Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi van akkor, ha az első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha az első csomag fogamzásgátlót nem a vérzésemkor szedem be?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem az elöirás szerint szeded, akkor nem biztos, hogy hat.
2010. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem fog hatni.Azért kell a mensi első öt napja valamelyik elkezdeni,mert onnan indul az adott ciklus.A fogamzásgátlónak pedig az a dolga,hogy elnyomja abban a ciklusban a peteérést.Ha a ciklus közepén veszed be a tablettát,akkor már lehet,hogy addigra volt peteérésed és akkor már mindegy,azon a tabletta nem segít.A legjobb a mensi első napján elkezdeni szedni,az a legbiztonságosabb.
2010. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is olvastam,hogy ha a 2. vagy 5. napon kezdem el,akkor az első levél idején máshogy is kell védekezni!De nekem az lenne a kérdésem,hogy egyáltalán nincs is meg és úgy kezdem el, akkor a következő levél már fog hatni?Egyébként köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 13. 07:03
 4/9 anonim ***** válasza:

A második levéltől már biztosan véd. De hogyohogy nem kaptál gyógyszert, amivel meghozzák (Norcolut, Provera)? Nekem is volt ilyen, kaptam gyógyszert, amitől megjött, és akkor kellett kezdenem a fog. gátlót. De biztos így is jó, csak védekezz mellé az első levélnél.


26/N

2010. dec. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így nem jó.Vérzés nélkül nincs értelme elkezdeni szedni.Ha nincs rendes ciklusod akkor a peteérést sem lehet rendesen kiszámítani,így olyan,mintha a sötétben tapogatóznál.Az orvossal egyeztess,hogy hogy tudnátok rendbe tenni a ciklusod.Ha van állanó és normális menstruációd,akkor várd ki,míg megjön és akkor kezd el szedni.Ha vérzés nélkül szeded,akkor nem fog hatni.
2010. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy nem fog hatni, ugyanúgy hatni fog, mint fogamzásgátló. Más tészta, hogy ha majd abbahagyja, megint nem lesz majd vérzése, és akkor kezdik majd keresgélni az okokat, amikor esetleg már babát szeretne.
2010. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Az első hónapra értem,amikor nem a mensi első napján eszi be,hanem csak úgy pl. kedden,mindennemű vérzés nélkül.Akkor azt a hónapot bukta.Meg kell várni a mensit vagy elő kell idézni,ahogy az egyik válaszoló is mondta.A válaszod másik fele igaz,ha abbahagyja megint rendszertelen lesz.
2010. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*veszi be
2010. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hűűha!Nem írtam le a teljes sztorit és látom kavalkád lett! :) Szóval az a helyzet, hogy nekem rendszertelenül jött meg a menstruációm, de csak azért,mert tavaly novemberben szültem és utána csak májusban jött meg és még nem állt be!Különböző okok miatt kúpot kellett használnom és egy kicsit elkezdtem vérezni kb 3-4 napig és nem tudtam hogy ez most a menszeszem vagy nem.Aztán még is úgy gondoltam,hogy beveszem a fogamzásgátlót és jól tettem,mert már másnap meg volt rendesen,szóval még is az volt!De mivel nem az első napon vettem be, tudom,hogy az első levél nem fog hatni! Köszönöm a válaszokat! :)))
2010. dec. 14. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!