Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Bevettem a tablettát. Elmúlt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bevettem a tablettát. Elmúlt a vérzésem. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon be vagyok pánikolva és fogalmam sincs, hogy mit csináljak. :(


Ma olyan 2 óra körül megjött a menstruációm. És ma két órával rá bevettem életem első fogamzásgátlóját. Azt írta a betegtájékoztatóm, hogy a menstruációm elsö napján kell bevenni. Azóta eltelt majdnem 7 óra és abbamaradt teljesen a menstruációm. Elrontottam valamit? Holnap szedjem be a következőt úgy is, hogy holnap már nem fogok vérezni?


Ha ez bármiben is befolyásoló tényező, akkor leírnám, hogy amúgy policisztásak a petefészkeim.



A válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. nov. 25. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A PCOS-re korszerűen nem javasolt a tabletta mert csak tüneti kezelést ad és egyáltalán nem javít a helyzeten. (Rendszeresen megvonasos vérzésed lesz de az nem menstruacio) voltál a tabletta előtt Leiden mutáció teszten hogy kizárják a trombozishajlamot?(véralvadási zavarra szűrni kell ez egy vervetelbol kiderül és erre minden nogyogyasznak illene elküldenie a páciensét)

PCOS-re : életmódváltás heti több alkalmas kardió jellegű mozgás (heti 3-4minimum)

Az a baj hogy a tabletta még azt a sérült/minimális hormontermelesed is megszünteti ami korábban volt

Szerintem gondolkodj el a fogamzásgátló elhagyásan de mindenkepp menj vissza a kezeloorvosodhoz/ nőgyógyászhoz menj el endokrinológushoz (egyébként a háziorvos ad beutalót ,hogy kiderüljön a PCOS oka) lehet hormonális alapú és inzulinrezisztencia is ezt fontos tudni a későbbiekben még hogy van-e társuló betegség)

2020. nov. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Legelsovel nekem is ez volt nyugi
2020. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!