Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Termékenységtudat - tényleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Termékenységtudat - tényleg jól alkalmazható a mindennapokban fogamzásgátlásra?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan ismeritek a hormonmentes Jankát, aki terjeszti a termékenységtudat módszert. Szeretném kipróbálni, jelentkeznék a tanfolyamra is.. bár kicsit sokallom, de beválallnám, csak azért vannak aggályaim, hogyan működik a mindennapokban ez a minden reggeli hőmérőzés, nyáknézegetés.. nem is tudom, találkzotam-e valaha a méhnyaknyákommal. :D Félek, hogy nem fogom jól csinálni, nem is vezsem esetleg észre, könnyű elszúrni, nem válik be... valakinek van erről tapasztalata?


Jelenleg tablettát szedek jópár éve, de egyre több a mellékhatása és szeretném abbahagyni a hormonális készítményeket emiatt. Viszont a gondolattól, hogy bárminemű tárgy legyen bennem (spirál, pesszárium, akármi) nagyon óckodom. Gumit pedig nem igazán szeretnénk használni, csak ha nagyon muszáj.


2022. aug. 28. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A termékenység az élet része. Ha az ember ezekre a hormonjaira hatással tudna lenni, akkor már rég meglenne a rák ellenszere, illetve kihalt volna a föld. Hiszen ha az ember kontrollálni akarja a természet rendjét abból mindig csak bulls*it lett
2022. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez kB a naptármódszer továbbfejlesztett változata, elég megbízhatatlan, azon alapul, hogy egy nő a havi ciklusának csak bizonyos napjain termékeny. De azzal nem kalkulál, hogyha akad egy-két extrém rezisztens spermium, illetve néha előfordul rendkívüli peteérés. Esetleg ha a megszakításos módszert hozzáveszitek, növelhetitek annak az esélyét, hogy ne történjen nem kívánt teherbe esés, de az ilyen természetes módszerekbe csak akkor érdemes belevágni, ha nem gond, ha mégis összejön a baba.
2022. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Ennek mi köze a kérdésemhez?


#2 Állítólag 99,4% a hatásossága, hivatalos kutatások, bizonyítékok szerint. Nem olyan, mint a naptármódszer.

2022. aug. 29. 12:37
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen jól használható. Csak Magyarországon nem elterjedt. Én is külföldön tanultam meg. Mivel a peteérésnek van előjele, így mindig tudtam napokkal előtte, hogy peteérésem lesz (rendszertelen menstruációm volt). Szóval jól használható, de csak akkor, ha nem sumákolod el a napi teendőket, rendszeresen, mindig ugyanakkor csinálod.
2022. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!