Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van okom aggódni? Ugye nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van okom aggódni? Ugye nem lehet gond?

Figyelt kérdés

A menstruációm első napján kezdtem el szedni a fogamzásgátlót és ma vettem be az első levél utolsó szemét.

Tegnap este együtt voltam a barátommal, de nem bennem ment el.

Van okom aggódni?


(Értelmes válaszokat kérek! A betegtájékoztatót elolvastam és aszerint nem lehet gond, én mégis félek :S)


Előre is köszönöm!


2010. aug. 10. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs...
2010. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
mi a franctól félsz, ha ezt irja a betegtájékoztatóban? vagy szted ott csak viccelnek, h aztén körbeálljanak, és kinevessenek, h " hááháá, teherbeesett!! " ??
2010. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyema...
2010. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ha csak a fogamzásgátlót nem loptad akkor a nőgyógyász nyilván felvilágősított h elvileg már az első hét tabi után véd főleg az egész 3 hetit beszedve. + ha nem benned ment el így az esély abszolútde minimalizálódott.

ne aggódj és inkább olvass vagy kérdezz még utána, hogy ne lehessen semmi gond.

2010. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És nem félnék, ha a doki nem 1 hónapot mondott volna...

Eddig biztos voltam benne, hogy a tájékoztató igazat ír, de most valahogy megijedtem.

2010. aug. 10. 21:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és a menzesz elmúlása óta minden nap pecsétlő vérzésem van. Így sincs okom aggódni?
2010. aug. 10. 21:10
 7/12 anonim ***** válasza:

a fogamzásgátló szedése miatt van - ez a megvonásos vérzés. akinek eddig sok 'jött' az ilyenkor nagyon örül, hogy alig kell betéteket vagy tamponokat kartonszámra venni. :D

amúgy a doki mit mondott a tablettáról?

2010. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

bocs...nem akarlak lecseszni...de bassszus...annyi ilyen kérdés van igy GYK-n...anno 15-16 voltam kb mikor elöször szedtem foggátlót (azóta volt egy hosszabb szünetem...egy jó ideje ujra szedem) és már akkor felfogtam ami a betegtájékoztatóra volt irva és amit a doki is elmondott...komolyan nem hiszem el h minek szedtek foggátlot ha nem fogjátok fel a dolgokat...ha normálisan betartod azt amit mondott a doki stb akk nem lehet gond...a tájékoztatora se úgy irogattak h a hasukra ütöttek...

22L

2010. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Harrr ***** válasza:
0%
De van, terhes vagy. A gyerek a bugyidon morzézik, azt üzeni NE SZAPORODJ STOP MIÉRT NEM FOGOD FEL STOP NEM LEHETSZ TERHES ÍGY STOP
2010. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tájékoztató valóban azt írja,hogy az első szemtől véd,ha a mensi első napján veszed be,de nagyon kevés orvos mondja azt,hogy ez így is van,ami számomra is furcsa.Rengeteg ilyen kérdés van,pont azért,mert mást hallanak a dokitól és mást olvasnak a tájékoztatóban.

Szerintem nincs okod aggódni,az első levél után védett vagy.Tudom volt közti vérzésed,ez sajnos előfordul,amikor először kezd el az ember fogamzásgátlót szedni, de az első 3 hónapban még normális,ha nem múlna el,akkor menj vissza a dokihoz.Ettől még védett vagy.De ez nem a megvonásos vérzés,az majd most lesz a 7 napos szünetben és azért telni fog a betét,nem úszod meg egy tisztaságival,az biztos.És hamarosan be fog állni,hogy kb. mindig ugyanazon a napon fog megjönni ezentúl.

2010. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!