Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt más olyan 25 vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt más olyan 25 vagy efeletti nő akinek nincs gyereke, nem is akar szülni, és eseteg a sterilizáció is felmerült? Vagy akinek esetleg sikerült is megcsináltatni, szervi probléma nékül?

Figyelt kérdés

Aki azzal jönne, hogy áhh, majd meggondolom magam annak gyorsan összefoglalnám miért nem kell gyerek:


-nincs pénzem eltartani


-annyit dolgozom, hogy nincs időm nevelni


-nincs saját házam vagy lakásom és valószínüeg sosem engedhetem meg magamnak, hogy legyen hitelem


-tudom hogy milyen végleges testi elváltozásokat okoz, vannak nők akiknek kihullottak a fogai, vagy kifordult az ánusza, műtéti hegek, izmok szétnyílása stb


-olyan a világ, ami szerintem nem alkalmas hely egy gyereknek


-nem érzem magam alkalmasnak szülőnek, és az összes ilyen áhh, majd belejössz dumás rokonnal nem állnak szóba a felnőtt gyerekei, szóval azt látom, hogy vannak emberek akiknek ez nem való


-nem akarok egész életemben fogamzásgátlót szedni



Szóval nem vitát szeretnék, hanem praktikus tippeket, esetleg tapasztalatot ez ügyben.



2022. jan. 30. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Udv a klubban. Hasonlokeppen erzek 36 evesen.
2022. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy érzek én is. Sterilizáció azért nem merült fel nálam mert minden műtéttől rettegek.
2022. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Közel 25 vagyok, én se akarok gyereket. Sok indokoddal egyet értek, bár sose feledd, nem kell magyarázkodnod. 30 éves koromig adtam magamnak időt, hogy lépjek. Kicsit visszatart, hogy ennek is megvannak a maga mellékhatásai. És valószínűleg ezt Magyarországon nem fogom tudni megoldani, mert korhoz és/vagy gyerekszámhoz kötött. Én azt mondom, hogy beszélj szakemberekkel, és talán jutsz valamire.
2022. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológusra nem gondoltál? Fejben vannak nálad elsősorban gondok, nem rosszból mondom.
2022. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal probléma, ha nem akarsz gyereket. Ez mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen. Az unokatestvérem 30 évesen sterillizáltatta magát külföldön. Ő nem tud egy gyerekkel 2 percnél többet meglenni anélkül, hogy agyvérzést kapna tőle. Aki nem érzi magát alkalmasnak szülőnek, annak nem kell társadalmi nyomásra gyereket vállalnia szerintem. Nem mindenkinek való a gyerek. Az a jobbik, hogy te ezt tudod magadról és felvállalod.

Mindenképp nézz utáni, hogy hol lehet megcsináltatni. Ez ugye nem kevés pénzbe kerül viszont. A felépülési idejéről olvasgass, milyen mellékhatások vannak. Gondold át jól. Ha pedig úgy döntesz, hogy meg akarod tenni, akkor mások véleménye ne érdekeljen. A te életed, te döntésed. Nem vagy köteles gyereket szülni.

(Mielőtt valaki engem elkezdene szidni, hogy biztos azért mondom ezeket, mert nem akarok én sem gyereket. Mi pont azért küzdünk, hogy gyerekünk lehessen. Viszont a kérdezőt teljesen megértem.)

2022. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv. 47 vagyok, és 2009-ben csináltattam (akkor még lehetett itthon)

Életem legjobb döntése. Nincs para, ha késik a menstruáció, nem rettegek szex közben, hogy szakad a gumi (nem loholok esemény utániért ha szakad), stb.

2022. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tipp: szlovákia.
2022. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. 36 vagyok, és én sem akarok gyereket soha. 15 éves korom óta tudom ezt, de azóta se gondoltam meg magam. Csak erősödött az érzés bennem.

Se kedvem, se időm, se türelmem, se pénzem, sem körülményeim nincsenek egy gyerekhez, a rengeteg nyűg, macera, és stresszforrástól inkább megkímélem magunkat. Mi a nyugalmasabb életet választottuk. Ha palotában laknánk és havi 1-1 milliót keresnénk a férjemmel, akkor se akarnánk.

Károgókkal ne foglalkozz, egy életed van, úgy éled ahogy akarod, a gyerekvállalás opcionális, egyáltalán nem kötelező, magyarázkodnod sem kell senkinek, és nincs veled semmi baj.

Én még csak gondolkodom a sterilizáción. Végülis már csak 4 év, és megcsináltathatom ha addig döntést hozok. Eléggé unom a védekezést, szóval eléggé pozitív irányba megy a mérleg. Viszont azért mégiscsak kés alá kell feküdni , és emiatt félek is.

Ha meg szeretnéd csináltatni, de a korod miatt Magyarországon nem tudod, mehetsz pl Szlovákiába, úgy tudom ott lehet.

2022. febr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon örülnék, ha nem kéne többet menstruálnom, mivel én sem akarok gyereket. Nagyon sokat szenvedek minden hónapban miatta, tönkreteszi az életemet. Ráadásul mivel nem akarok gyereket, hasonló okokból is, mint te (meg sok más miatt is, mert nem vagyok oda a gyerekekért) A műtéttől azért félnek, de ha lenne valami injekció, ami biztosan megszünteti a menstruációt, meg a terhesség esélyét, akkor azt megfontolnám. Főleg, hogyha ez elérhető is lenne és nem kéne érte vagyonokat fizetni egy másik országban, ahol ezt engedélyezik.
2022. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9#

A sterilizáció - sajnos - nem befolyásolja a ciklust.

Ugyanolyan "élvezetes" PMS és menstruáció szórakoztat havonta, mint előtte. :(

2022. febr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!