Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Belemenjek a megszakításosba így?
Egy férfival tervezzük hogy összejárunk néha. Nincs családja, nekem sincs barátom. Én nem akarok gyógyszert szedni ő meg nem szereti az óvszert. Azt mondta hogy nagyon vigyáz majd.
Elhiggyem neki vagy ugysem tudja majd befolyásolni hogy mikor megy el?
Mondd meg neki, hogy vagy megszereti az óvszert vagy keressen mást. Gondolj csak bele, ha mással se használ nemhogy terhes lehetsz, de még nemi betegséget is jó eséllyel elkaphatsz.
23/N
Szexpartnernél alap, hogy gumit húzol rá. Még ha nem is leszel terhes, de ki tudja kivel jár még össze rajtad kívül. Hónapok kigyógyulni egy jó kis nemibetegségből. Főleg mostanában, hogy orvoshoz se tudsz járni...
Gondolkodj!
Alap a gumi. En meg kapcsolatban is birtam, h ne kelljen a volt baratnomnek tabiznia. Alkalmiba/fel idegennel gumi nelkul ne menj bele.
En gumival is vallalnam veled 😀
Azért nem mindenki ilyen balek 7-es.
Kapcsolatban, ahol megvan a bizalom és kiismerik egymást a felek, működik, éveken át is. Aki azt mondja, hogy így is teherbe ejtette a párját, az elkésett a dologgal, be kell vallani.
Elképzelem milyen ügyes lehet ez a pasi. Pont időben kihúzza, mielőtt a víruska/bacipajti/gombakoma átugrik a farkáról a puncidba!
Trichomoniasis
A trichomoniasis a világ leggyakoribb szexuális érintkezés útján terjedő betegsége. A kórokozó a húgy-ivarszervekben telepedik meg, elsődlegesen a hüvelyben és a prosztatában élősködik. A trichomoniasis nevű fertőzés kórokozója egy Trichomonas vaginalis nevű parazita. A betegség azonban nem csak szexuális együttlétek útján terjed, esetenként közös fürdőzés, közös használati tárgyak (például a törölköző) is szerepet játszhatnak az átvitelben.
Általában mindkét nemben, de különösen a férfiak esetében gyakori a tünetmentes fertőződés. Amennyiben tüneteket okoz, nőknél hüvelygyulladás jelentkezik, melyet erős, habos, zöldes színű folyás, és a szeméremajkak viszketése kísér. Előfordulhat vizeletürítés közben jelentkező fájdalom, amely a húgycső gyulladására utal. Férfiakban a betegség a húgycső és a prostata gyulladását okozhatja, amelynek tünete az ágyék táján – főként vizeléskor – érzett égő, csípő jellegű fájdalom. A diagnózis egyértelműen felállítható a húgycső-, vagy a hüvelyváladék mikroszkópos vizsgálatával.
Diagnosztizálása:
A nőgyógyászati vizsgálat alkalmával vett kenetből kitenyésztik a kórokozót, vagy annak mikroszkópos vizsgálatával percek alatt megállapítható a fertőzés. Férfiaknál az urológiai szakrendelésen a hímvessző végén megjelenő váladékból vesznek mintát mikroszkópos vizsgálatra, illetve tenyésztésre.
Chlamydia
Bár a Chlamydia antibiotikummal jól kezelhető lenne, férfiak és nők esetében is hosszú ideig tünetmentesen lappanghat a szervezetben, így nem kerül időben felismerésre. A nők háromnegyede, míg a férfiak fele tünetmentes, ezzel egy időben, tudtán kívül is fertőzik szexuális partnereiket.
