Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátlótól lenne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátlótól lenne depresszív hangulatom?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időben azt veszem észre magamon, hogy nagyon érzékeny vagyok és könnyen elsírom magam.

Persze lehet ehhez hozzájárul az is, hogy stresszes időszakot élek, szakdogát írok, nyakamon az államvizsga, nyelvvizsgáznom is kell és még fogyókúrázom is, plusz dolgozom gyakornokként mondhatni teljes állásban, de korábban valahogy jobban bírtam a stresszes helyzeteket.

Csak egy példa: Tegnap a shakem készítettem és véletlenül kiborítottam. Normál helyzetben annyival letudtam volna a dolgot, hogy feltörlöm és megy tovább az élet, de most konkrétan könnyek közt fakadtam ki, hogy miért vagyok ilyen szerencsétlen. Utólag visszaolvasva viccesen hangzik :D de ott és akkor ilyen világi kudarcnak éltem meg.

Nem tudom, de elég rossz, korábban sose volt ilyen és elég stramm vagyok, de egyszerűen ez olyan amit úgy érzek nem tudok irányítani.



2021. nov. 8. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, igen.

Benne van a betegtájékoztatójában is.

2021. nov. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nagyon labilissá tesz, igen!


Engem korábban hormonháztartási zavar miatt kezeltek fogamzásgátlóval - elég feltűnően ideges is voltam - sőt gyakori hányásom volt, majdnem napi szinten.


Nem is nagyon van kedvem endokrinológust keresni a jelentős túlsúlyom miatt - majd lefogyok megint valahogy. (Korábban már 16 éven át stabilan tartottam egy viszonylagos testsúlyt. Tavasz óta indultam ismét félig-meddig rohamos hízásnak.)


De persze azt is tudom, hogy ez milyen orvosi félrekezelés mellékhatása volt. Abba is hagytam az előírta adagot azonnal. Egy ideje meg is állt az a szörnyű testsúlynövekedés szerencsére.

2021. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez összetett kérdés... szóval nem csak az miatt vagy ilyen!
2021. nov. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akár az is okozhatja, de a jelenlegi élethelyzeted is. Nehéz önmagában eldönteni hogy mi a probléma mivel a két hatás egyformán ér. Megteheted hogy ideiglenesen felfüggeszted a készítmény alkalmazását (vagy kérsz másikat), ahogy azt is hogy kivárod amíg a nehéz időszaknak vége és meglátod utána változik-e a helyzet.
2021. nov. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!