Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hallottatok már arról, hogy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hallottatok már arról, hogy a C-vitamin csökkenti a fogamzásgátló hatását? Okozott nálatok problémát?

Figyelt kérdés

A minap olvastam egy cikket, mely igencsak meglepett. Ezzel kapcsolatban kérdezném tapasztalataitokat.

"Napi 1 gramm feletti C-vitamin már erősen csökkentheti a fogamzásgátlók hatását"

( [link]


2009. jan. 26. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:

hiába néztem meg, ezen az oldalon nem találtam ezt a cikket

még életemben nem hallottam róla

mikor a párom tablettát kapott erről nem szólt az orvos, ha jól emlékszem a tájékoztató sem

és tudom hogy többször szedett c vitamint és sosem lett terhes

2009. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz lenne mi történne? Egy lány sem szedne c vitamint, senki sem enne paprikát, káposztát, jönne a skorbut, meghalna az emberiség és ismét jöhetnének a dínók.
2009. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsika, a zárójel miatt van

[link]

2009. jan. 26. 21:08
 4/9 A kérdező kommentje:
Számomra is hihetetlen, hogy még a vitamin is hatással van a fog.gátlókra. Értetlenül állok a dolog előtt, mert különben senki nem szedne tabit, ha ilyen apró dolog módosíthatná a hatását. Mindenesetre megkérdezek pár webdokit, mi a véleményük.
2009. jan. 26. 21:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Régóta szedek fogamzásgátlót, és január eleje óta naponta eszek c-vitaminos rágótablettát, és pezsgőtablettát is iszok minden nap, ami tartalmaz c-vitamint. Kb 2 hete kezdett el az arcomon több pattanás kinőni... Azon gondolkoztam, hogy lehet nem használ a foggátló, mert pattanások nőttek rajtam. Sose volt még ilyen, hogy így kijöjjenek a pattik. Viszont párom kiment külföldre 2 hete, és majd csak 5 hét múlva jön haza, úgyhogy nem tudom, hogy csökkent-e a foggátló hatása.... De azért nem vagyok megijedve, hogy hat vagy nem. De a cikken én is meglepődtem.
2009. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

napi egy gramm? az 1000 mg, ugye? rég volt már a matekóra XD

szerintem csak betegség esetén szednek az embereke 1000 mg-os vitamint, ha meg nem szednek a kajával nem jön be annyi

tehát nincs mit félni

2009. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nahát, igazad van...Elkerülte a figyelmem, hogy az grammban van megadva...Én vitaminnal 60 mg-ot viszek be fixen naponta és már kezdtem megijedni...Kösz, hogy szóltál! Jól elnéztem!
2009. jan. 26. 23:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Én gyakran szedek c vitamint és sok gyümölcsöt is eszem, azonban nálunk még nem jött baba, annak ellenére, hogy fogamzásgátlót szedek. A sztoriról már hallottam, de nem hinném, hogy hatással lenne a c vitamin a fog.gátlóra.
2009. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én megkérdeztem a háziorvosom. Azt mnodta, hogy nem csökkenti, ha csökkentené ő tudna róla. Szóval én azt olvastam, hogy ha nagyobb dózisban szeded, akkor az hasmenést okozhat. Erre kell szerintem figyelni, emrt a hasmenés ugye csökkentheti a hatékonyságot :) A C-vitamin felesleg, meg úgyis kiürül :)
2010. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!