Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megéri a fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
2 évig szedtem fogamzásgátlót, 3 hete hagytam abba és kegyetlenül zsíros az arcbőröm és pattanások is előjöttek. Megéri szedni a fogamzásgátlót hogy ezek elmúljanak vagy többet ártok vele a testemnek?

2020. júl. 22. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen természetes dolog hogy mióta abba hagytad előjöttek ilyen tünetek, egy idő után vissza fog állni normálisan a szervezeted. Életed végéig nem szedheted a fogamzásgátlót, úgyhogy jol tetted hogy abba hagytad.
2020. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Egyénfüggő... van akinek "kicsinálja" a szervezetét, más pont azért szedi hogy pl. ne legyen erős görcsei mensesnél, szabályozottabb legyen, avagy az aknék csökkenjenek.

Amikor abbahagyod előfordulhat ilyen amit leírtál, de ez is egyénfüggő. Van akinek a következőre máris időben jön meg a ciklusa, másnak meg fél évre borul minden.

2020. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Én 8évig szedtem, most a babaprohekt miatt hagytam abba.

Ha meglesz, újra szedni fogom.

1, a bőröm miatt, ahogy leírtad a tsírosodás miatt.

2, a hosszu és fájdamlas mensi miatt (gyógyszer nélkül 7nap, abból 2 a pokol, gyogyszerrel 4nap meg sem érzem)

3, mert se férjem sem én nem díjazzuk a gumit


Igen, ha lehet én életem végéig szedni fogom...

2020. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miután abbahagyod a fogamzásgátlót, a szervezetednek meg kell szoknia, hogy már nem kap kívülről hormonokat. Ez egy időre felboríthatja a hormonrendszert, ugyanúgy mint amikor elkezded szedni. A tünetek, amiket tapasztalsz nem biztos, hogy hosszútávon megmaradnak.


Ha csak a zsíros arcbőr miatt kezdenéd újra, várj néhány hónapot hogy lásd, javul-e. Addig próbálj ki más megoldásokat rá.

2020. júl. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!