Hallottam már injekcióról, ami 3 hónapig véd...

Ön mit ajánlana?


Tisztelettel, Dorka


Szép estét!


Injekciót még az ellenségemnek sem kedves Dorka. "


Ha neked ennyi nem elég, akkor adasd be nyugodtan..én megpróbáltam.

2011. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Válts nőgyógyászt, de nagyon gyorsan, mert ez egy kókler! Igaz, én még csak tanulom a szakmát, de már én is tudom, sőt egy laikus is tudja, hogy ez mennyire ártalmas! Nem állt még be a ciklusod, ezért nem akar tablettát adni (pont, hogy alacsony hormontartalmúval szokták beállítani), erre beléd akar juttatni egy hormonbombát, ami egy fiatal szervezetben rengeteg kárt okoz! Úgy tudnám leírni a hatását, mintha a fogamzásgátló tablettából, amiben 3 havi adag van, egy nap, egyszerre vennéd be az összeset. Ez még meddőséget is okozhat! A hízás a legkisebb dolog, ami a mellékhatása, annál sokkal fontosabb a későbbi meddőség lehetősége, a hormonműködés teljes felborítása, a migrénrohamok, a rendszertelen pecsételővérzés. Védekezz óvszerrel, vagy szedj tablettát úgy, hogy beállítod a telefonod, hogy jelezzen, így nem felejted el. Ezt a "nőgyógyászt" pedig kerüld el, amilyen messzire csak lehet!
2011. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!