Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy tudok kevesebbet stressze...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudok kevesebbet stresszelni a terhesség miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem igazán tudok már kihez fordulni, ezért itt kérek tanácsot. 23 éves vagyok, a barátommal mindig védekezünk, mindig ellenőrizzük az óvszert. Nincs "csak az elején gumi nélkül egy kicsit" sem "kihúzom nyugi". Mindig az elejétől a végéig védekezünk. Nekem a ciklusom rendszertelen. Nagyon. De eddig sosem volt baj, késett 3-4-5 napot, de eddig mindig megjött. Én pedig mindig stresszelek. De annyira, hogy a végén már azért késik a menstruációm. És ez rettenetesen rányomja a bélyegét a napjaimra. Esetleg aki hasonló cipőben járt milyen megoldást talált erre? Mit tudtok javasolni?

2023. dec. 11. 12:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mindenkit aki pedig úgy gondolja, hogy szimplán hülye vagyok, szeretnék megnyugtatni, hogy jártam pszichológushoz, és papírom is van róla, hogy teljesen normális vagyok:) élem az életemet, dolgozok, tanulok, van egy működő párkapcsolatom. Néha csak szeretnek az emberek arról a témáról "sorstársaktól" hallani, amire rá vannak feszülve. Mindenkinek van ilyen. Ha valaki a vizsgáira paráz rá, akkor azt mondjuk neki, hogy ne járjon iskolába, vagy azt, hogy ha tanult, akkor minden rendben lesz? :)
2023. dec. 11. 13:55
 12/16 anonim ***** válasza:
78%
Persze drága nyugi lelki puszi rád a kioktatóid pedig hessenek innét!
2023. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Aki szexel, az lehet terhes. Én mindig csináltam tesztet az esedékes mensim idején. Ha az negatív volt, megnyugodtam, hogy meg fog jönni, ha késik is.

Amúgy a hormonális fogamzásgátlás messze a legbiztonságosabb. Nekem életemben kétszer volt gumiszakadásom (az egyik után a pasi annyira gerinces volt, hogy konkrétan eltűnt!). Egy esemény utáni pedig felér több évnyi tablettaszedéssel. Nem éri meg. Én a Nuvaringet ajánlom - biztonságos, kevésbé terheli a szervezetet, nincs elfelejtett szem, stb.

Amióta a korom miatt nem ajánlott, azóta spirálom van.


Aki pedig a megszakítást javasolja: egy kutatás szerint a férfiak 50%-ának az előváladéka tartalmat életképes spermiumot. Ti abba az 50-be tartoztok, akiknél nem, de akiknek ajánlgatod, azoknál nem biztos, hogy ez a helyzet. Szóval ne reklámozd!

2023. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem más dolgon akadt meg a szemem. Azt írod nagyon rendszertelen a menstruációd. De közben csak 3-4-5 napot szokott késni. Az nem rendszertelen! Nőként meglepve tapasztalom a nők egészsége témakörben is hogy rengetegen nem tudják hogy hogyan kell számolni a ciklust. Így aztán paráznak mert azt hiszik már menstruálniuk kellene közben pedig még odébb van. Le tudnád írni hogy idén hogyan alakultak a menstruációid? Akkor tudnék segíteni hogy tényleg olyan rendszertelen-e mint ahogy azt te gondolod.

27N

2023. dec. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Persze. Leírom. Àltalàban 4-6 napokat szoktam menstruàlni. Azokat a dàtumokat írom, amikor megjött.

Januàr - 10.

Februàr - 2.

Màrcius - 2.

Àprilis - 5.

Màjus - 4.

Június - 17.

Július - 10.

Augusztus - 9-13. majd 31.- szeptember 4.

Október - 7.

November 9.

És decemberben még nem volt. Csinàltam teszteket amik negatívak. Szóval vârok:)

2023. dec. 12. 10:15
 16/16 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam egész életemben. Szabálytalan ciklusok (a mai napig, kivéve amikor fogamzásgátlót szedtem), végig rettegtem a teherbeeséstől.


Aztán férjhez mentem, lett 3 tervezett gyerekünk. A 4. terven felül, megszakítás mellett fogant. Na, akkor döntöttem el, hogy elköttetem magam.

Az volt életem legjobb döntése. Gyakorlatilag a műtét utáni első együttlét óta szárnyalok.

2023. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!