Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő után lesz hatásos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után lesz hatásos a Slinda fogamzásgátló, vélemények róla?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most lesz először fogamzásgátlóm. Nemrégiben voltam trombózis-panel vizsgálaton, hogy megnézzék, van e trombózis hajlamom. Szerencsére mindent rendben találtak és a nőgyógyászom így már fel is írta a Slinda nevezetű fogamzásgátlót. Azt mondta, a menstruáció 5. napján kezdjem el szedni és egy hónapig nem ad védettséget.

Természetesen amint megvettem elolvastam betűről betűre a hosszú tájékoztatót és abban az volt, hogyha a menstruáció első napján kezdi el valaki szedni azonnali védettséget nyújt. Mivel nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy az ötödik napon kezdjem el, természetesen így is fogok tenni, viszont nem értem, hogy hogy lehet hogy ő egy hónapot mondott. Gondolom van köze ahhoz, hogy a ciklus hányadik napján kezdem el szedni, de kíváncsi vagyok más véleményekre is ezzel kapcsolatban, aki esetleg így kezdte el szedni, az 5. napon. Vagy ezt csak azért mondhatta, hogy úgymond "biztosra" menjünk az egy hónappal? Van még valaki akinek így írták fel?

És nem utolsó sorban, mi a véleményetek a Slindáról?



2021. ápr. 17. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor újra olvasd el a betegtájékoztatót.

Azt írja, hogyha 5. napon szeded be, akkor még egy hétig kell kiegészítő védekezés.


De kibírtok még egy hónapot is, ha bizonytalan vagy.

2021. ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem az orvosom azt monta hogy a menstruácóm első napján kezdjem el szedni.A vedettségről nem tudok sokat,mert én nem fogamzásgátlás céljából szedem,viszonyt úgy tudom,hogy ha az első nap kezded el szedni akkor már a kezdetektől védett vagy.De termeszetesen a biztonság kedvéért lehet érdemes várni vele.A véleményem elég pozitív.Bár olyan sok tapasztalatom ebben még nincs,mert csak 2,5 hete szedem.Viszont eddig nem voltak durva kellemetlenslgek.Az első néhány napban még a menstruációm elmúlása után is véreztem és barnázgattam,de ez elvileg ennél a gyógyszerél normális,viszont szerencsére hamar el is múlt.Amit még tapasztaltam az néha egy kis émelygés,szurkálás a petefészkembe,zsírosabb bőr,és enyhe fejfájás,de ezek inkább az első napkban voltak jellemzőek,ma már nem igazán érzek semmit.Nekem bevállt.
2021. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!🥰
2021. ápr. 17. 23:35
 4/4 anonim válasza:

Sziasztok

2022 áprilisa óta szedem a Slindát, nagyon erős migrén miatt írta ezt fel a nőgyógyászom.

Tapasztalatom nagyon vegyes…van a gyógyszernek előnye is és sajnos hatranya is…

Elsősorban amit furcsaltam hogy ez a gyógyszer mellett nincs menstruacio, az első 3 hónapba nagyon gyenge átmeneti vérzésem volt éppen annyi hogy a fehérneműn nem fehér paca jelent meg hanem halvány barna…

Aztán a 3.hónap után ez a pecsételés megmaradt, de a 13 vagy 14.napon jelentkezett… fel év után vissza mentem az orvoshoz aki azt mondta hogy adjak neki időt meg kb ugyanennyit…utána pár hónapra megszűnt ez a jelenség úgy kb 3 hónapig tartott majd most decemberbe újra jött ez a gyenge vérzés kb 3-4napig tart…

Előnye: migrenem mondhatni megszűnt ami nagy szó mert hetente 2-3 napra le terített

Hatranya: hüvelyi szárazság, viszketés, hüvelyi fertőzések és abszolút nem úgy kivanom a párom mint az előtt…időnként fajdalmas együttlét

2023. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!