Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta bevétel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta bevétele utána lehet alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés

Ma kéne elkezdenem szednem a fogamzásgátlót, mivel ez az első napja a menstruációmnak. Sosem szedtem még ezelőtt és sok dologtól félek is ezzel kapcsolatban. Viszont az aktuális, fő problémám az lenne, hogy a mai nap, pár óra múlva megyek a barátaimmal bulizni, születésnap alkalmából és szinte biztos hogy az ivászat sem fog kimaradni a dologból. A kérdésem az lenne, hogy ha bevettem a fogamzásgátlót (életemben először) akkor az ha alkoholt fogyasztok lesz rá hatással? Vagy alkohol fogyasztás után vegyem be?

Tudom hogy nagyon hülye kérdés és lehet felesleges is, de úgy érzem jobb ha megkérdezem.

A válaszokat előre is köszönöm ❤️



2022. ápr. 14. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Lehet inni, de ne legyen se túl sok, se rendszeres.

Ha hánysz az italtól akkor felszívódásra 3-4 órát számolj, ha ezen az időintervallumom belül hánysz, akkor pótolnod kell.

Én minden esetre rossz ötletnek tartom. Én például első gyógyszer bevétel után borzalmasan rosszul voltam, és több barátnőm is. Ha arra ittam volna, akkor iszonyat rossz lett volna.

2022. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül lehet rá inni. A vastagbél-traktusban szívódik fel, a tabi bevonatán nem megy "át" az alkohol. Bibi akkor van, ha kihányod, vagy hasmenésed lesz a szesztől másnap (van akinél bizonyos alkoholtípusok, illetve a nagy mennyiségű alkohol fogyasztás laza székletet tud eredményezni).
2022. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem közvetlenül egy ideig nem. Olvasd el a tájékoztatót. Igyál alkoholmenteset, gondolom, nem ér meg egy esetleges nem kívánt terhességet, de még egy parát sem egy kis ivászat.
2022. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat. 11kor vettem be a fogamzásgátlót és 1 óra körül kezdtem el inni, nem sokat csak egy kis vörös bort. Jól vagyok, semmi furcsát nem érzek szóval kár volt paráznom.

Utolsó válaszoló, amit leírtál arra én is gondoltam, de mivel menstruálok éppen, így a mai nap meg az elkövetkezendő napokban nem fogok "úgy" együtt lenni a párommal.

Legyen szép napotok ❤️

2022. ápr. 14. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ok, neked meg legyen szép gyereked
2022. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös,kifejtenéd hogy ezt mégis mire és hogyan értetted? De igazából nem is izgat, látam már szépen le lett értékelve a kérdésed, teljesen jogosan 🙂
2022. ápr. 14. 17:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg már van egy teljesen egészséges kislányom és nem szeretnék több gyereket, ezért is szedem a fogamzásgátlót
2022. ápr. 14. 17:26
 8/12 A kérdező kommentje:
*válaszod
2022. ápr. 14. 17:27
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Totál hidegen hagy a lepontozás. Ha mínuszra pontoznak, az se számít.

Nem azt mondtam, hogy majd rosszul leszel, belehalsz, hogy a gyógyszerre iszol, hanem azt, hogy olvasd el a betegtájékoztatót, és az alapján dönts felelősen. Nem ezt tetted. Engem nem érdekel. Hogy miért nem szeretnél most gyereket, az ebből a szempontból lényegtelen, a lényeg, hogy most úgy döntöttél, hogy nem szeretnél, hiszen ezért szedsz fogamzásgátlót. Persze lehet, hogy tévedek. Több időt és energiát nem érdemelsz, pontosabban ennyit sem: olvasd el a betegtájékoztatot, de csak ha akarod. Ha nem tetszik az eredmény, majd perelheted a gyakorit.... (szarkazmus)

2022. ápr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Én 2 pohár bort ittam az után kb 1 órára hogy bevettem a gyógyszert, semmi bajom nem lett, szóval szerintem nem kell túl parázni
2022. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!