Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abbahagytam a gyógyszert egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abbahagytam a gyógyszert egy hét után, megint megjött, akkor mikor lesz a következő menses? Többi lent:

Figyelt kérdés
Menses első napján kezdtem el szedni az legelső levél gyógyszert, előtte nem szedtem semmit. Mivel nem bírtam, mert fájt a gyomrom tőle, reflux betegségem van. Abba kellett hagynom egy hét után, 7 szemet vettem be, két napra rá megint megjött. Most akkor mikor fog megint megjönni, az eredeti mensestől számoljam vagy az egy héttel későbbitől, most kellene megjönni, ezért aggódom kicsit vagy ráérek egy héttel később aggódni, ha akkor nem jön meg.
2010. nov. 17. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól összezavartad a hormonjaidat. Persze, hogy megjött, hiszen a gyógyszer mellett amúgy is megvonásos vérzés van. Szerintem most fölösleges számolnod, mert nem lehet tudni, hogy mikor jön meg legközelebb. Valószínűleg kell pár hónap, hogy visszaálljon az eredeti rend. Orvosi utasításra hagytad abba, ugye?
2010. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, de nem sokkal lettem okosabb sajnos, igazából olyanoktól kérdezném, aki volt már hasonló helyzetben, mint most én.
2010. nov. 17. 10:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy nem lehet erre a kérdésre olyan választ adni, amitől okosabb leszel. Ha jár is erre valaki, aki szintén pont egy hét szedés után hagyta abba, hiába mondja el, hogy neki utána mikor jött meg, meg mikor rendeződött, semmi nem garantálja, hogy neked is pont úgy lesz, sőt. Hosszabb szedés befejezése után is mindenkinek máshogy reagál a szervezete, mint ahogy a szedésre is. Ezt orvos sem fogja tudni megmondani neked, hogy így most mikor jön meg legközelebb.


Én azt tanácsolom, legyél most egy kicsit türelmes, legyél készenlétben az eredetileg következő menses időpontjában. Ne ijedj meg akkor sem, ha előbb, vagy később jön meg, mint várod. Reméljük, hamar visszaáll az eredeti rend, de "értsd" meg a testedet is, hogy most nem tudja szegény, hogy mi van. Kapott egy adag hormont, ami elkezdte gátolni a hipofízist, ezáltal a peteérést. Aztán egyszercsak hopp, elmaradt a hormon, a leeső hormonszint eredményezte a megvonásos vérzést. A női ciklus nagyon finom műszer, a legkisebb hiba is zavart okozhat a rendszerben. Szóval most a tested nem tudja, hogy érjen-e a pete, vagy mi legyen. Nem tudhatja senki, hogy milyen hormonális folyamatok zajlanak benned és hogy mikor billen vissza a rendszer.


(Első voltam.)


26/N

2010. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaza van, senki sem tudja megmondani. Ha nem 1 hét után hagytad volna abba, hanem levél végén, akkor se lenne garancia rá, hogy rendes időben jön meg. Ha 2 hónapig nem jön meg a későbbi vérzéstől, akkor kell dokihoz menni.
2010. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!