Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megengednétek a lányotoknak?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megengednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés

Megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy fogamzásgátlót szedjen?

Tegnap mondta el, hogy szeretne lefeküdni a barátjával és emiatt szeretne.

Én inkább óvszert javasoltam neki, de ő gyógyszerrel szeretne.


Tapasztalatokat is szívesen veszek.


2022. jan. 19. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
En engedem a lanyoknak. N
2022. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Nem biztos, hogy rendesen kialakult már a hormonrendszere és van stabil peteérése, ki tudja milyen következménye lesz hosszútávon.
2022. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Én nem. De nálunk örökölt mutáció (trombózishajlam) is jelen van a családban. Én sem szedhetek.
2022. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2022. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha a saját példámból indulok ki, akkor sose engedném meg a lányomnak. Tiniként orvosi utasításra (kicsit rendszertelen menstruáció) felírták. Azon kívül, hogy tönkretette az életemet sokat nem segített, mert mire először kapcsolatom lett abba kellett hagynom. Hízás (30 kg), vérrög lett a vége több év után. 1,5 évig nem jött meg. Azóta pedig folyamatosan vérzek. Peteérésem pedig azóta sem volt, hogy abbahagytam. Az esély jelen pillanatban arra, hogy gyerekünk legyen így 1% az orvosok szerint. A szervezetem olyan szinten tönkre lett téve, hogy a negyedik hormon kezelésre sem reagál. Szerintem nem éri meg fogamzásgátlót szedni. Benne van a kockázat, hogy az ember életét elég szépen tönkreteszi.
2022. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Tapasztalat, hogy a gumi nem biztonságos. Nekem 5ből 1 kiszakadt mindig. Mindegy, milyen márka volt. Pedig nem foggal nyitottuk, nem késsel, ollóval, stb..

A tabletták már nem 30éves szutykok, nagyon kevés a hormontartalmuk.

És az sem áll fent, hogy mire szexelne, abba kell hagynia, mert pont azért szeretné.


Örülj, hogy a lányod felelősen gondolkodik. Nőgyógyász, vérvétel, utána a tabi. Ne látatlanba írja fel.

Nem lesz baja!

2022. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Nekem személy szerint nagyon rossz tapasztalataim voltak vele. 18 éves kora után azt csinál, amit akar. Ha úgy dönt, ki akarja próbálni, hát tegye. De ilyen fiatalon a gumit javasolnám neki én is, mert a tabletta egy igazi hormonbomba.
2022. jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én nőgyógyászom 18-19 éves kor alatt csak indokoltan irt fel fog.gatlot. A hormonális változások, fejlődés miatt nem javasolta anno. Nem tudom, hogy megengedném-e, te ismered a lányod. Az óvszert lehet jobban preferálnám, én is úgy kezdtem a szexuális életem, aztan ha tartós a kapcsolat, ill. Az együttlétek, akkor gyógyszer. Mondjuk a fog.gátló még mindig jobb mint az esemény utáni tabletta vagy egy nem kívánt terhesség.
2022. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Elmennénk szépen a nődokihoz és annak a véleményére hallgatnék javallt-e, vagy lát-e kockázatot ha 16 évesen elkezdi szedni. Megjegyzem, van aki egészségügyi okból szedi (a ciklus leszabályozása céljából) a fogamzásgátlás csak "mellékhatás". EGYÉNFÜGGŐ kinek javallt, kinek nem. Egyébként amúgy sem adják ki szakorvosi vélemény nélkül a patikában.
2022. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Elég egészségtelen, egy 16 éves meg még túl fiatal ehhez. Engem is megviselt anno pedig 24 évesen szedtem kb 2 hetet. Soha többet!!!!!!.

Helyette óvszert+ hormonmentes fogamzásgátlót ajánlanék neki. A kettő együtt biztonságos védekezési mód. A gumi ráadásul védi a nemi betegségektől is.

2022. jan. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!