Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem értem a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem a fogamzásgátló tabletta szedését. Hogy kezdjem el szedni?

Figyelt kérdés
Azt írja, hogy azt a gyógyszert szedjem be elsőre, amilyen nap van. De az előtte lévőkkel mit csináljak? Akkor szedjem be, mikor véget ért a levél, és akkor pont azok a napok jönnek, amelyek az elején kimaradtak??
2008. dec. 29. 16:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%

A fogamzásgátlót a ciklus első napján kell elkezdeni szedni. Vagyis első nap az első tablettát.

21 napig szeded folyamatosan és a 22-28. napon 7 napos szünetet tartasz. Ekkor fog megjönni a menstruáció.

2008. dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
a kérdés nem erre vonatkozott...
2008. dec. 29. 16:42
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Ha vasárnap jön be, akkor beszeded az első vasárnap alatti/feletti tablettát majd sorban haladsz míg a végére nem érsz és aztán újra az első sorból a maradékot.A sorrend mindegy végülis csak akkor fontos ha követni akarod a napokat is.(Szerintem így könnyebb.)
2008. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%
a papíron ami benne van minden le van írva, olvasd el.
2008. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Pedig az első pontosan leírta, mit kell tenned.

megvárod míg megjön a menstruációd, aznap kezded el szedni. innentől kezdve szeded a levelet, míg el nem fogy. fog. gátló szedésnél nem a hét napjai számitanak, hanem a menstruációs ciklus, mert vkinek vas. jön meg vkinek szerdán. ez gondolom világos.

szóval beszeded a levelet az utolsó szemig (ez össz. 21 db) minden nap beszedsz egyet. be is vannak számozva a szemek, így haladsz az 1sőtől a 21ig. a legutolsó szemtől szmámított 8. napon kell elkezdeni a következő levelet. ez a gyógyszermentes szakasz, ilyenkor menstruálsz.

2008. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
ezert nem haragudj, de ha elolvasnad a tajekoztatot, abbol vilagosan kiderul,mit kell csinalni. Elsokent beszeded azt, amilyen napon jon meg, aztan sorban haladsz, minden nap masikat veszel be adiig amig el nem jutsz adiig, amivel kezdted.
2008. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

pontosan elolvastam a tájékoztatót, és pontosan az zavart meg!

nem írja ugyanis, hogy ha az egyik végén elkezdem szerdán szedni, és utána végére érek, akkor újra kezdjek el az első szemtől. nem volt egyértelmű, hogy mit tegyek, nyilván mindet be kell szedni.

2008. dec. 29. 20:20
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
Jaj, emlékszem, annak idején én is teljesen megzavarodtam, hogy mi van. Aztán anyukámat kértem meg, hogy segítsen, mert nem értem. Amúgy úgy van ahogy (talán) a második írta a vasárnapos példával. A többiek is ezt írták gyakorlatilag, csak ők számozás szerint, viszont az egyfázisú bogyókon nem számok, hanem betűk vannak.
2008. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként a kérdést úgy kellett volna feltenned, hogy ki szed ugyanolyan tablettát, mint te.

akkor talán jobban megértenéd, ha egy ilyen illető írta volna le, mivel ezek szt minden tabletta másképp van számozva. úgyhogy már értem miért lettem lepontozva.

az enyémen nem napok vannak, hanem számok.

2008. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

az enyémen is napok vannak.(lindinette20)

én ugy szedem,hogy szombaton kezdem el,amikor elfogy,21nap múlva,az péntek.7nap szünet,akkor megjön,és a 8.napon,ami ugye megint szombat elkezdem.

2008. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!