Ha mégis tüneteket produkál, akkor leggyakrabban a húgycsőgyulladás, a nemi szervek körüli duzzanat, a nyirokcsomók megnagyobbodása, kismedencei gyulladás, alhasi fájdalmak, vagy éppen a nemi szervek megnagyobbodása jelentkezik. Fertőzésre hívhatja fel a figyelmet a sárgás vagy nyúlós áttetsző folyás is. A méhszáj a gyulladás miatt vérzékennyé, sérülékennyé válik, szexuális együttlétkor kevés friss piros vérzés észlelhető, esetleg menstruációtól eltérő időben fellépő rendellenes vérzést tapasztalhat a beteg.
A kikezeletlen Chlamydia fertőzés a méhszáj gyulladását okozza, de ha tovább terjed a kismedencébe, akkor a petevezetékek gyulladását, károsodását idézi elő, melynek következménye lehet a meddőség.
Diagnosztizálása:
A Chlamydia-fertőzés a nőgyógyászati vizsgálat során vett kenetből kimutatható, és amennyiben jelen van, néhány napos antibiotikum kezeléssel teljes biztonsággal gyógyítható. Férfiaknál a pénisz nyílásán keresztül történik a mintavétel, mindkét eljárás teljesen fájdalommentes.
HIV
Az AIDS által népszerűvé vált vírus a szervezet védekezőrendszerét rombolja le: megbetegíti az immunsejteket, blokkolja azok működését, így az emberi szervezet védtelenné válik a fertőzésekkel szemben. Így a fertőzött szervezetben naponta akár 10 milliárd vírus is képződhet, amelyek az immunsejtek pusztulását okozzák, míg végül az immunrendszer teljesen legyengül. Az influenzára hasonlító tünetek abból fakadnak, hogy a szervezet védtelenné válik még az apróbb fertőzésekkel szemben. Ezt akár hosszabb, tünetmentes időszak követheti, majd a végső stádium általában halálos kimenetelű fertőző betegségekkel ér véget.
A betegség elsősorban szexuális úton terjed a fertőzött nemi váladék közvetítésével, de fertőzött vérrel is átadható. Utóbbi a drogfogyasztók közös tű- és fecskendőhasználatával következik be.
Diagnosztizálása:
A kórokozó kimutatása vérből történik, fertőzöttséget pedig akkor állapíthatunk meg, ha több módszerrel megvizsgált, több időpontban levett vérminták együttesen alkotják a pozitív eredményt. 1986 óta kötelezően szűrik HIV-re a véradókat és szervdonorokat, az egyéb nemi betegségben szenvedőket, illetve a vizsgálatra jelentkező önkénteseket, valamint akik valamely rizikócsoportba tartoznak.
HPV
A méhnyakrák kialakulásáért többnyire a HPV (humán papilloma vírus) egyes típusai tehetők felelőssé, melyek nemi érintkezés útján jutnak a szervezetbe. A több mint százféle ismert típusból alacsony (LR), valamint magas kockázati szintű (HR) vírusokat különböztetünk meg egymástól. A méhnyakrák kialakulásában jelentős szerepet játszhat a 16-os, 18-as, 31-es, 33-as, 35-ös, 45-ös, valamint az 52-es, magas kockázati szintű vírus. Elterjedtségét igazolja, hogy a nők csaknem 80 százaléka megfertőződik a vírus egyes válfajaival élete során. A megfelelően működő immunrendszer segítségével a szervezet 1-2 éven belül legyőzi a vírust.
Tünetei közé soroljuk például a nemi szervek tájékán megjelenő szemölcsöket, melyek ecseteléssel vagy műtéti úton eltávolíthatóak.
Diagnosztizálása:
A méhnyakrák megelőzésének szempontjából nagyon fontos a szexuális élet megkezdésétől fogva a rendszeres (évenkénti) nőgyógyászati szűrésen (citológiai kenetvizsgálat) való részvétel. HPV gyanú esetén HPV tipizálás (a vírus DNS szinten történő kimutatása), illetve ezt követően fél évenkénti szűrés javallott, amennyiben a tipizálás során magas kockázati szintű vírust vagy vírusokat mutatott ki a teszt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!