Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van pár dolog, amit nem értek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van pár dolog, amit nem értek?

Figyelt kérdés

Ezt egy másik kérdésnél kommentként írtam,de nem jött rá válasz,pedig érdekelne a véleményetek:


- azt mondják,hogy a mai alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók mellett már nem kell szünetet tartani,mert pont a kevés hormontartalom miatt hamar kiürül

-ezt mondják arra kérdésre is,hogy mikor lehet tabletta abbahagyását követően először nekiállni a babaprojektnek.Vagyis,hogy azonnal,mivel hamar kiürülnek ezek már a szervezetből

-Akkor hogy lehet az,hogy aki elfelejtett bevenni egy-két szemet,azt azzal nyugtatják,hogy már régóta szedi és még így is védve van,holott a kiürülés 24-48 óra,ezért kell naponta szedni....

-a 7 napos szünettel pedig mi a helyzet?Ha ezen a "logikán" megyek végig,akkor a 7 napos szünetben elvileg nincs már meg a hormontartalom a szervezetben,ennek a jele például a megvonásos vérzés.Akkor hogy vagyunk mégis védve? Az jelenti ebben a 7 napban a védettséget,hogy 21 napig elnyomtuk a peteérést és a méhnyálkahártya sem elég vastag a beágyazódáshoz?


2010. aug. 17. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
jó kérdés!!
2010. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ja, én elfelejtettem 1x újrakezdeni menstruáció után, és pár napra rá vettem észre hogy kiment a fejemből. az ultrahang szerint két lábon járó lüktető petefészek voltAM :D


ha rendesen szedem az ultrahangon is látszik a nyugalmi állapot...fura...

2010. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez valóban jó kérdés. :D ne haragudj az offért, de ez engem is érdekel. :)
2010. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy titeket is érdekel a válasz.Én már régóta gondolkozom ezen,nem akar összeállni a dolog,ezért remélem,hogy valaki tényleg tudja,hogy mi miért van és elmagyarázza nekem/nekünk!
2010. aug. 17. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:

hát igen, de a nőgyógyászt kéne megkérdezni. amúgy gyógyszerszedési "menstruáció" után 3-4 nappal az elfelejtett tabik miatt visszaáltam fogamzásképessé---és tényleg akkor a 7napos szünetben meg még miért nem? ha 7napig hat a hormonadag, az lenne a normális... de egy napig, hisz naponta ugyanakkor kell bevenni.


ha csak 1 napig hatna nem kéne 1hónapos szünet... ha 1 kimarad akkor meg terhes lehetsz?

2010. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1 hónapos szünet? Ezt mire érted?
2010. aug. 17. 20:53
 7/8 anonim válasza:
Én azt olvastam egyszer valamelyik oldalon, hogy ha abbahagyod a tablettát elméletileg utána még 3 hónapig védett vagy, vagyis annyi idő alatt ürül ki teljesen a szervezetedből, de sose lehet tudni mert nem 100%os, ugyebár semmi sem az....
2010. aug. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen igaz amit írtál. Ugyanis valóban probléma, ha kihagy szemet, de csak az első és a harmadik héten! A betegtájékoztatóban ot van, hogy ha a második héten marad ki szem, akkor nyugodtan mellévédekezés nélkül folytathatod a szedést, mert nem baj. Igazából az a hét tabletta a levél végén és elején, ami megakadályozza az ovulációt. A középső hét tulajdonképp nagyon nem is kellene, de ugye akkor a megvonás miatt kéthetetnte menstruálna mindenki, aki szedi.

A 7 napos szüetben az jelenti a védettséget, hogy előtte és utána is szeded a tabit...

2010. aug. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!