Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Óvszer, tabletta?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Óvszer, tabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom,hogy 5000 ilyen kérdés van, de szeretnék kérdezni olyanoktól, akik rendszeres szexuális életet élnek már jó pár éve.

Én és a barátom elég fiatalok vagyunk (18 éves gimnazisták), szóval szóba sem jöhet az, hogy megtartsuk az esetleges babát. Abortusz is egy borzasztó dolog. Mindketten nagyon aggodosak vagyunk, emiatt szeretnénk a lehető legbiztonságosabb fogamzásgátló módszert választanánk.

Lassan fél éve használunk gumit, eddig nem is történt semmi gond, viszont mindentől függetlenül úgy érezzük, hogy nem elég biztonságos védekezési módszer. Jó minőségű óvszert használunk, meg is szakítjuk a végén, szóval szerintem megpróbálunk mindent megtenni a biztonság érdekében. Viszont így is félünk, hogy az előjáték bekavarhat (véletlen hozzám ér az ondó/előváladék ott, mikor olelkezunk

vagy az ő keze olyan marad, mikor nekem csinálja). Elég sokszor szoktunk szeretkezni és nagyon élvezzük, viszont mindig félelemben vagyunk akkor, ha kicsit késik vagy csak szimplán a várható menzeszem előtti pár napban.

Ezzel szemben a fogamzásgátló + óvszer sokkal biztonságosabb módszernek tunik, valószínűleg jobban el is tudnánk engedni magunkat szex közben, és szinte lehetetlen, hogy teherbe essek. Elég komoly a kapcsolatunk, szóval ez hosszútávon is jó megoldást biztosítana. Viszont tisztában vagyunk azzal, hogy nagyon sok a mellékhatás, szinte teljesen beláthatatlan. Örülnék, ha nekem semmi tünetem nem lenne, viszont benne van a pakliban az elhízás, hányinger, fejfájás, hajhullás, csökkent Libido, trombózis, jövőben nehezebben esek teherbe, fogyatékos gyerek stb. Szinte beláthatatlan a sor.

Próbáltam utánanézni más fogamzásgátló módszereknek is, viszont nem nagyon találtam elfogadhatót.

Tudnátok segíteni a döntésben? Ti biztos több tapasztalattal rendelkeztek, például érdekelne az, hogy mekkora a rizikó így óvszer mellett? Például amit már említettem, az előjáték szempontjából?

Mit ajánlotok, kezdjem el szedni a fogamzásgátlót is? Esetleg más ötlet?

Tudom, hogy nagyon túlparázzuk, és sokan úgy gondolják, hogy nem vagyunk elég érettek a szexhez, de ez szerintem nem így van. Csak szeretnénk biztosra menni.



2020. dec. 15. 22:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Tabletta+óvszer már túlzás. Helyes tablettaszedés esetén akárhányszor beléd is élvezhet a srác, nem leszel terhes.

Gumi mellé lehet esetleg kiegészítés, ha nagyon aggódtok. De nekem 13 év alatt egyszer fordult elő, hogy menet közben szakadt ki az óvszer és csak a végén vettük észre. Akkor szerencsére pont volt mellette Pharmatex, így nem aggódtunk túlzottan. Igaz, ha akkor besikerül a baba, hát megoldottuk volna, mert 27 voltam, a lány meg 30.

2020. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nos hát a Pharmatexet inkább felejtsétek el! Szerintem az óvszer sokkal megbízhatóbb! Ja és minden ilyen alkalmi hülyeségtől óvd magad,mert ezek mellett a legnagyobb a teherbeesés kockázata.

Szerintem ha van rá lehetőséged válassz valamilyen fajta spirált. Nekem hormonális van,de van hormonmentes is. (A hormonális is csak helyileg!!! hat,ami mondjuk a tabikról nem mondható el!) Nem szült nő vagyok tehát ez sem kizáró ok. Nekem nagy megnyugtatást ad mióta használatban van.

2021. febr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A spirál sem tuti, morális része sem elhanyagolandó, ugyanis a beágyazódást gátolja, nem a fogamzást.
2021. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#12: A Pharmatexet nem önmagában ajánlottam, hanem óvszer mellé, kiegészítésként, arra viszont tökéletes!
2021. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#13 na megjöttek a valláskárosultak...
2021. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha morális szempontból közelítenénk ezt meg,akkor nem lenne se spirál,se fogamzásgátló,se gumi,se tudatos családtervezés és stb.
2021. febr. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!