Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Óvszer, tabletta?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Óvszer, tabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom,hogy 5000 ilyen kérdés van, de szeretnék kérdezni olyanoktól, akik rendszeres szexuális életet élnek már jó pár éve.

Én és a barátom elég fiatalok vagyunk (18 éves gimnazisták), szóval szóba sem jöhet az, hogy megtartsuk az esetleges babát. Abortusz is egy borzasztó dolog. Mindketten nagyon aggodosak vagyunk, emiatt szeretnénk a lehető legbiztonságosabb fogamzásgátló módszert választanánk.

Lassan fél éve használunk gumit, eddig nem is történt semmi gond, viszont mindentől függetlenül úgy érezzük, hogy nem elég biztonságos védekezési módszer. Jó minőségű óvszert használunk, meg is szakítjuk a végén, szóval szerintem megpróbálunk mindent megtenni a biztonság érdekében. Viszont így is félünk, hogy az előjáték bekavarhat (véletlen hozzám ér az ondó/előváladék ott, mikor olelkezunk

vagy az ő keze olyan marad, mikor nekem csinálja). Elég sokszor szoktunk szeretkezni és nagyon élvezzük, viszont mindig félelemben vagyunk akkor, ha kicsit késik vagy csak szimplán a várható menzeszem előtti pár napban.

Ezzel szemben a fogamzásgátló + óvszer sokkal biztonságosabb módszernek tunik, valószínűleg jobban el is tudnánk engedni magunkat szex közben, és szinte lehetetlen, hogy teherbe essek. Elég komoly a kapcsolatunk, szóval ez hosszútávon is jó megoldást biztosítana. Viszont tisztában vagyunk azzal, hogy nagyon sok a mellékhatás, szinte teljesen beláthatatlan. Örülnék, ha nekem semmi tünetem nem lenne, viszont benne van a pakliban az elhízás, hányinger, fejfájás, hajhullás, csökkent Libido, trombózis, jövőben nehezebben esek teherbe, fogyatékos gyerek stb. Szinte beláthatatlan a sor.

Próbáltam utánanézni más fogamzásgátló módszereknek is, viszont nem nagyon találtam elfogadhatót.

Tudnátok segíteni a döntésben? Ti biztos több tapasztalattal rendelkeztek, például érdekelne az, hogy mekkora a rizikó így óvszer mellett? Például amit már említettem, az előjáték szempontjából?

Mit ajánlotok, kezdjem el szedni a fogamzásgátlót is? Esetleg más ötlet?

Tudom, hogy nagyon túlparázzuk, és sokan úgy gondolják, hogy nem vagyunk elég érettek a szexhez, de ez szerintem nem így van. Csak szeretnénk biztosra menni.



2020. dec. 15. 22:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon klassz ilyet olvasni, hogy ilyen fiatalon ennyire felelősségteljes nemi életet éltek!

Szerintem 18 évesen még ne bombázd magad hormonokkal. Túl korai lenne széttúrni a hormonháztartásod.

Sajnos ötletet nem tudok adni, hogy mi lenne az ideális, csak emelem a kalapom, mennyire éretten kezelitek a dolgot! 🎩

2020. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Van pl ilyen helyi fogamzásgátló kúp is, hormonmentesek. Azt aktus előtt fel lehet helyezni még egy plusznak, de szerintem a gumi elég biztonságos dolog, főleg, ha megszakítjátok a vége felé. Nekem ezek a kúpok mindig beváltak amúgy. Fogit nem ajánlom, szörnyű hatásai vannak sajnos...

Jó, hogy ennyire figyeltek, én is mindig ilyen voltam, de azért élvezzétek is. : D

2020. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Mi 6 éve csak gumit használunk egyedüli védekezésként, abba ha élvezek el, és sose lett semmi baj, egyetlen egyszer szakadt ki, de az is behelyezésnél volt, rögtön észrevettük. Szerintem/szerintünk ez elég védelem. De jó olvasni hogy ennyire figyelmesek vagytok, kívánom hogy még sok örömet okozzatok egymásnak :)


28F

2020. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Ne bolondozzunk már. Ha csak hozzádér a cuccos, attól nem leszel terhes. Rá is élvezhet a vaginádra, nem fognak bemászni a kis ondósejtek. A koton bőven elég. Még megszakítani sem kell, nem tud a cucc átdiffundálni. Sőt ha ki is szakad, a jobb minőségű óvszerek spermicid anyaggal vannak bevonva, tehát a terhesség esélye minimális.
2020. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

A spermicides óvszereket tudtommal kivonták a forgalomból :)

Ha szeretnél fogamzásgátlót szedni akkor előtte mindenféle képen menj el egy vérvételre, nézess hormonpanelt, trombózis hajlamot. Az nem árt. Egy időben mi is gumi+ tabival védekeztünk, de a kíváncsiság hamar felütötte a fejét. Utána már gumi nélkül szeretkeztünk.

A másik, amire gondolt a 2-es, az is szuper, Pharmatex. Bár az kérdéses kinek jó, sok Pharmatexes baba van, ha minden igaz és jól tudom, van facebook csoportjuk is :D

Anno mi is így kezdtük párommal, jó látni, hogy mások is ennyire figyelnek erre😊

22/ L

2020. dec. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem se szedj fogamzásgátlót. Testvéreim, barátnőim mind meghíztak, hullott a hajuk, kedvetlenek voltam máskor meg agresszívak. Szóval előbb utóbb abbahagyták és furcsa mód eltűntek a tüneteik. Én sose szednék. Csak gumi. Magában a spermicid gyenge és körülményes. Csak 40%-os védelem. Spermicides óvszer pedig nincs.:)
2020. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Én 17 évesen kezdtem a tabit , nekem szerencsére a szervezetemmel kompatibilis, elvileg ez a legbiztonságosabb, nekem eddig semmi problémám nem volt, viszont ha új barátom van akkor mindig megyunk tesztre mielott elhagyjuk az óvszert
2020. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Mindenképpen hormonmentes megoldást keress! Én 8 évig szedtem fogamzásgátlót. 17 évesen kezdtem el szedni. Mikor szedtem én is azt hittem minden rendben van, de így hogy már 2 éve hormonmentes vagyok látom mennyi negatívat okozott. (hüvelyszárasság, alacsony libidó, és egy kis ciszta a májban) jelenleg pesszariumot használok spermicid krémmel és tökéletesen működik.
2020. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Túlparázzátok a dolgot. Én is ilyen voltam. Kezet mostam gumihúzás előtt, kínosan vigyáztam az előváladékra, stb. Aztán rájöttem, hogy nem olyan könnyű teherbe ejteni egy lányt.

Ha normálisan használjátok a gumit és nem szakad ki, az elég. A fogamzásgátló is elég magában. Esetleg mindkettőt lehet kombinálni Pharmatex-el, de hogy szegény srác még el se megy benned, az már fölösleges túlparázás. Lazítsatok!

2020. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Érdekes, hogy mennyire megoszlik a vélemény a fogamzásgátlóról. Egyelőre én is inkább affelé húzok, hogy ne szedjek. Viszont anyukám szervezete jól reagált, az égvilágon semmi baja nem volt, pedig jó pár évig szedte. És a tabletta+óvszer nagyon biztonságos lenne.

Köszönöm, hogy megnyugtattatok. Főleg az utolsó válaszoló, és azok, akik elmondták az ő tapasztalataikat az óvszer használatáról.

Még szívesen fogadok további válaszokat! Érdekel mások véleménye is :)

2020. dec. 19. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!