Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló hatásos ha nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló hatásos ha nem szedném folyamatosan hónapokon, éveken keresztül, csak néha váltanánk fel az óvszert vele?

Figyelt kérdés
Beszéltünk a barátommal róla, hogy kipróbálnánk néha óvszer nélkül a szexet mondjuk 2 havonta 1 hónapon át,mivel a fogamzásgátló rossz hatással lenne a szervezetemre, hormonrendszeremre ha mindig szedném, így pedig nem halmozódna fel annyira a szervezetemben. Van aki így védekezik és működik a dolog?

2020. máj. 10. 13:54
 1/7 Liz* ***** válasza:
100%

Én szerintem sokkal jobban meg lenne terhelve a szervezeted ha mondjuk 2 havonta szüneteltetnéd. Mivel a fogamzásgátló megváltoztatja a tested hormodműködését (a termékenységet lekapcsolja) ideje se lenne helyrerázódni az egy hónap szünet alatt. Na meg ha nem a mensesed első napján kezded el szedni egy hónapot alapból várni kell hogy hasson egyáltalán. Szóval ezt nem igazán lehet ilyen rövid időközönként váltogatni.

Ha ki akarod próbálni szedd mondjuk egy fél évig, nézd meg milyen hatással van a szervezetedre, ha nem válik be marad az óvszer vagy mondjuk a pesszárium, de én biztosan nem tenném ki a szervezetem ilyesminek.

2020. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne csináld, sokkal nagyobb kárt okoznák vele

Sajnos ez nem egy jó megoldás jól mondta az előttem szóló

2020. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En négy hónapig hasznaltam alacsony hormontartalmu gyurut amikor lealltam rola akkor kb 5 napot kesett a menzeszem es sokkal erosebb volt a vérzés. Teljesen kikeszitened a szervezeted igy. Vagy próbáljátok ki a huvelygyurut mivel az alacsonyabb hormontartalmu vagy elegedjen meg azzal ha a menzesz elso napjan szexeltek (viszont csak azutan hogy o alaposan megmosakodott). Raadasul a legtobb fogamzasgatlonal ha nem a ciklus elso napjától szeded kiegeszito vedekezes kell egy hétig szóval egy het igy is kiesni ki tudja hogy jon meg akkor a következő menzeszed stb stb.
2020. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Liz* ***** válasza:

Persze a gyűrű is egy megoldás lehet, de azért védekezés nélkül még menses idején se kellene szexelni, akár mosakszik, akár nem, azért hallottam már pár esetet, mikor ilyenkor is becsúszott a baj.

Ha a menses 1. napjától szedi, akkor véd, ha nem akkor egy hónapig kell a kiegészítő védekezés.

2020. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Ha menzesz elso napjan szexelsz nagyon minimalis az eselye hogy becsuszik egy gyerek. Kb ot napig eletkepes a sperma egy noben ha normális hosszusagu a ciklusod nem ovulalsz meg kb egy hetig a menzeszed utan. Persze van eselye nem életbiztosítás es ha meg nagyon fiatalok akkor ne csinaljak tutibiztos modszer nelkul

2020. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felborítanád vele teljesen az egész szervezetedet. Ez rosszabb hatással lenne a szervezetedre, mintha folyamatosan szednéd. Ennek így nincs értelme.
2020. máj. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos választ! Ezek alapján akkor maradunk inkább az óvszernél, úgy gondolom.
2020. máj. 10. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!